Blog

Ziraat Bankası Konut Kredisi (Güncel Faiz Oranları)

Ziraat Bankası Konut Kredisi  (Güncel Faiz Oranları)

Ziraat Bankası kamu destekli bankalar arasında yer alan ve teşvik kredileriyle ön plana çıkan bir bankadır. Ziraat Bankası son zamanlarda aktif ettiği düşük faiz oranlı kredileriyle dikkat çekmekte ve avantajlı geri ödeme planlarıyla, herkese finansman desteği sunmaktadır. Ayrıca bankanın şu günlerde yoğun olarak kullandırdığı kredi ise, Konut Kredisi olmaktadır. ‘’Çalışanın Artısı Konut Kredisi’’ adı altında başlatmış olduğu kampanya ile, herkes konut sahibi olmuştur. Peki Ziraat Bankası konut kredisi nasıl alınır ve güncel faiz oranları nelerdir?

Çalışanın Artısı Konut Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Ziraat Bankasının kredi notu iyi seviyelerde olan tüm müşterilerine sunduğu Çalışanın Artısı Konut kredisinde, oldukça düşük faizler aktif olmaktadır. Düşük dosya masraflarının aktif olması ve aynı zamanda kredinin hızlı bir şekilde kullandırılması da, krediyi ön plana çıkaran özellikler olmaktadır. Kredinin uygulanmaya alınmasındaki amaç, konut sahibi olmak isteyen veya satın alıp ileriye dönük yatırım yapma amacı olan müşterileri, ev sahibi yapmaktır. Hem de bu fırsatı değerlendirirken avantajlı geri ödeme planlarının olması da, yanına eklenmiş artı bir özellik olmaktadır.

Çalışanın Artısı Konut Kredisini Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu konut finansman desteğini, sizlere en yakında olan Ziraat Bankası şubelerinden alabilirsiniz. Buna ek olarak internet üzerinden online başvuru kanallarını da kullanabilirsiniz. Online olarak başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığından, Atm şubelerinden ve çağrı merkezi üzerinden de krediye başvurular alınmaktadır. Bu konut kredisinde mevzuat gereği bilindiği gibi %80’lik bir değer ile finansman desteği verilmektedir. Ekspertiz değerine göre kredilerinizi kullanabilir ve hayalini kurduğunuz eve, sahip olabilirsiniz.

Çalışanın Artısı Konut Kredisinin Faiz Oranları Ve Vade Seçenekleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu Çalışanın Artısı Konut Kredisinde mevzuat gereği 10 yıla kadar vadelendirme yapılmaktadır. Ayrıca kredinin faiz oranları da %0.95’den başlamaktadır. Yalnız kredide çekilen tutar ve aynı zamanda aktif olan vade sayısı değiştiği zaman, kredinin faiz oranı da eş zamanlı olarak değişecektir. Yani sizler örneğin 100.000 TL kredi kullanmak istediğiniz zaman %0.95 oranında bir faiz uygulaması yapılacaktır. Diğer yandan 200.000 TL çekmek istediğiniz zaman, sabit %1.04 oranında faiz oranı aktif olacaktır.

Aşağıda sizler için ortalama bir ev fiyatı olan 200.000 TL için hesaplama yaptık. Ayrıca hesaplama yaparken en çok tercih edilen vade sayıları olan 5 yıl ve 10 yıl vade seçeneklerini kullandık. Tablomuzda BSMV tutarı bulunmamaktadır ve hesaplamadan tamamen muaftır. Örnek tablomuza göz atabilirsiniz.

 

Çalışanın Artısı Konut Kredisi Örnek Kredi Hesaplaması
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 200.000 TL  60 AY  %1.03 1000 TL   768 TL  4.485 TL   270.890 TL
 200.000 TL  120 AY  %1.03 1000 TL   768 TL  2.911 TL  351.111 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir