Blog

Şubeye Gitmeden Direk Hesaba Yatan Kredi (AYRINTILI ANLATIM)

Şubeye Gitmeden Direk Hesaba Yatan Kredi (AYRINTILI ANLATIM)

Bu yazımızda sizlere şubeye gitmeden kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Şubeye gitmeden kredi alarak hem zamandan hem de yüzlerce imza atma derdinden de kurtulabiliyorsunuz.

Teknolojinin bir hayli gelişim göstermesi, artık hayatımızdaki birçok şeyin kolay bir duruma gelmesine olanak vermiştir. Biliyoruz ki acil nakit ihtiyaçlarında ilk olarak finans kuruluşlarına başvuru yapıyoruz. Finans kuruluşları yani genel adıyla bankalar, belirli faiz oranları karşılığında bizlerin acil nakit ihtiyaçlarına pratik çözümler sunmaktadır. Aylık vade, faiz oranları gibi kavramlar ile aktif olan kredi sistemi, teknolojinin gelişmesiyle daha kolay bir şekilde bizlere sunulmaktadır.

Artık birçok banka dijital bankacılık kavramını tamamen kavradı ve artık her şey internet üzerinden yapılıyor hale geldi. Bildiğiniz gibi mobil ve internet bankacılığı üzerinden, banka şubesine gidip sıra beklemek yerine oldukça kolay sonuca ulaşmamamızı sağlıyor. Bankaların sunduğu dijital bankacılık platformları üzerinden, ayrıcalıklı olarak kredilere başvuru yapabilir ve krediniz onay aldığı zaman, banka şubesine gitmeden kredinizi hesabınıza alabilirsiniz. Bu bankalara genel olarak direkt hesaba yatan kredi veren bankalar denilmektedir. 2018 yılına az bir süre kala aşağıdaki bankalar internet üzerinden kredi olanağı sunmaktadır.

İş Bankası Hesaba Yatan Kredi

Günümüzde bankacılık sektörüne yeni bir anlayış getiren İş Bankası, İş cep uygulaması ile beraber birçok müşterinin gönlünde taht kurmuştur. Televizyonlarda her gün gördüğümüz İş Cep, banka müşterilerine oldukça kolaylık sağlamaktadır. Tüm bankacılık işlemlerine sizler bu uygulama üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, kısa süre içerisinde finansal ürünlere de başvurular yapabiliyorsunuz. İş Bankası her geçen gün kendini bir adım daha öteye götürerek, internetten anında kredi vermektedir. İş Bankası’nın sunduğu bu avantajlı krediye başvuru yapmak için buraya tıklayabilir veya İş Cep üzerinden krediler bölümünden başvurular oluşturabilirsiniz.

İş Bankası internetten kredi için talep edilen faiz oranı, %1.42’den başlamaktadır. Tahsis ücreti de çekilen krediye göre değişim göstermektedir. İş Bankası anında kredi için en düşük 10 bin TL kredi alabildiğiniz gibi, maksimum 25 bin TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınız giderebilirsiniz. Ayrıca sizlere 3 aydan 48 aya kadar vade sunulmaktadır. Bunun dışında 50 TL ile 159 TL’ye kadar değişim gösteren yıllık sigorta primleri de bulunmaktadır.

İş Bankası Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %2.42 50 TL  67 TL  511 TL  12.267 TL
  10.000 TL  36 AY  %2.42 50 TL   109 TL 373 TL   13.461 TL


Garanti Bankası Hesaba Yatan Kredi

Özel teşvik ile kurulmuş olan diğer bir banka olan Garanti Bankası, 2017 yılı içerisinde 10. Dijital bankacılık yılını kutlamaktadır. Bu yüzden yeni kampanyalar ve olanaklar düzenleyen Garanti Bankası, müşterilerinin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Garanti Bankası’nın sunduğu cep mobil uygulaması üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, ayrıcalıklı olarak kredilere de başvuru yapabileceksiniz. Ayrıca Garanti Bankası yeni bir kampanya yaptığı zaman, bunu ilk mobil uygulama kullanıcıları ile paylaşmaktadır.

Garanti Bankası 2018 yılına az bir süre kala direkt hesaba yatan kredi veren bankalar arasında en uygun faiz oranını veren banka olmaktadır. İnternet üzerinden kredi almak istiyorsanız eğer, Garanti Bankası’nı tercih edebilirsiniz. Şuanda bankanın sunduğu faiz oranları %1.39’dan başlamaktadır. Buna ek olarak 75 bin TL tutarına kadar kredi kullanabileceksiniz. Son olarak sizlere söylemek isteriz ki 3 aydan 48 aya kadar vade yapabileceksiniz. Sigorta ücretleri de yıllık alınması ile beraber, tutarlar çekilen krediye göre farklılık göstermektedir. Bunun dışında tahsis ücreti de çekilen tutarın binde beşi olarak belirlenmiştir ve krediye göre farklılık göstermektedir. Yıllık maliyet oranları %22.-25 arasında olmaktadır. Krediye başvuru yapmak için Garanti Bankası cep uygulamasını tercih edebilir ya da, buraya tıklayarak online olarak paranızı alabilirsiniz.

Garanti Bankası  Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %2.59 50 TL  82 TL  544 TL  13.077 TL
  10.000 TL  36 AY  %2.59 50 TL   110 TL  409 TL   14.778 TL

 

Enpara Hesaba Yatan Kredi

Dijital bankacılık platformlarının bir hayli gelişim göstermesi, yeni şubesiz bankacılık sistemlerinin ortaya çıkmasına olanak vermiştir. Türkiye’de büyük bir ses getiren Enpara.com, QNB Finansbank bünyesince çalışmakta olan bir şubesiz bankadır. Enpara.com sunduğu en büyük avantaj, tamamen masrafsız olmasıdır. Yani bildiğiniz gibi her bankanın kendine özgün EFT/Havale ücretleri olmaktadır. Enpara.com bu ücretleri hiçbir şekilde almıyor ve tamamen sizlerin kar elde etmesine olanak veriyor. Ayrıca banka sizlerden yıllık olarak alınan hesap işletim ücretini de almıyor. Tek istedikleri, bankayı kullanmanız ve Enpara.com müşterisi konumunda yer almanızdır.

Tüm bunlara ek olarak banka yakın bir tarihte kredi kartını çıkarmıştır. Aslında masrafsız banka olduğu için bu banka çok tercih edilmektedir. Herkesi şaşırtan bir kredi kartı çıkardı. Bu kredi kartında yıllık aidat yoktur. Biliyoruz ki her banka kredi kartı kullandırırken yıllık ücret alıyor. Ama enpara.com hem almadığı gibi, hem de yıllık 100 TL bizlere ödeme yapıyor. Herkesi şaşırtan bu uygulama ile, Enpara.com 2017 yılında en çok müşteri kazanan banka oldu. Üstelik kartları evinize kadar banka çalışanları getiriyor ve sizler ile muhabbet ediyorlar.

Bu denli avantajlı uygulamalar sunan banka, ayrıca kredi konusunda da avantajlı faiz oranlarını aktif etmektedir. Enpara.com direkt hesaba yatan kredi veren bankalar arasında son zamanlarda çıkış yakalayan bir bankadır. Bankanın faiz oranı sabit %1.55 olarak aktif olmaktadır. 3 ay ile 48 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Genel olarak yıllık maliyet ise %24 civarında olmaktadır. En az 1000 TL en fazla ise 50 bin TL kredi çekebilirsiniz. Krediye başvuru yapmak için Enpara.com mobil bankacılık sistemini kullanabilir ya da buraya tıklayarak internet üzerinden krediyi alabilirsiniz.

Enpara.com  Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %2.55  142 TL  520 TL  12.488 TL
  10.000 TL  36 AY  %2.55  198 TL 383 TL   13.808 TL

 

Yapı Kredi Bankası Hesaba Yatan Kredi

Türkiye’nin hızlı gelişim gösteren bankası olan Yapı Kredi, dijital bankacılık sistemine yeni bir anlayış getirmiştir ve tüm finansal ürünlere zahmetsiz bir şekilde ulaşabilme olanağı sunmaktadır. Yapı Kredi mobil bankacılık üzerinden tüm bankacılık işlemlerine ulaşabileceğiniz gibi, aynı zamanda kredilere, KMH, kredi kartlarına da başvuru yapabilirsiniz. Tüm bankacılık işlemlerine ulaşabileceğiniz Yapı Kredi mobil uygulaması, App Store ve Google Play Store, uygulama marketlerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yapı Kredi Bankası aynı zamanda 2017 yılının bitmesine az bir süre kala kredi faiz oranlarını düşürmüştür ve herkesin kredi alabilmesine olanak vererek, anında kredi sistemi sunmuştur. Biliyoruz ki böyle bir sistemi ilk defa hayata geçiren öncü bankalar arasında, Yapı Kredi Bankası yer almaktadır. Sizlerde aynında kredi almak istiyor ve nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde gidermek istiyorsanız, Yapı Kredi Bankası’nı tercih edebilir ve banka şubesine gitmeden, sıra beklemeden, onlarca imza atmanıza gerek kalmadan kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredinin faiz oranları da çok düşük olmaktadır. Yapı Kredi Bankası da bilindiği gibi direkt hesaba yatan kredi veren bankalar arasında olan en avantajlı bankalardandır.

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu internetten kredilerin faiz oranları genel olarak %1.37’den başlamaktadır. Ayrıca krediye ve vadeye göre değişim gösteren faiz oranlarının olduğunu söylemek isteriz. Sizlere 48 aya kadar vade hakkı verilmesi ile beraber, yıllık maliyet oranları da %21 ile %25 arasında değişim göstermektedir. Kredi tahsis ücreti ise çekilen tutarın binde beşi olarak sadece bir defaya mahsus olmak üzere sizlerden talep edilmektedir. Krediye başvuru yapmak için mobil uygulamayı tercih edebilir ya da buraya tıklayarak, anında paranızı alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası  Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %2.47 50 TL   69 TL  514 TL  12.352 TL
  10.000 TL  36 AY  %2.47 50 TL   123 TL  377 TL   13.594 TL

 

ING Bank Hesaba Yatan Kredi

Son zamanların diğer bir çıkış yakalayan bankası olan ING Bank, biliyoruz ki Mini kredisi ile büyük bir çığır açtı. Masrafları oldukça düşük alması ve anında kredi veren bankalar arasında olması, bankanın oldukça popüler olmasına olanak vermiştir. ING Bank kredi kartı, krediler, KMH  konusunda satış hedeflerine 2017 yılında büyük bir oranda yakalamıştır. Hedeflerini büyütmeye devam eden ve kendini sürekli geliştiren ING Bank, anında kredi veren bankalar arasında oldukça avantajlı olanıdır. Sizlerde nakit ihtiyacı içerisindeyseniz, ING Bank üzerinden banka şubesine gitmeden kredi alabileceksiniz.

ING Bank’ın mobil uygulaması üzerinden veya resmi internet sitesi ile sizlerde kredi başvurusu oluşturabilirsiniz. ING Bank sizlere kredinizi 10 dakika içerisinde göndermektedir. Yani kredi başvurusu onaylanınca hiçbir şekilde banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor. ING Bank’ın sunduğu online kredilerde kredi notuna göre değişim gösteren faiz oranı olmaktadır. Bu uygulamayı yapan tek bankadır diyebiliriz. Yani kredi notunuz iyiyse, faiz oranı da iyi olacaktır. Kredi notuna göre faiz oranı, %1.29 ile, %1.49 arasında değişim göstermektedir.

Banka’nın sunduğu kredilerde yıllık masraf ise %20 ile %23 arasında değişim göstermektedir. Son olarak bu krediyi 3 ay ile 48 aya kadar vade ile alabileceksiniz. Krediyi almak için mobil bankacılık uygulamasını tercih edebileceğiniz gibi buraya tıklayarak da online olarak başvuru yapabilirsiniz.

 

ING Bank  Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %2.29 50 TL   104 TL  502 TL  12.048 TL
  10.000 TL  36 AY  %2.29 50 TL   141 TL 364 TL   13.169 TL

 

Denizbank Hesaba Yatan Kredi

Özel teşvik ile kurulmuş bir diğer banka olan Denizbank, 2018 yılına az bir süre kala kredi faiz oranlarını düşürerek, nakit ihtiyacı olan herkese özel finansman desteği sağlamaktadır. Herkesin de bildiği gibi yeni alınan bir karar ile beraber, yeni emekli olan vatandaşlar, emekli maaşlarını Denizbank üzerinden alacaklardır. Dilerlerse başka bankaya taşıyabilir fakat 2 yıl kalma sözüne, bankadan 300 TL tutarında promosyon alabileceksiniz. Denizbank’ın toplumda önde gelen bankalar arasına girmesindeki en büyük sebep de, bu gibi olanakları sunmasıdır.

Bunlara ek olarak banka Açık Deniz internet bankacılığı ile tüm işlemlere ulaşmanıza olanak vermektedir. Açık Deniz İnternet şubesi ile kısa süre içerisinde finansal ürünlere ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, kredi başvuruları da yapabileceksiniz. Denizbank direkt hesaba yatan kredi veren bankalar arasında en uygun faiz oranını vermektedir. Sizlerde online olarak Denizbank şubesine gitmenize gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilir ve onay alması durumunda, kısa süre içerisinde parayı hesabınıza alabilirsiniz.

Denizbank’ın sunduğu faiz oranları 0.99’dan başlamaktadır. Bu faiz oranı 2 bin TL için geçerli olmaktadır. Ayrıca 1000 TL tutarındaki krediyi, sadece 2 tane otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda, herhangi bir faiz ücreti ödemeden de alabileceksiniz.  Online olarak verilen kredilerin tutarı 10 bin TL’ye kadar olmaktadır. 10 bin TL için faiz oranları, vade sayısına göre değişim göstermektedir. Banka bizlere 3 aydan 48 aya kadar vade imkanı sunuyor ve yıllık maliyet oranları da %26 civarında olmaktadır. Kredi tahsis ücreti ise binde beş olarak alınıyor. Krediye başvuru yapmak için mobil bankacılık uygulamasını kullanabileceğiniz buraya tıklayarak da online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank  Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %2.72 50 TL   141 TL  533 TL  12.850 TL
  10.000 TL  36 AY  %2.78 50 TL   176 TL 401 TL   14.461 TL

 

QNB Finansbank Hesaba Yatan Kredi

Kredi ve kredi kartını oldukça kolay bir şekilde veren Finansbank, bu sebepten dolayı oldukça tercih edilen bir banka olmaktadır. Finansbank bilindiği üzere kısa bir süre önce isim değişikliğine giderek, isminin başına QNB kısaltmasını almıştır ve bankacılık anlayışını tamamen değiştirmiştir. QNB Finansbank eski sistemleri yerine daha kolay ve pratik yöntemleri aktif etmiştir. Kredi kartı ve kredi kampanyalarını 2018 yılına az bir süre kala yeniden düzenleyen QNB Finansbank, en uygun kredi veren bankalar arasında olmaktadır.

Teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduran QNB Finansbank, direkt hesaba yatan kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. QNB Finansbank şubelerine gitmenize gerek kalmadan tek bir işlem ile krediye başvuru yapabilirsiniz ve onay alması durumunda, kredinizi 15 dakika içerisinde kullanabilirsiniz. Başvurular QNB Finansbank mobil uygulaması üzerinden veya buraya tıklayarak resmi internet adresinden yapılmaktadır. Sizlerde banka müşterisi olmanıza gerek kalmadan aynı faiz oranlarından krediyi alabilirsiniz. Banka’nın sunduğu bu kredide faiz oranları %1.33 oranından başlamaktadır. Buna ek olarak kredinizi alıp 3 ay sonraya da erteleme imkanı verilmektedir. Direkt verilen bu kredilerde yıllık maliyet %21 ile %29 arasında değişim olmasıyla beraber 48 aya kadar vade yapılmaktadır. Tahsis ücreti ise binde beş olarak bir defaya mahsus olmak üzere sizlerden alınmaktadır.

QNB Finansbank  Hesaba Yatan Kredi  Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 10.000 TL  24 AY  %1.33 50 TL   86 TL  504 TL  12.115 TL
  10.000 TL  36 AY  %1.33 50 TL   121 TL 367 TL   13.223 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir