Blog

Yapı Kredi Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları 2018

Yapı Kredi Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları 2018

Yapı Kredi Bankası 2017 yılının son çeyreğinde konut kredisi faiz oranlarında bir indirime gitmiş ve cazip ödeme kolaylıkları ile beraber, herkesi hayalini kurduğu evin sahibi yapmıştır. Kiracılıktan kurtulmak isteyen kişilere finansman desteği sunan Yapı Kredi Bankası Kasım ayında konut kredilerinde sizlere güzel bir teklif sunuyor. Konut kredilerindeki bu faiz oranı, tam ev sahibi olmak isteyenler için sunulan bir fırsat oluyor. Peki Yapı Kredi Konut Kredisinin amacı nedir ve ne gibi avantajları var hep beraber inceleyelim.

Yapı Kredi Konut Kredisi Avantajları

Yapı Kredi Konut Kredisi’nin en büyük avantajı, esnek ödeme planlarının olması ve her tutarda aynı faiz oranının olmasıdır. Yani tutar artış gösterdiği ve vadelendirme değiştiği durumda, faiz oranında ekstra bir değişim gözlenmeyecektir. Buna ek olarak bu kredinin amacı, herkesi ev sahibi yapmak ve aylık kira öder gibi, ödemelerini yapmasıdır. Sizlerde en yakında olan Yapı Kredi şubesine gidebilir ve bu avantajlı tekliften yararlanabilirsiniz. Peki Yapı Kredi Konut Kredisi nasıl alınır?

Yapı Kredi Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bankası teknolojiye en hızlı ayak uyduran bankadır. Krediye başvuru yapmak için internet bankacılığını, mobil bankacılık sistemini, 7-24 Atm şubelerini ve banka şubelerinden başvurularınız yapabilirsiniz. Ayrıca resmi internet sitesi üzerinden buraya tıklayarak formu doldurabilir ve ön kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Krediyi almadan önce sizlere önerimiz, mutlaka alacağınız evi bulmanızdan yanadır. Çünkü ekspertiz işlemleri ve diğer işlemler, ertesi gün başlıyor ve kredinin uygunluk alma süreci devreye giriyor. Bu yüzden en yakında olan Yapı Kredi Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor. Hafta için başvurularda krediler maksimum 3 iş günü içerisinde onaylanıyor ve sizlere teslim ediliyor. Peki vadeler ve faiz oranları nelerdir?

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları Ve Vadeler

Yapı Kredi Konut Kredisi’nde sabit %1.11 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. Kredinin tutarında veya vadesinde herhangi bir değişim olduğu zaman, faiz oranında bir değişme gözlenmeyecektir. Ayrıca 120 aya kadar vade aktif olmaktadır. Aşağıda 200.000 TL için 60 ay ve 120 aylık bir ödeme planı oluşturduk. Bu ödeme planını dilerseniz kendinize göre düzenleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Ekstra masraflar kısmı, ipotek rehin ve ekspertiz ücretini kapsamaktadır. Hesaplama BSMV tutarı muaf tutulmuştur.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 200.000 TL  60 AY  %1.09 1000 TL   730 TL    4.583 TL   276.737 TL
 200.000 TL  120 AY  %1.09 1000 TL   664 TL 3.024 TL  367.980 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir