Blog

Vakıfbank Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Vakıfbank Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Nakit gereksinimlerinin hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla, tüketiciler tarafından kullanılan banka kredileri ve diğer kredi kartları doğru bir şekilde kullanılamıyor. Tüketici, ayağını yorganına göre uzatmadığı için, kredi kartı ve kredi ödemelerinde birçok sorunu yaşıyor. Kredi kartının asgari ödemesini yapamayan kart kullanıcıları, bilinçsiz tüketim yaptıkları için birçok sorun yaşamaktadır. Bu gibi durumlarda bankalar müşterilerine oldukça pratik çözümler sunmakla beraber, bu durumdan kurtulmaları için her türlü desteği vermektedir. Vakıfbank kart yapılandırması yapan öncü bankalar arasında yer almaktadır. Çok kolay bir şekilde Vakıfbank World kartlarınızı yapılandırmanız mümkündür. Bunu bankaya iletmeniz durumunda sizlerin de kredi kart yapılandırma süreci aktif olacaktır.

2016 senesinin eylül ayında gelen yeni bir düzenleme ile beraber, artık kredi kartları 72 aya kadar yapılandırılabilecektir. Her tüketiciye sadece bir defa verilmiş olan bu hakkı, karardan önce borcu olan herkes kullanabilir. 72 Ay yapılandırma için herhangi bir başka şart yoktur. Bazı durumlarda aranan bazı kriterler olabiliyor. Örneğin birkaç kredi veya kredi kartını gecikmiş olması ya da daha önce hiç gecikmemiş olması gibi durumlardır. Bu şartlar altında müşterilerini kaybetmemek ve yüksek kredi notu olan bireyleri bünyesinde tutmak isteyen Vakıfbank sizlerin 72 ay yapılandırma talebinizi kabul edecektir.

Vakıfbank Kart Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

72 Ay yapılandırmaya ek olarak Vakıfbank, müşterinin borcunuzu ödeyememesi ve devamında müşterinin yapılandırma yapması durumunda oldukça rahat ödeme planlarını aktif etmekte ve uygun bir faiz oranı ekleyerek, yapılandırma sürecini aktif edebilmektedir. Ödeme planları tamamen sizlerin banka ile yaptığınız görüşmeler sonucu netleşmektedir. Başvuru yapmadan önce ‘’Kredi kartı borcumu en iyi ödeme planıyla yapılandırmak istiyorum’’ gibi bir ibare kullanırsanız, banka yetkilileri genel olarak sizlere yardımcı olacaktır.

Kredi yapılandırmaları konusunda sizlerde kısa süre içerisinde yapılandırmayı aktif edebilir ya da iyi bir kredi notunuz varsa düşmüş olan ihtiyaç kredisi faiz oranları ile birlikte, mevcut kredi borcunuzu kapatabilirsiniz ve hatta kredi kartı borçlarınızı da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Daha önceden 36 ay olarak çektiğiniz krediyi kanun değiştiği için 48 aylık bir vade sistemiyle yeniden yapılandırmanız mümkündür. Ödemelerini hem daha geniş bir zaman dilimi içerisinde ödeyebilir, hem de daha uygun ihtiyaç kredisi faiz oranıyla yapılandırma olanağı bulursunuz.

Sonuç olarak Vakıfbank, müşterilerine kart yapılandırması konusunda oldukça kaliteli uygulamalar sunmaktadır. Yeter ki sizler borcunuzu ödemek için girişimde bulunun yani banka sizlere her konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca gerekli başvurunuzu yaptıktan sonra kısa bir araştırmanız yapılır ve çok kısa sürede banka sizlerin yapılandırma sürecinizi aktif eder. Yapılandırma hizmetinde genel olarak sizlerin kredi notu ve aylık geliri ön planda rol oynar. Aylık geliriniz iyi ve kredi notunuz çok düşmediyse, yapılandırma hizmeti alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir