Blog

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank kapsamında her kullanıcı tipine göre birden fazla kredi kartı seçeneği bulunmaktadır.  Aynı zamanda da meslek gruplarına göre özel olarak oluşturulmuş kart tipleri de bulunmaktadır. Bireysel kredi ya da ticari kartlar fark etmeksizin birçok kanaldan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Online site, mobil uygulama, çağrı merkezi ve şubelerden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı başvuruları, günümüzde daha kolay olduğu için, eskisi gibi çok belge ya da bilgi talebi olmuyor. Doğrudan sistemden tüm verileriniz bulunabiliyor. Bu yüzden T.C. kimlik belgenizle beraber, kart türünüze göre onaylı meslek belgesi veya maaş bordrosu gerekebilir; bunun haricinde bir belge götürmeniz pek beklenen bir durum değildir. Kredi başvurunuz sırasında, kartınızın özelliklerini geliştirip değiştirebilir, limit alt ve üst sınırını belirleyebilirsiniz. Kredi başvurunuzun şekli ne olursa olsun kart teslimatını şubeden ya da ev/ ofis adresinden alabiliyorsunuz. Ret yanıtı almamanız için bazı özelliklere sahip olmanız gerekiyor, bunun haricinde kendinize en uygun Finansbank kart tipini seçerek kart sahibi olabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Çeşitleri


Belirtildiği üzere Finansbank’ a bağlı olarak hizmet sağlayan birçok ayrıcalıklı kart türü bulunuyor. Kredi kartı tipleri, bireysel ve ticari olmak üzere iki ana temaya ayrılıyor. Bireysel kart tipleri içerisinde CardFinans, CardFinans Xtra, CardFinans Emekli, Xclusive, Xclusive Doctors, CardFinans Hemşire, CardFinans Fix, CardFinans GO, ortak markalı kartlar şeklinde seçenekler bulunmaktadır. Ticari kartlar içerisinde ise, CardFinans KOBİ, CardFinans TarımKart ve Corporate kartları bulunmaktadır. Kart başvurularından önce hangi kartın size uygun olduğu Finansbank’ın web sitesinden ya da diğer iletişim yöntemlerinden öğrenebilirsiniz. Kart türüne göre, temassız özelliğinden kart üst limitine kadar birçok konuda ayarlama yapabiliyorsunuz. Ödeme gününüzü, düzenli ödemelerinize göre kart limitinin otomatik artışını, kartınızın kullanım özelliklerini de kişiselleştirebilirsiniz. Aynı zamanda nakit avans kullanma olanağının olup olmaması da karta göre değişmektedir. İhtiyaçlarınıza ve geri ödeme olanaklarınıza göre tercih yapmanız sizin açınızdan her konuda faydalı olacaktır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Almak İçin Gerekenler


Finansbank faiz oranları ve kart seçenekleriyle en çok dikkat çeken bankalardan biridir. Kredi kartı başvuruları için hangi yöntemleri kullanmanız gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Başvuru türüne göre belgeleri iletme yönteminiz ve zamanınız değişebilir fakat genel itibariyle istenen 2- 3 temel belge vardır. İlk olarak zorunlu olmamakla ve başvuru türünüze göre değişmekle beraber, kredi kartı başvuru formunu iletmeniz gerekiyor. Tabii bunu online ortamda ya da telefon bankacılığını kullanarak yaptıysanız herhangi bir ek form gerekmemektedir. Bununla beraber, en önemli belgelerden biri maaş bordrosu ya da gelir durumunuzu gösteren diğer denk belgelerdir. Eğer öğrenciyseniz bu belgeye gerek olmadan CardFinans GO kredi kartına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bunun için öğrenci belgenizi iletmeniz yeterli. Ek olarak mesleki gruplara özel kredi kartları için de mesleki resmi kimlikleriniz ya da belgeleriniz istenebilmektedir.  Tabii ki T.C. kimlik belgenizin aslını da götürmeniz şart. Bir kopyasını şube başvurularınızda sizden alacaklardır. İnternetten başvurularda ise Finansbank’ın sitesindeki kart türüne göre oluşturulmuş formu doldurarak belgelerinizi şubeye iletebilirsiniz. Bazı durumlarda belgeler için oluşturulmuş e- mail adresinize göndermeniz de istenebilir. Başvurunuz çok kısa süre içerisinde SMS ya da e- mail yoluyla size iletilecektir.

 

QNB Finansbank Online Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilmenin en hızlı yollarından biri web site ya da mobil uygulama üzerinden başvurunuzu yapmaktadır. Bireysel, ticari ya da CardFinans nakit kartları fark etmeksizin; https://www.qnbfinansbank.com/kartlar/kredi-kartlari/ adresi üzerinden kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu adresi kullanarak kart türleri ve içerikleri hakkında da ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Sitede hızlı başvuru seçeneği de bulunuyor. Bunun için T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı iletmeniz yeterli oluyor. Tabii son kısımda yer alan sözleşme kurallarını da okuyup onaylamalısınız. Online başvurularda genellikle Finansbank kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri üzerinden size hızlı bir geri dönüş sağlıyor. Belge talepleri için e- mail adresini kullanabilir ya da belirlediğiniz size yakın bir şubeye teslim edebilirsiniz. Kart teslimatı için de aynı şekilde kendi adresiniz oluşturulabilir ya da teslim için şube belirleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Özellikleri


Kredi kartlarının özellikleri, niteliğine göre değişmektedir. CardFinans temalı, klasik kredi kartlarında, 1500’ü geçen marka ve 250 bini aşan noktalarda kartın geçerliliği söz konusu. Aynı zamanda dönemsel olarak oldukça faydalı kampanya ve indirimler düzenleniyor. Kartınızda, yaptığınız alışverişlere göre para puanlar da birikiyor. Böylece daha avantajlı şekilde kredi kartınızı kullanabiliyorsunuz. Ek olarak acil nakit ihtiyacı göz önünde bulundurularak kartların hemen hepsinde nakit çekme özelliği de bulunuyor. Herhangi bir kefil gerektirmeden anında kredi olanaklarından yararlanabiliyorsunuz. Ücretsiz fatura ödeme talimatları da verebiliyorsunuz. Taksitli alışveriş kullanımını tercih edenler için de ideal birçok taksit seçeneği bulunuyor. Tabii marka ve mağazalara göre farklılık gösterse de TaksitKolay seçeneğiyle birçok yerde bu imkandan faydalanabiliyorsunuz. Bahsi geçen para puanları da birçok yerde aynı şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu da en önemli avantajlarından biri. Kart türüne göre web sitesinden ya da diğer müşteri hizmetleri yöntemlerinden yararlanarak kartların ayrıntılı özelliklerine erişebilirsiniz. Ayrıca, bildiğiniz üzere, kredi kartlarının çoğu özelliğini kişiselleştirebiliyorsunuz. Kartın kullanım kısıtlılığı, limit ölçüsü, ödem tarihi, esnek kullanım özelliği, otomatik limit artırımı, fatura ödeme özelliği, temassız özelliği gibi çeşitli ödeme kolaylıklarını da seçebilir ya da kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları ve Kart Ücretleri


Öğrenci kartları – ve bazı meslek grubu kartları- haricinde, genel olarak kart ücreti alınmaktadır. Kart ücreti senede iki kez alınmakla beraber kart sözleşmelerinde de bilhassa belirtilmiştir. Bununla beraber bazı ek işlemler için de işlem başına ufak meblağlar alınabilmektedir. PTT ödeme kanalı işlemlerinde, 3 TL, geçmiş dönem ekstrelerinde 10 TL, dönem ekstrelerinde geçmişse eğer 5 TL gibi ücretler alınabiliyor. Yıllık üyelik ücreti ise, kart tipine göre değişiyor. CardFinans için 103 TL, Xtra için 120 TL, Fix için herhangi bir ücret alınmıyor. Emekli kart tipinden 29 TL, Gold için 103 TL şeklinde fiyatlar söz konusudur. Bahsettiğimiz ücretler yıllık toplam ücretleri ifade etmektedir. Kartların yenileme ücreti, 10 TL, ek kart yenileme ücreti ise 5 TL’dir. Ayrıca, kartınıza ek olarak bir kart çıkartmak isterseniz, belirtmiş olduğumuz kartların hangisinin yıllık ücretine tabi iseniz, onun yarısı kadar ödeme yapmanız gerekiyor.

Faiz oranlarından bahsetmek gerekirse, belli bir oranda sabitlenmiştir. Alışverişler için faiz oranı TL bazında %1,84, USD bazında ise %1,47’dir. Nakit avans faiz oranı ise TL kapsamında %1,84 ve USD kapsamında aynı şekilde, %1,47’dir. Gecikme faiz oranı ise, TL bazında, %2,34  ve USD bazında %1,97 şeklindedir. Kartınızın niteliğine göre bu faiz oranlarına ek masraflar da eklenebilmektedir. Bu ücretler genelde sabit ve herkesten kart türüne göre alınan ücretler olmakla beraber, yine de sizin işlemlerinizin haricinde bir ücret alındığını düşünüyorsanız ya da itirazınız varsa bankanıza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir