(XRP) Ripple 2018 Yılı Tahminleri


Kripto paralar arasında en fazla alım ve satımı yapılan paraları incelediğimiz zaman özellikle Ripple’nin bu noktada ön plana çıkmaya başladığını görebiliyoruz. Hatta kendisi en fazla merak edilen ikinci büyük coin olma yolunda da hızla ilerliyor. Bunun asıl sebebi ise; hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi ve sadece iki haftalık bir süre içerisinde değerini dokuza katlamasıydı. Ripple, aylardır yatay bir performans sergilerken ani bir patlama göstermesi birçok haber sitesinin de gündem başlıkları içerisinde yer almıştır.

Ripple aslında 2018 yılına başladığı zaman kendisine hedef olarak 2 dolar olma hedefi koymuştu. Rippe’nin 2017 yılında yıl sonu hedefi 1 dolardı. Fakat yaptığı ani sıçrama sayesinde 2018 yılına girmeden önce 2.5 dolar seviyesinde olmayı başarmıştır. Bu sıçramanın sonrasında birçok uzman Ripple 2018 yılı tahminleri yaparken tahminlerini 10 dolar olarak revize etmiştir. Tahminin 10 dolara yükseltilmesinin sebebi ise; TV, internet ve diğer kaynaklar sayesinde daha fazla bilinmeye başlaması ve global bankalar ile gerçekleştirmiş olduğu anlaşmalar diyebiliriz.

Kripto para yatırımcıları Ripple konusunda bazı kampanyalar düzenliyor. Özellikle Ripple’nin Coinbase’e eklenmesi konusunda birçok kampanyanın düzenlendiğini söyleyebiliriz. Hatta bu noktada dilekçe verildiğini dahi görebiliyoruz. Ripple’nin Coinbase’ye dahil olması gibi bir durum söz konusu olursa işlem hacminde tekrar bir patlama görülmesi mümkündür. Bu yüzden Ripple fiyatlarında ani yükselmeler yaşanabilir. Coinbase’ye eklenen kripto paralara baktığımız zaman, Litecoin ilk eklendiği zaman sadece 1 hafta içerisinde değerini iki katına çıkarmayı başarmıştı. Fakat Ripple’nin henüz coinbase sistemine dahil olmamasına rağmen bu kadar büyük bir yükselişe ev sahipliği yapması kripto paraya olan ilgi ve güvenden kaynaklanmaktadır.


Ripple Fiyat Tahminleri 2018

Sizlere yazımızda bazı gelişmelerin gerçekleşme ihtimalinden bahsettik. Eğer kripto para piyasasının değeri 1 trilyon doları aşarsa Ripple’nin fiyatının 10 dolar seviyesinde olacağını söyleyebiliriz. Kripto paralar he ne kadar gözümüzde önemli bir değere sahip olsalar da spekülasyonlarla yönetildikleri gerçeğini de unutmamamız gerekecektir.

Neden Ripple’nin 2018 Yılında Mükemmel Olması Bekleniyor?

Ripple’nin çalıştığı kurumlara baktığımız zaman içlerinde dünyanın en büyük finansal kurumlarının da yer aldığını görebiliyoruz. Kripto para çeşidi, mevcutta yer alan maliyetlerin bir bölümünde işlemler yaparak finansal sektörün hepsini güçlendirmeye dikkat ediyor. Aynı zamanda blok zincir teknolojisinden faydalanarak küresel fon transferinin gerçekleştirilmesi için de sürtünmesiz bir deneyim sunmaktadır. Gelecekte ise sınır ötesi işlemler adına bir likidite çözümü şeklinde hareket etmesi önerilenler içerisindedir. Ödeme sağlayıcıları ve bankalar yapılan genel giderleri en aza indirebilmek için de XRP’yi kullanabilmektedir.

Günümüzde SWIFT işlemi uluslar arası ödeme yapılacağı zamanlarda işleri büyük oranda kolaylaştırma özelliğine sahiptir. Herhangi bir sınır ötesi işlem gerçekleştirdiğiniz zaman banka şubesinin SWIFT kodunu belirtmeniz gerekir. SWIFT, sınır ötesinde yer alan yerleşim yerleri üzerinde çok ciddi bir tekele sahiptir. Para biriminin ağında 11 binin üzerinde finansal kurum ye alırken 200 ülke bulunmaktadır. Ripple ilk olarak büyük finans kurumlarıyla iletişlim kuruyor ve blokaj zinciri teknolojisine dahil edebilme adına birçok bankayla beraber çalışmaktadır. Ripple’nin bu özelliği ile SWIFT’in yerini alıp almayacağı ise en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor.

Ripple ile saniyede 1500 işlem gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Bitcoin ile kıyasladığımız zaman bu işlem hacminin çok büyük olduğunu görüyoruz. Aslında tamamen kullanılan teknoloji böyle bir olaya izin vermiştir. Ripple’de kullanılan teknoloji hem maliyeti düşürüyor hem de aylık transferlere izin veriyor.Etiketler:

YORUMLARINIZ

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Devletin Verdiği Hibe Krediler (GENEL ŞARTLAR)

Devletin Verdiği Hibe Krediler Günümüz de birçok kişi kendi işinin sahibi olmayı ister. Fakat her şeyin bir zorluğu olduğu gibi...

Kapat
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır.
Gelir Belgesiz Kredi | Sicili Bozuk Olanlara Kredi | Hayvancılık Hibe Destekleri