Blog

SMS Kredi Veren Bankalar (9 BANKA)

SMS Kredi Veren Bankalar (9 BANKA)

Gelişen teknolojinin ekonomi imkanlarıyla buluşması sonucunda yalnızca SMS ile kredi çekilebilen imkanlar elde edilmiştir. Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne hangi bankadan kredi çekecekseniz ilgili numarayı girmeniz, T.C. Kimlik numaranızı ve aylık geliri belirtmenizin ardından SMS kredi başvurunuz işleme alınır. Cep telefonundan işleri halletmenin en önemli avantajı şubede sıra beklemezsiniz, zaman kaybetmezsiniz; telefondan kısa sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz. Her banka kredi başvuru yapacağınız sırada farklı bilgilerinizi öğrenmek ister, sonuç olarak bu başvurular kendi aralarında değişkenlik gösterir. Şimdi sizlere SMS kredi veren bankalar konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

[table id=4 /]

İş Bankası Sms Kredi

İş bankası kısa mesaj ile kredi çekme uygulamasından yararlanmak isteyenleri uzun vadeli ödeme seçenekleri ve düşük faizler bekliyor. İş bankası dahil hemen her banka kredi verirken aralığını 1.500- 20.000 TL arasında tutmaya çalışıyor, uzun vadeli ödeme seçenekleri sunuyor ve ödeme kolaylığı oluşturmaya çalışıyor. İş bankasından kredi çekecek olan kişiler telefonlarının kısa mesaj bölümlerine birer boşluk bırakarak istenilen bilgileri girmelidir. Öncelikle Nakit yazıp bir boşluk bırakıp T.C. Kimlik numaranızı kısa mesaj bölümüne girmelisiniz. Ardından kimlik numarasından sonra bir boşluk daha bırakarak almak istediğiniz kredi miktarını yazınız sonra tekrardan boşluk bırakıp aylık belgelenebilir gelirinizi kısa mesaj kısmına yazıp mesajı sonlandırınız. İş Bankası SMS numarası olan 4402’ye kısa mesajınızı yollayın ardından size yapılacak geri dönüşü bekleyin. Geri dönüş olumlu olduysa büyük ihtimalle sizi bankaya davet edecek belgelerinizi isteyeceklerdir. Bankaya giderken mutlaka gelir tablonuzu gösteren resmi evrakla gidin çünkü bu aylık gelirinizi; dolayısıyla çekeceğiniz krediyi ödeyebilme gücünüzü belli edecektir. İş bankası ve diğer tüm bankalar kredi vermeden evvel mutlaka kredi notu kontrolü yapar, not yüksekse seve seve size istediğiniz miktarda krediyi vereceklerdir. Herhangi bir sorun olmasa dahi yalnız kredi notunuz düşükse bankanın size kredi vermeme hakkı vardır.

Örnek Kısa Mesaj: Nakit 19629341009 12.000 1.600

Garanti Bankası Sms Kredi

Garanti bankası müşterilerine “Bireysel Destek Kredisi” başlığı altında SMS yoluyla kredi çekebilme imkanı tanımaktadır. Garanti Bankası aracılığı ile kredi çekmek isteyen kişiler bilgileri birer boşluk bırakarak kısa mesaj atmalıdır, aksi takdirde talepleri işleme alınmayacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler T.C. Kimlik numarasını kısa mesajın en başına yazmalı, sonrasında boşluk bırakarak Garanti Bankasından ne kadar kredi istediklerini yazmalı ve yine boşluk bırakmalıdır. Sonraki boşluğa istediğiniz kredinin kaç vadeden oluşmasını istediğinizi yazmalısınız, vade seçenekleri 12 aya kadar uzatılabilir şekilde ayarlanmaktadır. En son olarak aylık net gelirinizi de mesajın son boşluğundan sonra yazmalısınız ve mesajınızı 3390’a yollamalısınız. Aylık net gelirinizi belirtirken belgelenebilir şekilde olmasına özen gösterin çünkü kredi onayınız çıktığı takdirde Garanti Bank şubelerine gidip belgelerinizi teslim edeceksiniz ve teslim ettiğiniz belgelerin içinde gelir belgesi de bulunacak.

Örnek Kısa Mesaj: 20366192003 12.000 3 4.500

Denizbank Sms Kredi

Deniz Banktan kısa mesaj ile kredi almak isteyenlerin en büyük avantajı, başvurularına 5 dakika içerisinde cevap gelmesidir. Bu sayede kişiler beklemez ve beklerken zaman kaybetmezler, ayrıca kredi çıktığı takdirde işlerini planlamaları için vakit kazanmış olurlar. İhtiyaç Kredisi adı altında Deniz Banktan SMS aracılığı ile kredi almak isteyenler belli başlı bilgileri aralarına birer boşluk koyarak Deniz Banka yollamalıdır. Öncelikle kısa mesaj metninizin başına KREDİM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik numaranızı Kısa mesaj şeklinde Deniz Banka yollamalısınız. Deniz Bank SMS iletişim numarası 3280’dir ve bu numaraya yollayacağınız kredi başvurusu ön bir incelemeden geçer. Yani banka 5 dakika içerisinde kredi notunuza ve banka hesabınıza bakar, sonrasında size ihtiyaç kredisi verip vermeyeceğine karar verir. Ardından ön incelemeden olumlu yanıt alanlar için 5 dakika içinde mesaj gelir ve bu kişiler Deniz Bank şubelerine çağrılır. Burada evraklarınızla beraber incelenirsiniz ve bir aksilik çıkmadığı sürece kredi kesin olarak size verilir.

Örnek Kısa Kısa Mesaj: KREDİM 20988122000

Yapıkredi Sms Kredi

Yapıkredi bankasının uzun vadeli kredi çekim avantajlarından yararlanmak artık bir kısa mesaj atmak kadar kolay. Yapmanız gereken cep telefonunuzun kısa mesaj kısmına girerek aralarında boşluk olacak şekilde öncelikle kredi türünüzü belirtmek olacaktır. Örneğin araba sahibi olmak isteyenler Taşıt, ev sahibi olmak isteyenler Konut, düğün, borç, ihtiyaç gibi isteklerden dolayı Yapı Kredi bankasına başvuranlar ise Bireysel yazmalıdır. Ardından bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı mesaj kısmına yazmalısınız. Sonra ise aylık gelirinizi yazmaya gelir ancak bu noktada unutmamanız gereken bir husus söz konusudur. Aylık gelir olarak belirteceğiniz tutar mutlaka belgelenebilir olmalıdır, örneğin serbest meslek yapıyorsanız ancak geliriniz değişkenlik gösterse dahi 3.000 TL’nin altına inmiyorsa aylık gelir kısmına 3.000 TL yazmanız daha doğru olacaktır. Ya da maaşlı çalışansanız maaş miktarınız neyse onu yazmalısınız, aksi takdirde ilk ön onay aşamasından geçseniz dahi ikinci aşamada geçemezsiniz dolayısıyla kredi alma imkanınızdan olursunuz. Yazdığınız kısa mesajı Yapı Kredi bankasının SMS numarası olan 4411’e yollamalısınız ve sonra geri dönüş beklemelisiniz. İlk onay kısa bir süre içinde gelse dahi ikinci onay için mutlaka bankayı ziyaret etmelisiniz.
Örnek Kısa Mesaj: Konut 19203452886 4.500

Finansbank Sms Kredi

Finansbank şimdilerde QNB Finansbank olarak çalışmalarını devam ettirmektedir ve müşterilerine kolaylık olması açısından SMS yoluyla sizden yalnızca T.C Kimlik numaranızı yollamanızı istemektedir, sonrasında sizi kısa süreki bir ön incelemeye alacak ve kesin kararını bu ön inceleme sonucunda belirtecektir. Finansbank SMS iletişim umarası 5030’dur ve bu numaraya kimlik numaranızı yollarsanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Birçok bankaya göre daha esnek şartlarda çalışan Finans Bank ayrıca ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla uzun vadeli ödeme seçeneklerini müşterilerine sunmuştur. Finans Bank yalnızca SMS yoluyla değil aynı zamanda 08502220900 iletişim numarasından da kredi başvuru taleplerini sesli bir şekilde almakta ve telefon görüşmesi bitmeden evvel sonucunu size iletmektedir. 12 aya kadar vade seçeneği sunan ve borçlarınız, taşıt veya konut ihtiyacınız için kredi desteği sağlayan Finans Bank ön incelemeyi geçtiğiniz takdirde sizi kuruma davet edecek ve evraklarınızla beraber kesin kararı söyleyecektir.

TEB Bankası Sms Kredi

TEB bankası aracılığı ile SMS yoluyla kredi çekmek isteyenler ihtiyacı ne olursa olsun ayırt etmeksizin 4466’ya kısa mesaj yollamalıdır. Yollayacağınız kısa mesaj metninde yalnızca T.C kimlik numaranız bulunmalıdır, başka bir bilgiyi yazmanıza gerek yoktur çünkü zaten hem bir ön eleme sürecinden geçeceksiniz hem de 4466 TEB’in kredi başvuru numaralarından bir tanesidir. TEB kredi çekmek isteyenler için uzun vadeli ödeme seçenekleri ve düşük faizli krediler sunmaktadır. Bu yüzden kredi almadan evvel yalnızca bir bankaya danışmak yerine birçok bankaya sormak ve faizleri, vadeyi öğrenmek gereklidir.

Örnek Mesaj Metni: 21344276331 (Yollanacak Numara: 4466)

Vakıfbank Sms Kredi

Vakıfbank aracılığı ile kısa mesaj sayesinde kredi çekmek isteyen kişiler telefonlarının mesaj bölümünü açıp yazdıkları her kelime arasına birer boşluk bırakarak işlemlerini gerçekleştirmelidir. Öncelikle kısa mesaj kısmına TIK yazın ve bir boşluk bırakın, TIK yazmanızın sebebi bankanın küçük rakamlardaki ihtiyaç kredisi başvurularında bu koddan yararlanmasından kaynaklanmaktadır. TIK yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik Numaranızı yazmalısınız ve bir boşluk daha bırakmalısınız. Sonraki boşluğa aylık gelirinizi yazmalısınız ardından 5724’e kısa mesaj şeklinde kredi başvurunuzu yollamalısınız. Aylık gelirinizin önem arz etmesinin nedeni bankanın acaba başvuru yapan kişi krediyi ödeyebilecek maddi imkana sahip mi diye ön elemeden geçirmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca aylık gelirinizi yazarken mutlaka belgelenebilir verilerden yararlanın çünkü kredi başvurusu kabul edildiği takdirde bankaya uğrayacak gelir tablonuzun resmi belgesini göstereceksiniz.

Örnek Mesaj: TIK 19038204661 6.000

Şekerbank Sms Kredi

Şekerbank aracılığı ile SMS yoluyla kredi çekmek isteyenler, öncelikle ne tür bir yatırım için kredi çekeceğini kararlaştırmalıdırlar. Örneğin kişi ev sahibi olmak için kredi çekecekse Konut kredisi, kredi çekeceği para ile araba alacaksa Taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi çekip ufak borçlarını kapatacaksa Kredi kelimesini kısa mesajlarına yazmak zorundadır. Şeker Banktan SMS ile kredi isteyecek kişi önce kredi türünü yazıp bir boşluk bırakmalı, ardından T.C. Kimlik numarasını yazmalıdır. Kimlik numarasını yazdıktan sonra bir boşluk daha bırakılmalıdır ve bu boşluğa aylık gelir miktarı yazılmalı, ardından 1953’e kısa mesaj şeklinde yollanmalıdır. Şeker banktan kredi almak isteyenler mutlaka kredi türüne değinmelidir çünkü banka ilk kısa incelemesini bu bilgiye dayanarak yapacaktır. Örneğin kişinin aylık geliri 1.000 TL ise ancak bu kişi ev almak istiyorsa banka bu durumda şüpheye düşecek ve krediyi ödeyip ödeyemeyeceği konusunda tedirgin olacaktır. Teminat vardır düşüncesiyle ilk etapta küçük bir ihtimal kabul etse dahi yüz yüze yapılan görüşme kararın şekillenmesi açısından son derece önemlidir.

Örnek Kısa Mesaj: TAŞIT 20311892337 2.000

Odeabank Sms Kredi

Odeabank müşterilerine son derece kolay bir kredi başvurusu imkanı sağlamak amacıyla 8444’e herhangi bir anahtar kelime yazanların başvurusunu ön incelemeye alıyor.
Örneğin KREDIM yazıp bir tane boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik numaranızı yazdıktan sonra 8444’e kısa mesaj atarsanız ihtiyaç kredisi için başvurunuz incelemeye alınmış olur.
Ya da KREDI yazıp bir tane boşluk bıraktıktan sonra döviz cinsinden kredi talep edecekseniz USD ya da TL yazıp yeniden boşluk bırakmalısınız. Döviz cinsinden kredi almak isteyenler bir tane daha boşluk bırakıp alacakları tarihi yazmalı ve mesajı bitirmelidir. Yine aynı SMS numarasına mesajınızı yolladıktan kısa bir süre sonra size banka tarafından dönüş hem mesaj hem de sesli arama ile sağlanacaktır.

Örnek Kısa Mesaj: KREDIM 23192371002

sms kredi veren bankalar

Not: Yukarıda ismi geçen bankaların tamamı hem internet siteleri aracılığı ile hem SMS yolu ile hem de ATM ve banka şubelerinden kredi çekme imkanını müşterilerine tanımaktadır. Bunun yanında bazı bankaların vadeleri 12 ay ile sınırlı iken bazıları 18- 24 ay arası vade de yapabilmektedir, bu vade süresi istenilen kredi miktarına ve aylık gelire göre kişiselleştirilmiş ödeme yöntemleri sayesinde belirlenecektir. Eğer ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsanız mutlaka ilgili bankayla detaylı görüşme yapıp ödeme şartlarında esneklik için danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir