Blog

Süt Sığırcılığı Kredisi Ve Şartları

Süt Sığırcılığı Kredisi Ve Şartları

Süt Sığırcılığı Kredisi Ve Şartları 

Bu yazımızda sizlere hayvan kredisi hakkında bilgi vereceğiz. Ülkemizde birçok kişi hayvan yetiştiriciliği işiyle uğraşmaktadır. Bu konuda talebin artması ve ülkemizin gelir kaynaklarının çoğalması için çeşitli teşvik kredileri verilmektedir. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2017 yılı itibarı ile de verilmektedir. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartlarını öğrenmek için sizlere en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi ve Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ödeme planı hakkında bilgi almak için ikamet ettiğiniz yere en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Damızlık Süt Sığırcılığı Yardımı Kimlere Verilmektedir?

 • Manda,
 • Holstein siyah alaca,
 • Holstein kırmızı alaca,
 • Brownswiss,
 • Simental,
 • Jersey,
 • Esmer mentofon,
 • Angus,

Irklarında olan hayvanlara tesis kurmak isteyen ya da tesis kapasitelerini genişletmek isteyen bütün üreticilerimize damızlık süt sığırcılığı yardımı sağlanmaktadır. Bu yardımla birlikte yapacakları iş için hem destek almaları hem de başarı oranlarının artmaları sağlanmıştır.

Damızlık Düve Yetiştirmek

Ziraat Bankası damızlık düve yetiştiriciliği yapan kişilere de çeşitli imkan ve fırsatlar sunmaktadır. Ziraat Bankasından Damızlık Düve yetiştiriciliği adına kredi çekebilmeniz için belirli şart ve koşullar vardır. Bu krediden faydalanabilmek için minimum olarak 50 hayvana ihtiyacınız vardır. Bunun sebebi ise kredi şartlarından birisi minimum olarak 50 hayvan üstüne çekilme durumudur. Tavuk çiftçiliği için ise 1000 adet yumurta tavuğu için kredi alabilirsiniz. Bunun dışında 1000 tane ördek, kaz ve de hindi için 5.000 tane hayvan teşvik kredisi alabilme imkanınız olacaktır. Bütün bu durumları değerlendirerek hareket etmelisiniz. Bu destekler her zaman için belirli kişilere verilmektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi Ziraat Bankası’na giderek sorumlu kişilerden öğrenebilirsiniz. Bu konuda bilgi öğrendikten sonra başvuru için gereken evrak ve koşulları oluşturuyorsanız, müracaatınız gerçekleştirilecektir. Bunun sonucunda bu teşviklerden faydalanabilme imkanınız olacaktır.

Hayvan Kredisi Çekmek İçin Gerekenler Ve Talep Edilenler

Kanatlı İş Alanı içerisinde; ördek, kaz, hindi yetiştiriciliğinde bakanlık olarak istenen koşullar;

 • Kaz yetiştirmek isteyen vatandaşların minimum 500 adet kaz ile başlanmalıdır.
 • Hindi ya da ördek yetiştirmek isteyen vatandaşlarımızın minimum 1000 hayvana sahip olmalıdır.
 • Arı yetiştiriciliği yapacak ve ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi)’ye kayıtlı kişilerin minimum olarak 30 arılı kovan ile işe başlangıç şartı vardır. Bu imkanları sağlayamayan ya da uymayan kişiler bu destekten faydalanamayacaklardır.

 

İpek Böceği İçin beslenme tesisi kuracak kişilere birçok destek verilmektedir. Bu konuda 100.000 TL devlet aracılığı ile birlikte destek verilecektir. Aynı zamanda dut bahçesi gibi bir iş içinde bu imkanlarda sağlanmaktadır. Yüzde yüz olarak teşvik verilmekte olan tek iş ipek böceği yetiştiriciliğidir. Bu destekler bulunduğumuz 2017 yılı ile 2019 seneleri içerisinde verilecektir. Devletimizin %100 teşvik verdiği bu iş kolunu tercih etmiş iseniz mutlaka bu desteklerden faydalanmalısınız.

Damızlık Teke Kredisi İçin Gerekenler

Bu konuda kredi alabilmek için belirli şartlara ve koşullara uymanız gerekmektedir. Bu destekler için koç adında 500 hayvana sahip olunması gereklidir. Hayvan sayınız kesinlikle 500’ün aşağısında olmamalıdır. 2017 hayvancılık hibeleri Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe girmiş durumdadır. 2017 ve 2019 seneleri arasında geçerli olan ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen hayvan hibe tasarısı bünyesinde verilmesi için tasarlanmakta olan hibe desteğinden ve yardımından faydalanmak için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularınızın sonucunda giderlerinizin bir kısmını geri kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir