Blog

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Günümüzde birçok ihtiyacımızı karşılamak için kredi kartı kullanıyoruz. Kredi kartlarının taksitli alışveriş yapmaya izin vermesi ve birçok indirimli seçenek sunması insanları cezp etmektedir. Bankalara kredi kartı başvurusu yaptığınız esnada belirttiğiniz gelirinize bağlı olarak sizlere kredi kartı limiti tanınmaktadır. Ülkemizde kredi kartları konusunda iki farklı limit şekli vardır. Bu limitlerden birisi kredi kartı sahibi olan kişilerin her bir kartına ayrı şekilde limit tanımlamaktır. Bu yöntem günümüzde pek fazla tercih edilmiyor olsa da hala bankalar tarafından kullanılan bir yöntemdir. En yaygın şekilde karşımıza çıkan bir diğer yöntem ise; kart sahibi olan kişilerin sahip oldukları her bankadan tek bir limite sahip olmasıdır. Bu şekilde belirlenen tek bir borçlanma limitine sahip olunur.

Kredi kartınızın limitin belirlenmesi kredi kartı başvurusu yapacağınız esnada beyan ettiğiniz veya belgelendirdiğiniz gelirinize göre banka tahsis ekibi tarafından belirlenmektedir. Fakat bu noktada ideal bir kredi kartı limitinin ne olduğu hakkında veya bankaların bunu belirlerken hangi yöntemleri net bir bilgi yoktur. İdeal kredi kartı limiti ise kişinin sahip olduğu kredi kartı kullanım şekillerine göre belirlenebilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Kredi Kartı Yasası’nın güncellenmesinden önce bankalar insanların kredi kartı limitlerini farklı algoritmalar kullanarak uygun gördükleri şekillerde yükseltiyorlardı. Çıkarılan yasa sonrasında ise limit artırma işleminin yalnızca kart sahibi olan kişilerin talebine göre yapılacağı belirtilmiştir. Bu yasayla beraber artık bankalar limit artırmaya uygun olan müşterilerini arayarak onay almaktadır.

Bu konuda banka sizi arayarak limit artırma talebinde bulunmadığı takdirde siz bankayı arayarak kendiniz limit artırma talebinde bulunma imkanına sahipsiniz. Kredi kartı limitinizi artırmak için bankanızın telefon bankacılığı ile iletişime geçerek bu isteğinizi müşteri temsilcisine belirtebilirsiniz. Müşteri temsilcisi sizin limit artırma isteğinizi onaylarsa kredi kartı limitiniz artırılacaktır. Bazı durumlarda bankalar gelir ve maaş durumunuzu belirleyen belgeleri faks göndermenizi talep etmektedir.

Akbank Kredi Kartı Limiti Arttırma

Akbank müşterilerinin her alanda rahat bir şekilde işlem yapmasını sağlayan bankaların arasında yer almaktadır. Bankanın bu evrede müşterilerine sunmuş olduğu birçok farklı yöntemin olduğunu söyleyebiliriz. Akbank’tan kredi kartı kullanan kişiler istedikleri takdirde limit artırma talebinde bulunabilmektedir. Akbank’tan limit artırma talebinde bulunacağınız sırada kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

-Akbank Direkt İnternet

-Akbank şubeleri

-Akbank Direkt Mobil

-444 25 25  numaralı Akbank telefon şubesi

-Akbank ATM’leri

Bu yöntemleri tercih ederek kredi kartınızın limitini artırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda SMS ile de kredi kartı limiti artırma başvurusunda bulunma imkanınız vardır. SMS ile kredi kartı limiti artırma başvurusu yapacağınız sırada telefonunuzun mesaj bölümüne LIMIT yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 4 hanesini yazıp boşluk bırakmalı sonrasında aylık net gelirinizi yazıp boşluk bırakarak son olarak istediğiniz limiti yazmalısınız. Bu SMS’i 4566’ya göndermeniz gerekmektedir.

Örnek SMS: LIMIT 1234 1800 4000

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limiti Arttırma

Sahip olduğu teknoloji ile dikkat çeken bankaların ilk sıralarında yer almaktadır. Banka müşterilerinin kredi kartı limitini de olabildiğince rahat bir şekilde gerçekleştirmesi içi gerekli olan bütün hakları tanımlamıştır. Bankanın müşterileri mevcut kredi kartlarının limitini artırmak istedikleri zaman bu taleplerini çok rahat bir şekilde iletebilmektedir. Aynı zamanda bankanın internet şubesi ve mobil şube gibi kanalları üzerinden düzenli olarak limit artırma talebi verme imkanına da sahipsiniz.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı limitini artırmak isteyen kişiler bunu Yapı Kredi Mobil’e giriş yaparak gerçekleştirebilirler. Yapı Kredi Mobil’e giriş işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra Kartlarım bölümünde yer alan Kredi Kartı Limit Değişikliği adımlarını takip etmelisiniz. Kredi Kartı Limit Değişikliği bölümünden mevcut kredi kartınızın limitinizi değiştirme imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda bireysek internet şubesi üzerinden de kredi kartı limiti değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Kartlarım bölümünde yer alan Kart Hizmetleri menüsüne tıklamalı sonrasında ise Limit İşlemleri seçeneğini seçmelisiniz. Açılan sayfada sizden talep edilen güncel gelir beyanıyla beraber iş ve meslek bilgilerinizi girdikten sonra limit artırma talebinizi iletebilirsiniz. Bankaya yapacağınız limit artırma talebiniz değerlendirmeye alındıktan sonra sizlere sonucu hakkında geri dönüş yapılacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Limiti Arttırma

Garanti Bankası da kredi kartı limiti arttırma noktasında müşterilerine her zaman destek veren bankaların arasında yer almaktadır. Garanti Bankası’na ait kredi kartı sahibi olan kişiler internet bankacılığı üzerinden, ATM’lerden ve SMS ile kredi kartı limiti arttırma başvurularını gerçekleştirebilirler. Kredi kartı limitinizi artıracağınız evrede takip etmeniz gereken seçenekler ve adımlar şu şekildedir:

-Telefonunuzun mesaj bölümünden ARTIR yazıp bir boşluk bırakıp istediğiniz limiti yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazıp son olarak aylık net gelirinizi yazarak 3340’a SMS göndermeniz gerekmektedir.

Örnek SMS: ARTIR 3000 536451 4000

-Garanti Bankası’nın internet bankacılığı altında yer alan kredi kartları bölümünden istediğiniz zaman limit artırma talebinde bulunabilirsiniz.

-Garanti Bankası ATM’lerinden limit artırma talebinizi iletebilirsiniz.

İsteyen kullanıcılar Garanti Bankası’nın şubelerine giderek de limit artışı taleplerini iletebilirler. Limit artışı taleplerinizin sonucu sizlere SMS ile belirtilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Limiti Arttırma

Türkiye İş Bankası da müşterilerine kredi kartı kullanımları sırasında limit artırma imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası kredi kartı sahibi olan kişiler limit artırma taleplerini kredi kartlarını almış oldukları şubelere dilekçe vererek gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda telefon bankacılığı üzerinden de kredi kartı limit artırma talebinde bulunma imkanına sahipsiniz. 0850 724 0 724 numarası İş Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasıdır. Bankanın bu numarasıyla iletişime geçerek kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz.

Aynı zamanda İş Bankası müşterilerine otomatik kredi kartı limiti artırma talimatı verme hakkı da sunmaktadır. Bu evrede bankadan kredi kartı aldığınız sırada limit artırma konusunda onay verirseniz. Belli aralıklar içerinde kredi kartınızın limitini artırma imkanına sahip olursunuz.

Finansbank Kredi Kartı Limiti Arttırma

Finansbank özellikle son zamanlarda yaptığı yenilikler ile müşterilerinin işlerini kolaylaştırarak birçok işlemi internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapabilme imkanını sunmaktadır. Finansbank kredi kartı sahibi olan kişiler sahip oldukları kredi kartlarının limitlerini de çok rahat bir şekilde artırabilmektedir. Finansbank kredi kartı limitinizi artıracağınız sırada bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 900 numarasını arayabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden de kredi kartı limitinizi artırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı limitinizi artırma evresinde tercih edebileceğiniz bir diğer nokta ise SMS göndermektir. Telefonunuzun mesaj bölümüne LIMIT yazarak 2273’e SMS gönderip limit artırma talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda bankanın sizlere yapmış olduğu limit artışı talebini kabul ettiğiniz takdirde de banka limitinizi artıracaktır. Bankaya periyodik limit artırım talimatı veren kullanıcıların limitleri ise beli aralıklarla incelenerek artırılmaktadır. Finansbank limitinizi artıracağı zaman 15 gün öncesinden sizlere SMS ile bilgi vererek limitinizi artıracağını belirtmektedir. Sizin aksi bir isteğiniz olmadığı takdirde limit artırma işleminiz gerçekleştirilir. Limitin artmasını istemeyen kişiler ise hayır yazarak 2273’e SMS göndermesi yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir