Blog

Küçükbaş Hayvancılık Devlet Desteği

Küçükbaş Hayvancılık Devlet Desteği

Günümüzde birçok kişi çiftçilik ile uğraşmaktadır. Üreticilik ya da çiftçilik yapan vatandaşlarımıza birçok destek sağlanmış ve sağlanmaya devam etmektedir. Bu konuda destek almayan bütün çiftçilerimiz ve üreticilerimiz gereken kurum ve kuruluşların ilgili dairesine giderek başvurularını yapabilirler. Ülkemizde bu konuda destek sağlamakta olan birçok kamu kurum ve kuruluşları vardır. Bu kamu kurum ve kuruluşlarının sağladığı desteği açıklamak gerekirse; devlet destekli hibeler, faizsiz krediler, geri ödemesiz krediler veya düşük faizlerde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi imkanlarıdır. Bu kredilerden ya da fırsatlardan faydalanabilmek için belirlenen şart ve koşulları tamamıyla sağlamanız ve uymanız gerekmektedir. Bu desteği sağlamış olan kurum ya da kuruluşun belirlemiş olduğu şart veya koşullardan herhangi birine uymamanız durumunda bu imkanlardan faydalanamazsınız. ‘Küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorum’ diyenlerin kesinlikle bu konuda avantajları ve fırsatları takip etmeleri tamamıyla bu işle uğraşacak kişilere pozitif olarak dönecektir.

Devlet Destekli Küçükbaş Hayvancılık Destekleri 2017

Devletimiz birçok alanda vatandaşlarımıza verdiği destekler ve yürüttüğü projelerle emekçilerimize desteklerini sürdürmektedir. Bu desteklerin arasında küçükbaş hayvancılık teşvikleri de bulunmaktadır. Bu teşvik hakkında ayrıntılı bilgiyi Ziraat Bankası’nın şubelerine giderek öğrenebilir ve gereken bütün işlemleri oradan bizzat başvurularınızla yapabilirsiniz. Bu destekler sayesinde birçok kişiyi bu işlere teşvik ederken aynı zamanda bir gelir kapısı da açılmaktadır. Aynı zamanda Ziraat Bankası ile anlaşmalı olarak sağlanan bir destek ise köye dönüş yapmak isteyenler içindir. Köyüne dönecek olan kişilere 25 ve üzerinde keçi alarak yetiştiriciliğini yapmak isteyenlere birçok konuda destek sağlanmaktadır. Bu desteğinde ayrıntısını Ziraat Bankasından öğrenebilirsiniz.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Keçi Yetiştirme Hibe Kredisi

Ülkemizde başlatılmış olan keçi yetiştiriciliğine destek projesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başvurusunu yapmış ve başvurusu onaylanmış kişilere 30.000 TL geri ödemesiz olarak hibe verilmektedir. Bu desteklerden yararlanabilmek için en önemlisi herhangi bir tarla, ev ya da Çiftçi Kayıt Sistemine kaydınızın olmasına gerek yoktur. Aynı zamanda hayvancılık ile uğraşıyor olmanıza veya keçi yetiştiriciliği konusunda herhangi bir belgeye ya da sertifikaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bu konuda başvuran genç çiftçilerden bu fırsatlar haricinde ayrıca da proje gider parası da tahsil edilmeyecektir. Hazır olan bir projeyle birlikte genç çiftçi kredilerine başvurmaları ve 30.000 TL hibeden faydalanabilme imkanları mevcuttur. Bu kapsamda sizlere yardımcı olacak kişilerin küçükbaş hayvancılık nasıl yapılır, küçükbaş hayvancılık karlımı, küçükbaş besicilik nasıl yapılır? gibi kafanızda olan soru işaretlerini kaldırmanızda etkileri olacaktır. Ayrıca bu destekler sayesinde en az masrafla bu işlere başlayabilir, bir işyeri sahibi olabilir ve karlı gelirler elde edebilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Devlet Desteği

Genç Çiftçilere Verilmekte Olan Hayvan Kredisi 2017

Devletimiz çiftçilerimize birçok avantaj sağlarken, özellikle ülkemizdeki genç çiftçilerimize hem yetişmesi hem de çiftçi yetiştirilmesi adına birçok imkan ve kolaylık sağlamıştır. İlk olarak bu işe başlayacak bir genç çiftçiye 30.000 TL geri ödemesiz destek sağlamaktadır. Bu işlerde çok büyük bir para olarak gözükmese de bu işe başlangıç için genç çiftçi adaylarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Genç çiftçi vatandaşlarımız bütün bu imkanlardan faydalanmak için kendilerine verilen desteklerin tamamını araştırması ve uygun olan desteklere başvuru yapmaları gerekmektedir. Devlet destekli küçükbaş hayvancılık kredisi almak isteyen bütün gençler, genç çiftçi geri ödemesiz hibe kredisine başvurarak 30.000 TL geri ödemesiz hibeden faydalanabilirler.

Hayvan Kredisi Şartları 2017

  • Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık Projelerinde işletme yapılacak alan,
  • İşletme, proje ölçeğinden minimum olarak &50 daha büyük kapasiteli olmak zorundadır.
  • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projesiyle 40 küçükbaş hayvan için 38 dişi ve 2 erkek olma şartı bulunmaktadır.
  • Projenin onaylanması durumunda keçi yetiştiriciliği desteği alacak kişiler için verilecek olan keçiler, çiftçi vatandaşlarımıza TİGEM tarafınca sağlanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir