Blog

Yapıkredi Bankası World Kredi Kartı Başvurusu

Yapıkredi Bankası World Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan banka kredi kartlarının başında, Yapıkredi World kredi kartı gelmektedir. Yapıkredi Bankasından World kredi kartı başvurusu yapmak için; Yapı Kredi Mobil’den, online işlemlerden, sms ile ve telefon bankacılığı ile işlem yapılabilmektedir. Türkiye’nin en geniş kart portföyüne sahip olan kredi kartlarından biri olan Worldcard başvurusu yapmak için, banka şubesine gitme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Birçok avantajlar barındıran Worldcard’a sahip olabilmek için, müşterilerin banka şubesine gitme zorunlulukları bulunmamaktadır. İstenilen yerden, istenilen anda kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru şekline göre, birkaç dakika içerisinde yanıt alınabilmektedir. Başvuru cevapları büyük oranda müşterilerin kayıtlı telefonlarına veya başvuru yapılan telefon numarasına bildirilmektedir. Yapıkredi bankası Worldcard kredi kartına sahip olabilmek için, bankanın aradığı bazı özelliklere sahip olmak gerekmektedir.

Ek kart harici başvurularda, 18 yaş altı müşterilerin, ebeveynleri ile birlikte kredi kartı başvurusu yapmalarına izin verilmektedir. Bu başvurular banka şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. 18 yaşını doldurmuş herkes, ister şubeden, isterse diğer online işlemlerden kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Başvurudan oldukça kısa bir süre sonra olumlu veya olumsuz yanıt müşteriye bildirilmektedir. Olumlu yanıttan birkaç gün sonra ise, özel kurye hizmeti aracılığı ile kartlar kart sahiplerine ulaştırılmaktadır. Yeni alınan karta yapılması gereken ilk işlem, tahmin edilmesi güç bir şifre belirlemektir. Bu işlemden sonra birçok üye işyerinin çeşitli kampanyalarından yararlanma olanağı bulunmaktadır. Toplanan World puanlar ile ister alışveriş, ister borç ödeme gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Şubeye Gitmeden Yapıkredi World Kredi Kartı Başvurusu 

Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan kredi kartlarından biri olan Worldcard’a sahip olabilmek için, banla şubesine gitme zorunluluğu bulunmamaktadır. Sms gönderimi ile kredi kartı başvurusu yapılabildiği gibi, bankanın internet şubesinden online kredi kartı başvurusu ve telefon bankacılığı üzerinden başvuru da yapılabilmektedir. Bankaların müşterilerine hemen hemen bütün bankacılık işlemlerinde, şubeye gitme zorunluluğu uygulamadığı görülmektedir. Bu konuda aktif olarak hizmet veren bankalardan biri de, Yapıkredi olmaktadır. Bankanın internet şubesi, uzun zamandır müşterilerinin birçok işlemi yerine getirmelerine olanak sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde banka müşterileri; bulundukları her yerden, 7 gün 24 saat boyunca tüm işlemlerini banka şubesine gitmeye gerek duymadan gerçekleştirebilmektedir. Günümüzde birçok banka, müşterilerinin hayatını kolaylaştırma adına, banka şubelerine gitmeden ve sıra beklemeden işlem yapabilmelerini sağlamaktadır. Bu konuda hazırlanan internet altyapısı ile hızlı ve güvenilir bir şekilde tüm bankacılık işlemleri birkaç dakika içerisinde sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmektedir. Bu uygulama sayesinde, banka müşterileri 7/24 banka hesaplarına ulaşabilmekte, para transferi, kredi ve kredi kartı başvurusu, fatura ve diğer ödemeler başta olmak üzere, bütün işlemlerini halledebilmektedir.

HEMEN BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

 

World Kart Başvurusunda Aranan Özellikler

Bütün bankalarda olduğu gibi, Yapıkredi bankasından da kredi kartı alabilmek için belli başlı kriterlere uygun olmak gerekmektedir. Bunların başında müşterilerin kredi puanlarının belirlenen seviyede olması gerekmektedir. Bankanın kriterlerine uygun olmayan başvuru sahipleri, olumsuz yanıt alabilmektedir. Bu durumda; kredi notunun yükseltilmesi gerekmektedir. Bunun için de; kredi notunu düşüren etmenlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Mevcut borçların düzenli ödenmesinden sonra, bu notun yükseldiği ve kredi kartı alabilmenin mümkün olduğu bildirilmektedir. Bankalardan kredi kartı alabilmek için, öncelikle kredi risk puanının olumlu olması gerekmektedir. Bunun sebeple, bu kredi puanının olumsuz seviyeye indirilmemesine özen göstermek gerekmektedir. Kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödemek bu konuda yapılacak en önemli işlemlerdendir. Bilindiği gibi bankaların beklediği en uzun yasal süre 90 gün olmaktadır. Bu süreden sonra bankalar alacakları için icra yoluna başvurmaktadır. Bu durumdan sonra ise müşterinin kredi notu son derece olumsuz etkilenmektedir. Yeniden kredi veya kredi kartı alabilmek i.in uzun süre beklemek gerekecektir.

 

Yapıkredi World Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Yapıkredi bankasından Worldcard kredi kartı alabilmek için; birçok yöntem bulunmaktadır. Bunların başında, klasik olarak en yakın banka şubesine başvurmak gelmektedir. Bunun yanında; internet şubesine girerek online kart talep etmek, telefon bankacılığını kullanarak kredi kartı talebinde bulunmak, SMS göndererek kredi kartı talebinde bulunmak gibi yöntemler kullanılabilmektedir. Kredi kartı alabilmek için sahip olunması gereken kriterlere uyulduğu takdirde, başvuruya alınacak yanıt çok büyük bir ihtimalle olumlu olacaktır. Sahiplerine birçok avantaj sunan Yapıkredi Bankası Worldcard, elektronikten beyaz eşyaya, gıdadan mobilyaya birçok sektörde taksitli alışveriş imkânı ve yüksek oranlı kart puanı olanağı sunmaktadır. Kredi risk raporu olumsuz olmayan her başvuru sahibi, birkaç gün içerisinde Yapıkredi Worldcard sahibi olabilmektedir. İşyerlerinin taksit kampanyaları ve puan kampanyaları sayesinde, sahiplerine birçok avantaj kazandıran Worldcard, en geniş müşteri ve işyeri portföyüne sahip kredi kartlarından biridir. Kart başvurusundan olumlu yanıt alan başvuru sahipleri, verdikleri adreslere gelen kuryelerden imza karşılığı Yapıkredi World kredi kartlarını teslim alabilmektedir.

 

Yapıkredi Bankası World Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan birkaç kredi kartından biri olan Worldcard, birçok üye işyerinde, çeşitli avantajlarla kullanılmaktadır. Worldcard’ın sahiplerine çeşitli avantajlar kazandırdığı görülmektedir. Güncel kampanyalardan biri olan, akıllı adım ile kazanılan Worldpuanlar, akıllı adım bireysel emeklilik hesabına aktarılabilmektedir. Ayrıca toplanan Worldpuanlar ile kredi kartı borcu ödeme fırsatı da sunulmaktadır. Kazanılan Worldpuanlar kullanılarak, sosyal güvenlik kurumu primi ödeme seçeneği de kullanılabilmektedir. Yapıkredi Worldcard kullanılarak taksitle havale veya EFT işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi ve Çanakkale ile yapılan anlaşma gereğince, bu şehirdeki otobüs ve tramvaylarda temassız Worldcard ile seyahat etme olanağı bulunmaktadır. Worldcard kullanılarak; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörü müşterileri, faturasız hatlarına online olarak yükleme yapabilmektedir. World kredi kartı kullanılarak elde edilen World puanların, hemen hemen her alanda kullanılabilir olması, müşteriler bakımından son derece önemli bir avantaj olarak ortaya çıkmaktadır. Birçok işyerinin World kart sahiplerine tanıdığı ayrıcalıklar da göz önünde bulundurulduğunda, bu kartın avantajlarının birçok diğer kredi kartından daha cazip olduğu görülmektedir.

 

Yapıkredi World Kart Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

Yapıkredi Worldcard kredi kartı sahipleri, mevcut limitlerinin yetersiz olmaları durumunda, çeşitli yöntemlerle limit artırımı talebinde bulunabilmektedir. ATM’lerden limit artırımı menüsü kullanılarak, internet şubesinde ilgili menü kullanılarak veya telefon bankacılığı kullanılarak limit artırımı talebinde bulunulabilmektedir. Ayrıca en yakın banka şubesine başvurarak bu konu hakkında detaylı bilgi alınabilmektedir. Kart sahiplerinin zaman içerisinde sahip oldukları kartlara ait limitlerinin yetersiz hale geldiği, paranın değerindeki düşüş sebebi ile daha yüksek limitlere ihtiyaç duyabildikleri gözlemlenmektedir. Bu gibi durumlara, yapılacak işlem kredi kartı limiti yükseltme başvurusunda bulunmaktır. Başvurudan sonra değerlendirmeye alınan işlem, uygun görüldüğü durumda bir sonraki döneme kadar limit artırımı gerçekleştirilmektedir. ATM’lerde limit bilgileri menüsü kullanılarak birkaç dakika içerisinde başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca, kart sahipleri internet şubesi veya mobil şube üzerinden kart limitlerini artırabilmektedir. Bunun dışında bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak, gerekli tuşlamalardan sonra limit artırımı talebi verilebilmektedir. Limit artırımı talebinin olumlu sonuçlanabilmesi için, kredi kartı ve kredi ödemlerinin gecikme yaşanmadan zamanında yatırılmış olması şartı aranmaktadır. Bunun yanında gelirde yaşanan artış da limit artırımında kriter olarak gözlemlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir