Blog

Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Bu yazımızda telefondan SMS ile, bankaların mobil internet bankacılığından veya şubelerden şahsen yaptığınız kredi kartı başvurularının onaylandıktan sonraki süreçte kaç gün içinde elinizde olur, ne kadar süre beklemeniz gerekir, kurye ne zaman teslim eder gibi sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz.

Kredi kartları günümüzde en çok kullanılan banka araçlarından biridir. Bankalar arası rekabet de göz önüne alındığında, birçok banka çeşitli avantajlara sahip kredi kartlarını müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Kredi kartı kullanmanın; üzerinde nakit taşımamak, yüklü harcamalarda taksit yapma imkanı, biriken hediye paralar gibi birçok temel faydası vardır.

Bankalar da müşterilerinin gelirlerine oranla değişen avantajlar içeren kredi kartları çeşitleri sunmaktadır. Bankalar, müşterilerinin kredi kartı taleplerini inceleyerek müşterilerine en uygun şekilde bu taleplerini cevaplandırmaktadır.

Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kredi kartları, bankalardan bankalara değişen ekstra özelliklere sahip olsalar da temelde kullanıcıları için birçok fayda sağlamaktadırlar. Kredi kartları temelde kullanıcılarına şu avantajları sağlamaktadır;

-Yüksek tutardaki harcamalarda taksitlendirme yapma imkanı,

-Üzerinizde nakit taşımama imkanı,

-Kredi kartı kullanımınızla biriken hediye puanlarla alışveriş yapabilme imkanı,

-Faturalarınızın için otomatik ödeme talimatı verme imkanı

gibi birçok temel avantajı bulunmaktadır. Bunların yanında, kredi kartının çeşidine göre ve bankadan bankaya değişen avantajlar da bulunmaktadır. Kişilerin kullanım sıklıklarına göre kullanım aidatı alınmayan kredi kartları, havalimanında özel salonlarda ağırlanmayı sağlayan kredi kartları, bedava uçak bileti alınmasını sağlayan kredi kartları, alışverişlerde ekstra indirim hakkı gibi avantajlar içeren kredi kartları, bankalar tarafından müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bankaların sunmuş olduğu kredi kartı çeşitlerini incelemeniz gerekmektedir. Kredi kartı kullanım düzeyinize göre yıllık kullanım aidatı olmayan kredi kartlarını tercih edebilirsiniz. Uçak seyahatlerini sık sık yapan kişiler, uçtukça kazandıran kredi kartlarını seçerek bedava uçak bileti kazanabilecekleri kredi kartını seçebilirler. Yurt dışına sıklıkla gide kişiler, kredi kartlarının yurt dışında avantajlı imkanlar sunmasına dikkat etmelidirler.

Bu ve bunlar gibi birçok etkene göre kredi kartı seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Unutmayın ki, kredi kartı ile harcama yaptığınız anda para ödemiyor olsanız dahi, ay sonunda o para sizden tahsil edilecektir. Bu anlamda kredi kartı kullanımını sizin ve bütçeniz için en avantajlı hale getirmelisiniz. Bunun için de kullanım amaç ve sıklığınıza göre, bankaların sunmuş olduğu kredi kartlarından size en uygun olanını seçmelisiniz.

Kredi kartı başvurusu yapmak için birçok yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı hizmeti ile başvuruda bulunmaktır. İnternet bankacılığına giriş yaparak kredi kartlarım bölümünden kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca, bankaların SMS ile kredi kartı başvurusunda bulunma imkanı bulunmaktadır. Kredi kartı almak isteyen kişiler, TC kimlik numaralarını bankalara ait özel numaralara SMS atarak kredi kartı talebinde bulunabilirler.

Bunların dışında; bankalar zaman zaman belirli bölgelerde stant kurmakta ve kredi kartı taleplerini almaktadır. Ayrıca, bankaların tüm şubelerinden müşteri temsilcileri aracılığıyla da kredi kartı talep başvurunuzu yapmanız mümkündür.

Kredi Kartım Ne Kadar Sürede Gelir?

Kredi kartı başvurunuz sonrası bankalar, sizin kredi notunuzu ve finansal geçmişinizi inceler. Geçmişte kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığınız, bankalar tarafından yasal takibe alınıp alınmadığınız, gelir durumunuz gibi birçok kritere bakarak kredi kartı talebinizi değerlendirirler.

Değerlendirme kredi kartı talebinizin onaylanıp onaylanmayacağını belirlediği gibi, kredi kartı talebinizin onaylanması durumunda kredi kartı limitinizin ne kadar olacağını da belirlemektedir.

Kredi kartı talebinizin onaylanması sonrasında kredi kartınızı ister şubenizden isterseniz de adresine teslim seçeneği ile teslim alabilirsiniz. Şubeden teslim almalar kurye ile gönderimlere göre daha kısa sürmektedir.

Kredi kartı başvurunuzdan sonraki 10 ile 15 gün içinde kredi kartınız size teslim edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir