Blog

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (KESİN ÇÖZÜM)

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (KESİN ÇÖZÜM)

Bu yazımızda sizlere, bankalarla geçmişte sorun yaşamış, kredi sicili bozulmuş, merkez bankasında kara listeye adını yazdırmış, bankacılık ürünlerini kullanırken ödeme performansını düzenli sağlayamamış kredi sicili bozuk olan kişilere bu bankalar kredi verir mi, verirse hangi şartlar altında verir, sicili bozuk olan kişilere kredi çıkar mı incelemeye çalıştık.

Ülkemizde bankalar artık müşteri seçme imkanına sahiptirler. Eski zamanlarda müşterilerin herhangi bir bankaya olan borçlarını bile göremeyen bankalar şu andaki kredi notu sistemiyle birlikte müşterilerin bütün bankalarla olan finansal işlemlerini görebilmektedirler. Artık bankalar kendilerini güvence altında tutarak sadece kredi geri ödemelerinde sorun yaşamayan müşterilere kredi imkanları vermektedirler. Aldığınız bir kredinin ya da kredi kartınıza olan bir borcunuzun ödemeleriyle alakalı bütün işlemlerinize artık bankalar tarafından bir not verilmektedir.

Kredi notları genel olarak 0 ile 1900 arasında bulunmaktadır. Kredi notlarınız 1900’e ne kadar yakın olur ise o kadar iyi durumda demektir. Kredi notları ülkemizde birçok insan tarafından hala bilinmemektedir. Ancak herhangi bir ihtiyaç için bankalara yapılan kredi başvurularında karşılarına çıkabilecek notlardır. Bu notlar sayesinde ya çok iyi imkanlardan faydalanılır ya da hiçbir iyi imkandan faydalanma imkanınız olmayacaktır. Kara listede olana kredi imkanı veren bankalar genel olarak özel bankalardır. Ancak bu bankalarda belirli şart ve koşul ya da kefil sistemiyle kredi imkanı vermektedirler. Kredi notuna bakmayan bankalar hakkında bir araştırma yaparak kredi imkanlarını iyi şekilde kullanabilme imkanınız olacaktır.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim

Kredi notları, yukarıdaki yazımızda da belirttiğimiz gibi bankaların en önem verdiği sistemdir. Bu sistem sayesinde bankalar kredi imkanı verecekleri kişileri seçmektedirler. Bu durum sonucunda da bankalar genel olarak kendilerini bir güvence altında tutmaktadırlar. Bazı bankalar kredi notu düşük olan kişilerin, kredi başvurularını direk olarak reddederken, bazı bankalar ise ipotek karşılığında ya da kredi notu iyi olan bir kefil karşılığında kredi imkanlarından faydalandırabilmektedir. Sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır şeklinde özel bankalar kredi kampanyaları başlatabilmektedir. Bunun gibi kampanyaları takip ederek yasal takipte olanlara kredi veren bankalara da ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara İpotek İle İhtiyaç Kredisi Kullandıran Bankalar

Kredi notu düşük olanların kredi kullanma ihtimalleri olabilmesi için bazı bankalar ipotek karşılığı kredi başvurularını kabul etmektedirler. Bankalar kullandıracağı bu ipotek karşılığı kredilerde verdiği miktarın bedelini ödeyebilecek bir malınızı ipotek altına alırlar. Bu kredinizin onay alması durumunda ekspertiz raporuna göre genel olarak 1 haftada kredinizi elde edebileceksiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri? sorusunun cevabı;

  • İş Bankası,
  • ING Bank
  • QNB Finansbank,
  • Vakıfbank,
  • Akbank,
  • Türkiye Ekonomi Bankası,
  • Garanti Bankası,

Bankaları ipotekli ihtiyaç kredisi vermekte olan bankalar sınıfında yer almaktadırlar. Kredi kullanma talebinde bulunan banka müşterileri, ipotek altına aldıracakları taşınmaz ürünün bankaların belirlediği şartlara uygun olup, olmadığına dikkat etmelidirler. Bu şartları bankalardan öğrenebilmektedirler. Kredi kullanımı sonrasında, kredinin borcunun geri ödeme taksiti sona erene kadar ipotek edilmiş olan malın satış işlemi gerçekleştirilemez.

İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi İmkanı 

Türkiye’deki ilk özel banka unvanına sahip olan Türkiye İş Bankası, ipotekli ihtiyaç kredisi sunmakta olan bankalardan biridir. Bu banka kredi verirken birçok şartın yerine getirilmesini talep etmektedir. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlara kredi verirken oldukça temkinli davranmakta olan bu banka, maksimum 50.000 TL kredi imkanı ve maksimum 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranları ise yaklaşık olarak %1,25 oranlarındadır. Bu banka, kişinin ipotek ettireceği malın değerinin, maksimum olarak %50’si kadar kredi vermektedir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir