Blog

Yapıkredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi (48 AY 30 BİN TL)

Yapıkredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi (48 AY 30 BİN TL)

Aylık bütçelerini sarsıntıya uğratmadan kredi almak isteyenlere Yapı Kredi Bankası, yüzde 1.27’ten başlayan faiz oranları ile beraber emeklilere finansman desteği vermektedir. Özellikle düşük limitli bir kredi kartı sahibi olmak isteyenler, Yapı Kredi emekli kredisi başvurularının devamında değişik vade seçenekleri ve cazip teklifler ile beraber, kredi kullanma hakkına sahip oluyor. Yapı Kredi emekli kredisi ile ilgili özelliklerini, hesaplamalarına ve tüm detaylarına değineceğiz.

Emeklilik hakkı kazanmış vatandaşlarımıza, bankalar tarafından oldukça avantajlı kredi paketleri hazırlanıyor. Yapı Kredi emekli kredisi de, bu kredilerden bir tanesi olmasıyla beraber, aylık taksit tutarını rahatlıkla ödemek isteyen emekliler için hazırlanmıştır. Çünkü banka, 1.000 TL üstü tüm kredi başvurularını eş zamanlı olarak değerlendirmeye almakta ve uygun bulunması halinde değişken vade seçenekleriyle, kredi imkanı sunmaktadır.

Yapı Kredi Emekli Kredisinin Genel Özellikleri

Yapı Kredi Bankası’nın Emekli Paketi ürününe başvurular açarak, maaşınızı bu banka üzerinden almak isterseniz, avantajlı Bireysel İhtiyaç Kredisi kullanımlarını yapabileceksiniz. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilerine özel olarak avantajlı bir şekilde oluşturulan bu paket, ihtiyaç duyduğunuzda uygun faizli kredilerden yararlanmanızı sağlamaktadır. Üstelik emekli maaşlarınızın yatırıldığı hesaplar üzerinden işletim ücreti alınmıyor ve birçok platform üzerinden ücretsiz olarak havale yapma imkanı veriliyor.

Yapı Kredi emekli kredisi özellikleri arasında en fazla dikkatleri üzerine çeken ise kredi tutarı ve vade artış gösterdiği zaman, faiz oranlarında ciddi bir değişme görülmüyor. Çünkü bankanın çalışma kurallarına bakacak olursak, sabit kurlu faiz oranı aktif ediliyor diyebiliriz. Maksimum 48 ay vade imkanı sağlanırken, bu kredi paketini almak isteyen emeklilerden, maaş cüzdanlarının fotokopileri talep edilmektedir.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

Genellikle emekli bireylerin sıklıkla sorduğu bir soru ise “Kaç yaşına kadar kredi kullanabiliyorum?” sorusudur. Yapı Kredi Bankası’nın emekli kredisi ürünü için alt sınır olarak, 70 yaş kuralı getirilmiştir. Bunun nedeni sigorta şirketlerinin 70 yaş ve üzeri kredi paketlerinde, hayat sigortası yapmaya çok önem vermediklerinden dolayıdır. Yapı Kredi emekli kredisi yaş sınırı, vade bitişlerine göre hesaplananmaktadır.

Yapı Kredi emekli kredisi faiz oranları, başvuru yapılan kredinin türüne göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle 3 ayrı hesaplama üzerinden sizlere örnekler vereceğiz.

  • 48 ay vadeli 10 bin TL kredi çekerseniz eğer, %1,39 faiz oranı uygulamaya geçecek ve 50 TL tutarında kredi tahsis ücreti devreye girecektir. Bu durumda aylık ödemeleriniz ise 304,39 TL civarında olacaktır.
  • 30 bin TL için 48 ay vadelendirme yaparak finansman desteği almak istiyorsanız eğer, Yapı Kredi emekli kredisi hesaplama işlemine 150 TL tutarında kredi tahsis ücreti eklenmekte olup, aylık akdi faiz oranı %1,31 olarak işleme alınacaktır. Söz konusu tutarlarda kredi çekildiği zaman aylık ödeme tutarı ise 894,85 TL’dir.
  • Son olarak 50 bin TL tutarında bir kredi alacağınızı düşünecek olursak eğer, banka bu kredi paketini sizlere %1,27 faiz oranıyla beraber sunacaktır. Kredi tahsis ücreti ise 250 TL olarak işleme alınacak ve 48 ay vadeli çekilmesi durumunda 1.476 TL tutarında sabit aylık ödeme yapılacaktır.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

Banka müşteri olarak geçen vatandaşlar, Yapı Kredi emekli kredilerini alabilmek için mobil veya internet şubeyi tercih edebilirler. Söz konusu kanallar üzerinden sizlere en yakın şubeye gitmeden, haftanın her günü kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Fakat sizler en yakın Yapı ve Kredi Bankasına da giderek, kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir