Blog

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme-BAŞVURU KANALLARI

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme-BAŞVURU KANALLARI

Alışveriş ve sinema sektörünün devi haline gelen Maksimum Kartın sahibi olan İş bankası, kredi kartı başvurularını en çok alan bir banka devi halindedir. Bunun sebebi ise kendi programı olan Maksimum kartın hemen her yerde geçerli olması, içerisinde Maxi Puan biriktirmesi ve ekstradan taksitlendirme imkanı sunması bu bankaya ve kredi kartına olan rağbeti arttırmıştır.

İş Bankası Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılır?

Maksimum karta başvuru yapmak için kimlik belgeniz ile bir İş bank şubesine uğramanız ve size verecekleri formu doldurmanız gerekmektedir. Formda isim soy isim, T.C. Kimlik numaranız gibi temel bilgiler yer almaktadır. Online olarak da başvuru yapabileceğiniz bu kartı çıkartmak için mutlaka bir defa bankaya uğramalı ve gerekli evraklı imzalamalısınız. Siz karta başvuru yaptıktan sonra İş Bankası hesaplarınızı denetleyecek, kredi notunuza kadar bakacak ve bir kart verip vermeyeceği konusunda size dönüş yapacaktır. Maddi durumunuzun kart masrafını ödemek için yeterli gelmediğini anlarsa elbette hem kendi çıkarlarını korumak amacıyla hem de sizin maddi güvenliğiniz için sizi karttan mahrum bırakacaktır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Başvuru yapan kişinin hesapları incelenirken ve kredi notuna bakılırken banka çalışanları tarafından maksimum limitiniz belirlenir. Örneğin hesabına devamlı olarak 5 haneli rakam giriş- çıkışı yapan kişiler aylık 20.000 TL’lik bir kredi kartı çıkartabilirken, maaşı 4 hane ile sınırlı kalan kişilerden maaş portfolyosü istendikten sonra limit 5.000 TL olarak da sınırlandırılabilir. Kısacası bu tamamen sizin istekleriniz ve ödeyebilme gücünüze bağlı olarak şekillendirilebilecek bir durumdur.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İş bankası kredi kartı sonucu, başvuru yaptığınız zaman forma girmiş olduğunuz cep telefonu numaranıza kısa mesaj şeklinde gönderilecek, böylece kartı almaya hak kazanıp kazanmadığınızı kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Olası bir durumda eğer forma cep telefonunuzu hatalı yazdıysanız başvuru yaptığınız mail adresine de sonucunuz hakkında bir geri dönüş alacaksınızdır. Başvurunuzdan 1 hafta 10 gün sonra hala geri dönüş alamadıysanız İş bankası şubesine gidebilir, ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradığınızda;

Öncelikle size hitap etmek isim soy isim bilgisi alınacak, ardından kart sonucunun teyidini öğrenmek için T.C. kimlik numaranızı isteyeceklerdir. Sorgulamanın ardından kartı almaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmiş olacaksınız.

İnternetten Başvuru Yapmak Daha Mı Avantajlı?

İnternetten kredi kartı başvuru yapan kişiler tıpkı şubede olduğu gibi online bir form doldurur, sadece ıslak imza atılması gereken yerlerden muaftır. Zaten kart başvuru sonucunuz olumlu geldiyse imza atmak için mutlaka şubeye uğramanız gerekecektir. İnternetten başvuru yapmanın avantajı ise, sonucu 1 hafta kadar beklemeden, dakikalar içerisinde öğrenebilme rahatlığınızdır. Çünkü şubede yapılan başvurularda öncelikle formunuz online bir sisteme geçirilir, ardından genel merkeze yönlendirilir. Ve sadece sizin formunuz değil, gün içerisinde binlerce kişinin formu ile ilgilenilir. Bu da zaman kaybı anlamına gelir, ancak zaten online bir sistemden doldurulan formun işlenmesi ve onay alınması daha hızlı şekilde gerçekleşecektir.

<<<<İŞ BANKASI KART BAŞVURU SONUCU SORGULAMAK İÇİN HEMEN TIKLAYINIZ>>>>

İş Bankası Kredi Kartının Sağladığı Avantajlar

Birçok bankacılık işleminin teknolojinin getirisi olan internet ile halledilebilir olması sizin de başvurularınızı yapacağınız kurumların da işlerini son derece kolaylaştırmıştır. İş bankası kredi kartı programlarından bir tanesi olan Maksimum kart okul ödemelerinizde, kurum ödemelerinizde( SGK vb.) akaryakıt ödemelerinizde ve gıda alışverişlerinizde hem ekstra taksitlendirme imkanı sunuyor ( 5 taksit ile 10 taksit arası) hem de belli yüzdeliklerde Maxi Puan kazanmanızı ve sonrasında harcamanızı sağlıyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir