Blog

Senetle Elden Vadeli Telefon Satan Mağazalar

Senetle Elden Vadeli Telefon Satan Mağazalar

Kredi kartı kullanmayan müşterilerin cep telefonu almaları için tercih ettikleri yöntem elden senetle cep telefonu almaktır. Senet karşılığı cep telefonu veren bir çok mağaza vardır. Ayrıca senet yaparak beyaz eşya, mobilya ve elektronik eşyalar almanız mümkündür. Elden senetle 6 taksitli cep telefonu almak istiyorsanız bu sistemle cep telefonu alacağınız mağazaları keşfetmeniz gerekmektedir.

6 Taksit Senet Yaparak Cep Telefonu Satan Yerler

Cep telefonları genelde mağazalarda kredi kartına taksitli olarak satılmaktadır. Yalnız bazı müşterilerin kredi kartı limitleri alacağı telefonu karşılamamaktadır. Ya da kredi kartı kullanmadıkları için cep telefonu sahibi olamamaktadırlar. Bu gibi durumlarda tamamen müşterilerini düşünen bazı firmalar cep telefonlarını elden taksitli senet yaptırarak vermektedirler. Bu gibi durumlarda hangi mağazalardan bu işlemi yapabiliriz onları araştırmalıyız.

Cep telefonunu taksitle veren bazı mağazalar bu vade oranını 24 aya kadar çıkartarak size kolay bir ödeme planı sunmaktadırlar. Yalnız vadenizi 24 ay yaptığınız zaman alacağınız telefonun parasının iki katı vade farkı koymaktadırlar. Vade ne kadar uzun olursa o kadar faiz işlenmektedir. Bu sebeple en iyi senetle cep telefonu alma yöntemi 6 taksitle alma yöntemidir. Telefon fiyatına 6 taksit yaparak kısa zamanda ödeme yapabilirsiniz.

Teknosa ve benzeri mağazalarda da kredi kartsız cep telefonu alabilirsiniz. Ama böyle mağazalarda elden senetle cep telefonu almanız imkansızdır. Böyle mağazalardan cep telefonu almanız için, mağazanın anlaştığı banka üzerinden kredi alarak cep telefonu fiyatı kadar kredi alabilirsiniz. Üstelik bu tarz kredilerde 36 ay kadar vade yapabilirsiniz. Bunu öğrenmek için büyük teknoloji malzemeleri satan mağazalara giderek banka kredisi ile cep telefonu almak istiyorum demeniz yeterlidir.

Senetle cep telefonu alabilmek için bazı şartları oluşturmanız gerekmektedir. Senetle cep telefonu veren mağazalar genellikle cep telefonu alacak kişiden ilk önce peşinat istemektedir. Örneğin 1500 liralık bir cep telefonu aldığınızı düşünürsek öncelikli olarak 200 lira civarında bir peşinat ödemeniz gerekir. Geriye kalan 1300 liralık kısmı 6 taksit yaparak ödeyebilirsiniz. Mağazaların bir diğer şartı ise SGK’lı çalışan bir birey olmanız gerekir. Eğer gelir belgeniz yok ise elden senetle cep telefonu alamazsınız. İşte şimdi sizlere elden senetle 6 taksitli cep telefonu veren mağazaların bir kısmını açıklıyoruz.

Arçelik Mağazaları

Arçelik mağazalarında beyaz eşyanın yanı sıra kaliteli cep telefonu markalarıyla da anlaşarak cep telefonu satışı yapmaktadırlar. Bunun için yapmanız gereken bölgenizde bulunan bir Arçelik mağazasına giderek beğendiğiniz cep telefonunu senet karşılığında 6 taksitle almak için başvuru yapmalısınız. Değerlendirme sonucu cep telefonunu senet yaparak size vereceklerdir. Bazı durumlarda mağaza kefil isteyebilir.

Ev-Kur Mağazaları

Ev-kur mağazaları son zamanlarda taksitli alışverişlerde özellikle elden taksitli yapılan alışverişleriniz de en çok tercih edilen mağazalardan biridir. Ev-kur mağazası Türkiye’de büyük bir zincir oluşturarak her kesime hitap etmektedir. Eğer Ev-Kur mağazasından taksitli cep telefonu almak istiyorsanız, almak istediğiniz cep telefonunu beğendikten sonra bütün bilgilerinizi gerekli personele bildirmeniz gerekir. Ev-kur personelleri sizin iş ve ev adresinizi doğruladıktan sonra cep telefonunuzu dilediğiniz adresinize gönderecektir. Bu bekleyiş 1 haftayı bulabilmektedir.

Beko Mağazaları

Beko mağazaları da beyaz eşya’nın yanında Samsung ve IPHONE cep telefonları ile anlaşarak kendi mağazalarında peşin ve ya taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken oturduğunuz yere yakın olan Beko mağazasından başvuru yapmanız olacaktır. Çünkü adres teyidi için sizden 1 gün süre isteyebilirler. Eğer yakın adreste değilseniz başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Vestel Mağazaları

Vestel kendi ürünlerini sattığı mağazalarda güvendiği müşterilerine elden taksitle alışveriş imkanı sağlamaktadır. Özellikle kendi cep telefonu olan Vestel Venüs telefonunu bu mağazalardan 6 taksitli olarak elden senetle alabilirsiniz.

Öz Şanal Mağazaları

Öz Şanal mağazaları genelde ege bölgesine hizmet vermektedir. Ama özellikle bu kesimde oturan herkesin bu mağazalarda bir hesabı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece senetle alışveriş yaptıran bu mağazalardan cep telefonu alabilirsiniz. Başvurudan önce sizin istihbaratınızı kontrol edeceklerdir. Önden de peşinat vermeniz istenecektir. Kalan kısmı istediğiniz kadar taksite böldürebilirsiniz.

Önemli not: Mağazalar her önüne gelene senetle cep telefonu vermemektedir. Eğer iyi bir siciliniz var ise, daha önce o mağaza ile bir sıkıntı yaşamadıysanız cep telefonunuzu hemen alabilirsiniz. Ayrıca cep telefonu başvurunuzda ilk defa başvuru yapacaksanız %70 sizden kefil istenecektir. Bu uyarıyı dikkate almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir