Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

YapıKredi İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları

YapıKredi İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları

İnternet bankacılığı kullanımı günden güne artan bankacılık uygulamalarından bir tanesidir. Artık günümüzde banka şubelerine gitmeden birçok işlemi internet bankacılığı ile internet üzerinden yapabilmekteyiz. İnternet bankacılığı hizmetleri ile şubelere gitmeden işlem yapabildiğimiz gibi, zamandan da tasarruf ederek hızlı bir şekilde birçok işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün. İnternet bankacılığı sayesinde müşteriler zamandan kazanarak hızlı bir şekilde işlemlerini yaparken, bankalar da daha az personelle hizmetlerini sürdürebilmektedir.

YapıKredi Bankası da müşterilerine internet bankacılığı aracılığıyla birçok hizmeti sunmaktadır. YapıKredi Bankası internet bankacılığından yararlanmak için YapıKredi Bankasında hesabınız olması ve internet bankacılığı şifrenizi almanız yeterlidir.

YapıKredi Bankası İnternet Bankacılığında Hangi İşlemleri Yapabilirim?

YapıKredi Bankasının internet bankacılığı hizmeti ile birçok işlemi, şubelere gitmenize gerek almadan hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. YapıKredi Bankasında hesabı olan kişiler, internet bankacılığı şifrelerini alarak bu işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

YapıKredi internet bankacılığı ile hesabınızdan para çekme ve hesabınıza para yatırma işlemleri dışındaki tüm işlemleri yapabilmeniz mümkündür. YapıKredi internet bankacılığı hizmetleri ile500’e yakın işlemi bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. YapıKredi, internet bankacılığı hizmetlerini günden güne arttırmakta ve müşterilerinin istek ve taleplerine cevap vermektedir. YapıKredi internet bankacılığı ile faturalarınızı ödeyebilir, havale ve EFT yapabilir, kredi kartı borçlarınızı ödeyebilir, yatırım hesabı açabilir, hisse senedi, döviz, tahvil, bono, altın satın alabilir, kredi kartı ve ATM kartı başvurularında bulunabilir, vergi ve ceza ödemelerinizi yapabilir, bireysel emeklilik tasarruflarınızı kontrol edebilir, düzenli kira ödemesi talimatları verebilir ve faturasız telefon hatlarınıza yükleme yapabilirsiniz. Belli başlı bu işlemlerin yanında, daha birçok işlemi YapıKredi internet bankacılığı aracılığıyla yapmanız mümkündür. Bunun için internet bankacılığı şifrenizi almanız yeterlidir.

YapıKredi İnternet Bankacılığı Şifresini Nasıl Alabilirim?

YapıKredi internet bankacılığı hizmetlerini kullanmak isteyen kişilerin, YapıKredi Bankasında hesabının olması gereklidir. YapıKredi Bankasında hesabı olan kişiler, internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için şifre almak zorundadır. İnternet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için gereken şifreyi birkaç yoldan alabilmeniz mümkündür.

YapıKredi Bankası, internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmanız için gerekli olan şifreyi 5 ayrı kanaldan alabilmenize olanak sağlamaktadır. İnternet bankacılığı için almanız gereken şifreyi; YapıKredi Bankası internet sitesi üzerinden, YapıKredi Bankası mobil uygulaması üzerinden, ATM cihazlarından, Müşteri İletişim Merkezi üzerinden ve dilediğiniz YapıKredi şubesi üzerinden almanız mümkündür.

İnternet Üzerinden Şifre Nasıl Alınır?

YapıKredi Bankasında hesabı olup internet bankacılığı hizmetlerini kullanmak isteyen kişiler, YapıKredi Bankasının internet sitesine girerek internet bankacılığı için gerekli olan şifreyi alabilirler. YapıKredi Bankası internet sitesine girildikten sonra, İnternet Şubesi sekmesine tıklayarak açılan pencerede Şifre Al/Şifremi Unuttum sekmesine tıklayarak şifre alma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda TC Kimlik Numaranızı ve YapıKredi Bankası Müşteri Numaranızı girmeniz gerekecektir. Doğru bilgileri girmeniz sonrası bilgilerin onaylanması için telefonunuza kod gönderilecek ve sonrasında şifrenizi belirlemeniz mümkün olacaktır.

Şifrenizi belirledikten sonra, TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile YapıKredi internet bankacılığı hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Almış olduğunuz şifre ile YapıKredi Bankasının internet bankacılığı hizmetlerini kullanabilir aynı zamanda mobil uygulamasındaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Mobil Uygulama İle İnternet Bankacılığı Şifresi Belirleme Nasıl Yapılır?

YapıKredi Bankası internet bankacılığı kullanmak için gerekli olan şifrenizi, YapıKredi mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek de almanız mümkündür. YapıKredi Bankası mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra, uygulamada yer alan Şifre Al/Şifremi Unuttum bölümüne girerek TC Kimlik ve YapıKredi Bankası müşteri numarası bilgilerini yazarak şifrenizi almanız mümkündür.

Almış olduğunuz şifre ile YapıKredi Bankasının hem internet bankacılığı hizmetlerini kullanabilir hem de mobil uygulamasındaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Gerek mobil uygulamada gerek internet bankacılığı hizmetlerinde giriş yapabilmek için, TC Kimlik Numaranız ve şifrenizi kullanmanız yeterli olmaktadır.

ATM Aracılığıyla Şifre Alma Nasıl Yapılır?

YapıKredi Bankası internet bankacılığı şifresi almanın bir diğer yolu da, ATM’lerden şifre almaktır. Banka kartınızı ATM cihazına taktıktan sonra, “Kullanıcı\Başvuru İşlemleri” menüsünde yer alan Başvurun-Kullanıcı İşlemleri seçeneğini seçin. Karşınıza gelecek ekranda, “İnternet\Mobil Şube Başvurusu\Yeni Şifre Alma” seçeneğini seçin. Bu başvurunuz sonrasında cep telefonunuza gönderilecek olan şifre ve TC Kimlik Numaranız ile internet bankacılığı ve mobil uygulama hizmetlerini kullanabilirsiniz.

ATM’den almış olduğunuz ve cep telefonunuza gönderilen şifrenin geçerliliği 7 gündür. Bu süre içinde internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. 7 gün içinde şifrenizi değiştirmemeniz durumunda, yeniden şifre almanız gerekecektir.

 

Müşteri İletişim Merkezi Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

YapıKredi Bankası internet bankacılığı ve mobil uygulamada kullanabileceğiniz şifreyi almanızın bir diğer yolu da Müşteri İletişim Merkezini aramaktır. 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı YapıKredi Müşteri İletişim Merkezini arayarak şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezini aramanız sonrasında, müşteri temsilcisine internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisi, bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza SMS ile şifre gönderecektir. Cep telefonunuza gönderilen bu şifre ve TC Kimlik Numaranız ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Müşteri İletişim Merkezi tarafından size gönderilen şifrenin geçerlilik süresi 7 gündür. Bu 7 günlük süre içerisinde internet bankacılığı ya da mobil uygulamaya TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak, kendinize yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. 7 gün içinde şifresini yenilemeyen kişilerin, yeniden şifre almaları gerekmektedir.

YapıKredi Şubelerinden Şifre Alma

YapıKredi internet bankacılığı kullanmak için gerekli olan şifreyi, YapıKredi Bankası şubelerinden de alabilirsiniz. Size en yakın YapıKredi şubesine giderek, müşteri temsilcisine Bireysel İnternet Bankacılığı şifresi almak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisi, isteğini z sonrası şifrenizi bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderecektir. Cep telefonunuza gelen bu şifre ve TC Kimlik Numaranızı kullanarak internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Cep telefonunuza gönderilen bu şifrenin geçerlilik süresi 7 gündür. 7 gün içinde internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden şifrenizi yenilemeniz gerekmektedir. 7 gün içinde şifresini yenilemeyenler yeniden şifre almak zorunda kalmaktadır.

YapıKredi bankası internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için YapıKredi Bankasında hesabınızın olması ve yukarıda açıkladığımız yollardan şifrenizi almanız yeterlidir. Almış olduğunuz şifre ile aynı zamanda mobil uygulama hizmetlerini kullanabilir, bunun yanında Müşteri İletişim Merkezinde de bu şifreyi kullanabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra, şifrenizi banka personeli de dahil olmak üzere kimseyle paylaşmamanız hesap güvenliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır.

Şifresini değiştirmek isteyen kullanıcılar, aynı yolları izleyerek şifrelerini değiştirebilir ve yeni şifre alabilirler. Hatalı şifre girme nedeniyle bloke olan girişiniz için, yeni şifre belirleme adına da yukarıda açıkladığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

YapıKredi Bankası, sunmuş olduğu internet bankacılığı hizmetleri ile müşterilerinin hızlı bir şekilde işlemlerini yapmalarına imkan sunarken, güvenli bir internet bankacılığı hizmeti sunarak da müşterilerinin hesaplarının ve yatırımlarının güven içinde tutulmasını sağlamaktadır. Para çekme ve para yatırma haricinde 500’e yakın işlemi YapıKredi internet bankacılığı aracılığıyla şubelere gitmeden hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkündür. Size sunulan yollardan herhangi biri ile şifrenizi alarak YapıKredi internet bankacılığı ile tanışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir