Blog

Ziraat Bankası Kart Borcu Yapılandırma Kredisi (2019 Güncel)

ziraat bankası kart borcu yapılandırma

Ziraat bankası son yaptığı kampanya ile kredi kartı borçları olan kişilerin borçlarını yapılandırma yaparak kredi vermektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat söylediği ve her kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişilerin Ziraat Bankası’na giderek borçlarını yapılandırabileceğini söylemiştir. Bu sebeple Ziraat Bankası her müşteriye kredi kartı borcu kapatma dahilinde birleştirme ihtiyaç kredisi adı altında kredi hizmeti vermeye başlamıştır. Bugün sizlere Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Bankanın yaptığı bu kampanya için başvuru şartları nelerdir ve bu kredinin faiz oranı nasıldır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi

Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanın yaptığı açıklamadan sonra kredi kartı ödemekte zorluk çeken kişilere tüm banka kredi kartı borçlarını kapatarak kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredinin adı birleştiren ihtiyaç kredisidir. Ziraat Bankası bu konuda tek yetkili bankadır. Eğer sizde kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorluk çekiyorsanız ve kartlarınızı kapatmak istiyorsanız bu bankadan düşük faizle kredi alabilir ve tüm kredi kartlarınızı kapatarak tek bir yere ödeme yapabilirsiniz. Üstelik bu kredide 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Siz ödeyebileceğiniz güce göre vade oranını değiştirebilirsiniz. Kredi başvurusu için tüm borçlarınızı belirleyip bankaya evraklarınız ile birlikte başvuru yapmalısınız.

Borç Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranları 24 ay vade ile kredi alacaksanız aylık %1.10, 60 ay kadar vade ile kredi alacaksanız ise %1.20 oranında kredilendirmektedir. Kredi kartlarından uygulanan faizden düşük olan bu kredi ile sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren nakit avans yüzünden ve ya kredi kartı harcamaları yüzünden kredi kartı borcunu ödeme güçlüğü çeken her vatandaş bu krediye başvuruda bulunabilir. Birleştiren ihtiyaç kredisi ile kredi kartları borcu ödenecek duruma gelmiştir. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu krediye başvurmak istiyorsanız sadece banka şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden ve ya SMS ile bu kredi başvurusu yapılmamaktadır. Şimdi dilerseniz bu kredinin başvuru şartlarını öğrenelim.

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi Başvuru Şartları

Bu bankadan kredi almak içinde bazı şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Öncelikle kredi kartı borcu avukatlık olan yani icralık olanlar bu kampanyadan yararlanamazlar. Ayrıca bankadan kredi almak isteyen kişilerinde sicillerinde her hangi bir icralık durum olmaması gerekmektedir. Banka politikaları gereği bankaya kredi başvurusu yapacak olan kişinin en az 6 aydır bir iş yerinde çalışmasına, emekli olmasına ve ya devlet memuru olmasına dikkat edilmektedir. Yani bir işe yeni başladıysanız bu bankadan birleştiren ihtiyaç kredisi alamazsınız. Ayrıca kırmızı kalemi olan, kara listede olan, bankalar yüzünden avukatlık olan kişiler bu krediden yararlanamazlar. Bu yüzden bankaya gitmeden önce muhakkak siciliniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Aksi taktirde bankadan olumsuz cevap alabilirsiniz. Dilerseniz şimdi çekeceğiniz krediye göre aylık ne kadar ödeme yapabilirsiniz inceleme yapalım.

Çekilen Tutar Kullanılan Vade Aylık Taksit
5 Bin TL 12 Ay 453 TL
5 Bin TL 24 Ay 245 TL
5 Bin TL 36 Ay 180 TL
5 Bin TL 60 Ay 125 TL
10 Bin TL 12 Ay 906 TL
10 Bin TL 24 Ay 488 TL
10 Bin TL 36 Ay 357 TL
10 Bin TL 60 Ay 250 TL
15 Bin TL 24 Ay 733 TL
15 Bin TL 36 Ay 536 TL
15 Bin TL 60 Ay 375 TL
20 Bin TL 36 Ay 715 TL
20 Bin TL 60 Ay 500 TL
30 Bin TL 36 Ay 1.073 TL
30 Bin TL 60 Ay 750 TL
50 Bin TL 24 Ay 2.444 TL
50 Bin TL 36 Ay 1.790 TL
50 Bin TL 60 Ay 1.250 TL

 

Yukarıda belirtilen ödeme planlarına bütçenize ve gelir belgenize göre belirleme yapabilirsiniz. Bunun için en yakın Ziraat Bankasına giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir