Blog

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası 2019

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası 2019

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası 2019

KOSGEB, ülkemizde bulunan vatandaşlarımıza, küçük ve orta düzeyde bulunan işletmelere, yeni girişimcilerimize, ev hanımlarına, terör mağdurlarına kendi işlerini oluşturabilmeleri için ya da var olan iş yerlerini büyütebilmeleri için destekler sağlayan bir devlet kurumudur. Bu kuruluş birçok konuda vatandaşlarımıza sağladığı desteklerle birlikte hayallerini gerçekleştirmelerinde çok yardımcı olmuştur. Bu desteklerden faydalanabilmek için birçok şartın yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartların herhangi birinin yerine getirilmemesi durumunda bu desteklerden faydalanma imkanınız olmayacaktır.

Genellikle ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayabilen kişilere öncelikli olarak sağlanan destekler başvurusunu yapmış ve gereken belge, evraklarını tamamlamış olması durumunda bu desteklerden faydalanabilmektedir. Bu destekleri alabilmek için gerekenleri sağlayan vatandaşlara ilk olarak 50.000 TL hibe verilecektir. Bu paranın herhangi bir geri ödemesi olmaksınız verildiğini de ayrıca söyleyelim. Bu hibenin dışında ihtiyacınız olan bir para olursa 100.000 TL faizsiz ya da düşük faizli kredi imkanları da sağlanmaktadır. Tabi bütün bunlardan faydalanmak isteyen vatandaşların KOSGEB’in belirlemiş olduğu şart ve imkanları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartlardan en baş olarak bahsedeceğimiz olay ücretsiz olarak sağlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’dir. Bu eğitimin sonrasında ise Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikası almaya hak kazanmanız gerekmektedir. Kosgeb ücretsiz eğitimler hakkında bilgi alabilmek için Kosgeb binalarına gidebilir ve sorumlu kişilerden bilgi alabilirsiniz.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası

KOSGEB, kuruluşundan bu yana hibe desteği sağlamaya başladığı andan itibaren hibe vereceği kişilere bir eğitim sağlamaktadır. Bu eğitimle birlikte bir iş planı nasıl oluşturulmalıdır konusunda birçok bilgi vermektedir. Bu eğitim sayesinde girişimcilik için aday olan kişilerin kuracakları iş için iyi bir hazırlık yapması sağlanır. Eğitimin sonrasında girişimci kişiler farklı işlere karar verip, yeni projeler oluşturma gibi eğilimlerde bulunmaktadırlar. Daha karlı işleri tercih etmektedirler. Bu eğitimin müfredatında bulunan iş projesi oluşturma, girişimcilik ve proje sunma gibi konularla bir tecrübe ve bilgide edinilmektedir. Bu eğitim gerekli kişi sayısı sağlandığı sürece ücretsiz şekilde her il ya da ilçede verilmektedir. Genel olarak belediyeler, halk eğitim merkezleri ve üniversitelerde bu eğitim sağlanmaktadır. Bu sertifikayı almak isteyen vatandaşların kendisine en yakın olan kursa kaydını yaptırması gereklidir. Kurs sınıfları maksimum olarak 30 kişiden oluşmaktadır. KOSGEB girişimcilik kursu sınav sorularını da bu eğitim esnasında öğreneceksiniz. KOSGEB girişimcilik desteği sayesinde birçok bilgi edinebileceksiniz.

KOSGEB Desteklerini Kimlere Vermektedir?

 • KOSGEB genel olarak küçük ve orta ölçeklerdeki işletmelere destek vermektedir.
 • Ülkemizde bulunan girişimci kişilere,
 • Yeni bir iş yeri sahibi olmak isteyenlere,
 • Ev hanımlarına,
 • Terör mağduru olan vatandaşlarımıza,
 • Var olan iş yerini büyütmek isteyenlere,
 • Esnaflarımıza,

Ve bunlar gibi birçok vatandaşlarımıza desteklerini vermektedir. Girişimcilik kursu nedir? Diye düşünen kişiler bu desteğe başvururken önemini anlayacaklardır.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası Almak İçin Yapılacaklar

 • İlk olarak bu sertifika için kurs kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Kursun müfredatına uygun olarak verilmekte olan eğitimlere düzenli katılım gerekmektedir.
 • Kursta verilmiş olan bilgileri not alarak ve dikkatli dinleyerek öğrenmek gerekir.
 • Aday olan kişilerin derslere minimum olarak %80 katılım sağlaması zorunludur.
 • Yeni yönetmelikle belirlenen 32 saatlik ders saatlerine uyulmalıdır.
 • Bir şey hakkında bilgi almak için eğitim veren kişiye soru olarak yöneltilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir