Blog

Yapı Kredi Telefon Numarası Güncelleme

Yapı Kredi Telefon Numarası Güncelleme

Bankalarda kayıtlı cep telefon numarası, müşterilerin güvenli olmasını sağlayan önemli bir araçtır diyebiliriz. Yapı Kredi Bankası internet şubesini ve telefon bankacılık hizmetlerini kullanabilmeniz için, numaranızın mutlaka güncel olması gerekiyor. Yapı Kredi numara güncellemek istiyorum diyenler için, 2018 güncel bir rehber niteliğinde yazı hazırladık. Eğer numaranız eskiyse hemen bu yöntemler ile bankaya giderek hızlı bir şekilde yeni numaranızı bankaya kayıt ettiriniz.

Yapı Kredi Numara Değiştirme

Yapı Kredi Bankası’nda kayıtlı cep telefon numaranızın yenisini kayıt etmek istiyorsanız, en kolay yöntem Yapı Kredi Bankası şubelerinden bir tanesine gitmektir. Birçok kişi için banka şubesine gitmek zor bir durum olsa da, Yapı Kredi’nin bu yöntemi aktif etmesindeki sebep, hırsızlıkların ve kötü kullanımların tamamen önüne geçmek istenmesinden dolayıdır. Bilindiği gibi farklı bir yöntem olsaydı dolandırıcılar bu yöntemi kullanarak yeni numara ekleyebilir ve sizlerin hesaplarına çok kolay şekilde ulaşabilirdi.

Bankacılık işlemlerinde telefon numarası sıklıkla kullanıldığı ve her giriş yapıldığında şifreler telefon numarasına geldiği için, oldukça önemlidir. Bankadaki kayıtlı cep telefonunuz dışında farklı bir numarayla herhangi bir bankacılık işlemini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bir çok işlem sonrasında cep telefonuna gelen SMS onayı sonrasında gelen kodu bankaya iletmeniz gerekiyor. Sizin de numaranız güncel değilse Yapı Kredi numara güncelleme işlemi için en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor. Kimlik belgenizle birlikte Yapı Kredi müşteri temsilcileri vasıtası ile yeni numaranızı sistemlere kayıt edebilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinde telefon bilgisi neden önemlidir?

Bankaya kayıt yaptırdığınız numaraya ek olarak başka bir numara ile bankacılık işlemleri yapılamıyor. Banka bu gibi kötü kullanımların önüne geçmek adına, inanılmaz bir sistem aktif etmiştir. Özellikle internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde cep telefonunuza gelen doğrulama kodunun gelmesiyle beraber, kullandığınız numara ile bankada kayıtlı olan numaranın aynı olması gerekiyor. Aksi halde alışverişi tamamlayamaz ve kartınızdaki nakiti veya krediyi kullanamazsınız.

Telefon numarasının bir diğer özelliği de güvenlik açısından son derece yararlı olmasıdır. Bir başkası sizin kredi kartınızı veya bankamatik kartınızı ele geçirse dahi, cep telefonunuz olmadan herhangi bir işlem yapamaz. Çünkü alışveriş sonunda cep telefonunuza gelen kodu sistemlere girmesi gerekiyor. Aksi halde işleminiz hiçbir şekilde gerçekleşmez. Yani kredi kartınız kaybolsa bile cep telefonunuz yanınızda olduğu sürece, hiçbir problem olmayacaktır. Ancak bu tür durumlarda anında müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın kaybolduğunuz ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini bankaya iletmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir