Blog

Yapı Kredi Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma

Yapı Kredi Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma

Kredi kartlarının borcunun yapılandırması ile ilgili tüm işlemleri öncelikli olarak olan borcun tutarı ve istenen aylık vade sayısı ile beraber oluşan faiz oranıyla devreye girmektedir. Yapı Kredi Bankası  kart borcu yapılandırma konusunda tüm müşterilerine pratik çözümler sunan bir banka olmaktadır. Sizlerde Yapı Kredi Kartı borcu mağduru iseniz, borcunuzu yapılandırmanız mümkündür diyebiliriz. Yapılandırma işlemlerinin peşin ödemesinde aktif olarak uygulanan faiz oranlarının düştüğünü görebilirsiniz ama genelde kredi kartı borcu yapılandırmasını, borcunu ödeyemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Kredi kartı borcu olan kişiler kara listede yer almamak ve borcundan dolayı yasal takip sürecine girmemek için bu krediyi tercih ederler. Hatta son dönemler içerisinde kredi kartı borcu olanların artmasından ötürü hükümet de bu konuyla ilgili bir kararname yayınlamış ve borcu yüksek olan kişiler için 72 aya kadar vade sistemini getirmiştir. Bu karardan önce kredi kartı borcunuz var ise 72 aya kadar yapılandırabileceksiniz. Her Banka gibi Yapı ve Kredi Bankası da tüm müşterilerine kredi kartı yapılandırma hizmetini sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı borcunun yapılandırma ve diğer prosedürleri ile alakalı bilgi almak için 0850 222 448 ya da 444 0 448 numaralı telefon numarasını günün her saatinde ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Bu aramadan sonra sesli tuşlama servisine bağlanarak, gerekli tuşlamaları yaptıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşme yapabilirsiniz.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonrası aktif olarak ne kadar borcunuz var ise, o borcun yapılandırması için gerekli talimatları verebilirsiniz. Temsilcinin vereceği bilgiler doğrultusunda isterseniz telefonda onay verebilir, dilerseniz de sizlere en yakında olan Yapı ve Kredi Bankası şubesine giderek, yapılandırma yapabilirsiniz.

Yapıkredi kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

Yapı ve Kredi Bankası kredi kartı yapılandırması için 0850 222 448 ya da 444 0 448 numaralı telefon numaralarını aramanız gerekmektedir. Buna ek olarak sizlere en yakında olan Yapı Kredi Bankası’na giderek yapılandırmayı aktif edebilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu yapılandırma hizmeti ile beraber, kredi kartını hiçbir şekilde ödeyemeyen herkes yararlanmaktadır. Yani tek çekim yapsanız da yapılandırma yapabilirsiniz.

Bu durum genel olarak tek çekim yapan müşteriler için çok iyi gelmektedir. Yapılandırma için müşteri hizmetlerini aradığınız zaman sizlerin kredi notuna ve gelir durumuna bakarlar. Bu kontrol genel olarak çok kısa sürmektedir. Bu kontrollerin hemen devamında müşteri hizmetleri sizlerin gelirlerini ve giderlerini soracaktır. Bu bilgiler de alındıktan sonra sizlere en uygun olan ödeme planı sunulur. Bu seçenekler arasından sizlere en uygun olan ödeme planını seçebilirsiniz. Çünkü bu işlemden sonra ödenecek olan aylık taksitlerin, mutlaka bankaya gününde gönderilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı bütçenizi herhangi bir sarsmaya uğratmayacak ödeme planı seçmeniz gerekmektedir.

12 Yorum

    • Kartınızın bağlı bulunduğu şubeye veyahut müşeri temsilcisini arayarak kredi kartı yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

    • Kartınızın bağlı bulunduğu şubeye veyahut müşeri temsilcisini arayarak kredi kartı yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Yapi kredi bankasından ihtiyaç kredisi kullandım simdi ödemede zorlaniyorum. Krediyi yapılandırmak istiyorum ne yapmaliyim . yapılandırma faiz oranı nedir

  2. Yapi kredi bankasından ihtiyaç kredisi kullandım simdi ödemede zorlaniyorum. Krediyi yapılandırmak istiyorum ne yapmaliyim . yapılandırma faiz oranı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir