Blog

  • Home
  • GENEL

LitePay, Litecoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

LitePay, Litecoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

Litecoin’in son günlerde en güzel günlerini geçirdiğini söyleyebiliriz. LitePay ile yapılan girişimler sonucunda Litecoin, 10 büyük kripto para birimi arasında en büyük gelişmeye imza atan kripto para birimi olmayı başarmıştır. Litecoin’in piyasadaki değeri yaklaşık olarak 12 milyar dolar seviyesine gelmeyi başarmıştır. Kripto para piyasasında yaşanan gerilemeye rağmen bu gelişmeyle beraber Litecoin gelişim elde etmeyi başarmıştır.

Litecoin 200 dolar barajını geçerken bu evrede yükselmeye devam etmektedir. Bu yüzden gelecek günlerde hızlı bir şekilde yükselişini sürdürecektir. 26 Şubat 2018 pazartesi günü kullanıma açılan LitePay sayesinde Litecoin değerini rahat bir şekilde katlamayı başarmıştır. LitePay, yatırım yapan kişilerin fiyat para birimleri karşısında dünyada herhangi bir noktadan alışveriş yapabilme imkanı ile oluşturuldu. LitePay ile ilgili olarak en önemli faktör ise; size sunulan LitePay kartını kullanarak sahip olduğunuz Litecoin’i Amerikan dolarına veya herhangi bir para birimine rahatlıkla çevirebilme imkanına sahip olursunuz.

LitePay’in Bitcoin platformuna göre daha hızlı ve ucuz bir alternatif olacağı düşünülenler arasındadır. Belirtildiği gibi eğer LitePay başarılı olabilirse insanlara daha kolay ve hızlı bir ödeme tanınacaktır. Bu şekilde Litecoin’e yönelen kişilerin sayısı da daha fazla olacaktır. Aynı zamanda işletmeler için de son derece ideal bir ödeme alternatifi olarak karşımıza çıkacaktır. Litecoin’i işletmelerin benimsemesi halinde ise kripto para biriminin piyasa değerinde büyük bir artış olacaktır. Hatta Amazon, Walmart ve Starbucks gibi büyük zincire sahip olan işletmelerin Litecoin ile ödeme yapılmasını kabul ettiğini düşünebiliyor musunuz? Bu zamana kadar Litecoin, kripto para piyasasında kabul görmüş olan en iyi kripto paralardan birisi oldu. Eğer LitePay başarılı bir sonuç oluşturursa bu evrede Bitcoin’e ait olan Bitcoin Cash’in tahtından edilişini görebiliriz.

Bitcoin Cash’i Geçme İhtimali Var

Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, sadece birkaç ay önce stash’i sattığından dolayı coini hakkında yorum yapmaktan çekinmedi. Lee’nin son tahmini ise; Litecoin’in piyasadaki değerinin Litecoin Cash’i geçerek flappening de denilen kanat çırpma olayını gerçekleştirmesidir.

Lightning Nerwork’ün benimsenmeye başlaması ve Segwit birleşmesiyle beraber Bitcoin Cash’in sahip olduğu birçok avantaj azalmaya başladı. Bu yaşananlara ise değerinin dayanıp dayanmayacağı büyük bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Litecoin ise LitePay ile daha fazla tanınmaya başladıkça Bitcon Cash’in değerini geçecek gibi duruyor. Aslında bunu daha önceden birçok coinin de gerçekleştirdiğini görüyoruz.

Dünya üzerinde toplamda 84 milyon Litecoin bulunmaktadır. Bu sayının 55.3 milyonu ise şuan piyasada dolaşım halindedir. Litecoin’in özellikle Güneydoğu Asya’da yer alan Bithumb ve OKEx’te işlem gördüğünü söyleyebiliriz.

Litecoin Çatallanması Yaşanır Mı?

Litecoin aslında kendisini kripto para dünyasında en başından beri bir ödeme yöntemi şeklinde konumlandırmıştır. Bu yüzden yaşanan girişimin neden kendisini bu kadar piyasa fiyatlarının üzerine çekmeyi başardığını anlatmaktadır. Bununla beraber Litecoin’in 19 Şubat ve aynı şekilde Bitcoi2in 1 Ağustos 2017 tarihinde yaşadığı çatallaşmada odluğu gibi Litecoin Cash çatallanması olacak ve elinde Litecoin olan kişilere havadan Litecoin-cash gelecek.

Bitcoin Cash’te yaşanan çatallaşmadan sonra oluşan karmaşa ve ondan sonra Bitcoin’in değerini yukarıda tutulması Litecoin’de de yaşanma ihtimali olan çatallaşmayla beraber özellikle yatırımcılarını heveslendirdiğini söyleyebiliriz. Fakat Litecoin’in geliştiricisi olan Charlie Lee, yaşana bu çatallaşmayla kendisinin herhangi bir ilgisinin olmadığını ve bunun tamamen bir dolandırıcılık girişimi olduğunu daha önceden belirtmişti. Yeni oluşan Litecoin-Cash’in arkasında ise Roger Ver gibi çok hırçın bir milyoner yer almıyor. Bu yüzden yol haritasının nasıl oluşacağı konusunda tam bir bilgi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir