Blog

Hangi Bankalar Kolayca Kredi Kartı Vermektedir?

Hangi Bankalar Kolayca Kredi Kartı Vermektedir?

Kredi kartları, kişilerin gündelik hayatında ihtiyaç duydukları kolay bir ödeme yöntemidir. Bu ödeme yöntemi nakit paranın yerine tercih edilebilecek bir yöntemdir. Kredi kartları ilk piyasaya çıktığında ön yargıyla bakan kişiler, günümüzde ise birçok kredi kartı kullanmaktadır. Bu durum kredi kartı kullanımının ne kadar arttığının fiili tablosu olmaktadır. Kişilerin en meraklandıkları konular arasında kolay kredi kartı veren bankalar konusu önde gelmektedir. Kişilerin kolay kredi veren bankalar 2017 senesinde ne durumdadır diyerek gerçekleştirdiği incelemeler, kredi kartı alma isteklerini arttırmaktadır. Birtakım bankaların diğerlerine nazaran daha hızlı biçimde kredi kartı verdiği tespit edilmektedir.

Kredi Kartı Müracaatı

Müracaat işlemini gerçekleştirirken, kişiler kredini kartını en pratik şekilde veren bankalardan birini seçtiklerinde, müracaat işleminin daha olumlu neticelendiğini görmektedirler. Kredi kartı isteklerinin herhangi bir kişisel adrese veya banka şubesine yönlendirilmesi istenebilmektedir. Kredi kartı, talepte bulunan kişiye ulaştığında yapılması gereken müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesinin ardından tarafınıza iletilen şifre ile kartınız kullanıma hazır duruma gelmektedir. En hızlı kredi kartı veren bankalar üzerinden kartınızı aldığınızda elbette ki bu işlemler çok daha kısa sürecektir. Fazlasıyla kredi kartına sahip olmanız yapacağınız yeni kredi müracaat işlemlerinizde olumsuz olarak karşınıza çıkabilir. Kullanılmayan kartların iptal edilmesi ve mevcut kredi kartlarınız için limit açılması gerekmektedir.  Tıpkı bu durum gibi düşük kredi puanına sahipseniz de birtakım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmak istemeyen vatandaşlar kredi notu düşüklere kredi veren bankaları araştırarak taleplerini iletebilirler. Sicilim bozuk hangi banka kredi verir diyorsanız sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında ufak bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Hangi Bankalar Kolayca Kredi Kartı Vermektedir?

Müracaat Kategorileri

Anında kredi kartı veren bankalar olarak tanımlayabileceğimiz kadar hızlı işlem yapan bankalar şunlardır;

  • Finansbank: en seri kredi kartı veren bankalardan bir tanesidir. Cazip faiz oranları ve taksit imkânlarıyla müşterilerin yüzünü güldüren Finansbank kredi kartları, en pratik şekilde elinize ulaşacak kartlardan biridir. Finansbank kredi kartı müracaatı için internet üzerinden ya da şubeleri ziyaret ederek müracaat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınız 1 hafta civarı bir vakitte tarafınıza ulaşacaktır.
  • Garanti Bankası: En fazla kullanılan kredi kartlarında liderlik Garanti Bankası kartlarının olmaktadır. Bonus özelliği bulunan bu kartlar ile alışveriş yapmak ya da internet siteleri üzerinden birtakım ürünler sipariş etmek oldukça pratik bir işlemdir. Ayrıca bu bankanın birtakım özel taksitlendirme ve puan gibi kampanyaları da bulunmaktadır. Garanti bankası şubelerini bizzat ziyaret ederek ya da internet sitesi üzerinden müracaat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İş Bankası: İş Bankası da en seri şekilde kredi kartı kullanma imkânı sağlayan bankalardan biri olarak bilinmektedir. Maximum özelliğine sahip İş Bankası kredi kartları müracaat işlemi için, Türkiye İş Bankası şubelerine müracaat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda İş Bankası Çağrı Merkezi’ni arayarak kredi kartı talebinizi daha pratik bir şekilde de halletme imkânınız bulunmaktadır. Bunların haricinde arzu ederseniz internet bankacılığı ve İŞCEP uygulamaları üzerinden de kart müracaatında bulunabilmektesinizdir.
  • ODEABANK: ODEABANK hızlı bir şekilde kredi veren bankaların arasında tartışmasız bir şekilde yer bulmaktadır. Zira diğer bankalara nazaran fazlasıyla seri şekilde kredi kartı sahibi olabileceğiniz bir banka pozisyonundadır. ODEABANK kredi kartı müracaat işleminiz için şubeleri ziyaret edebilir, internet üzerinden başvurabilir ya da ODEABANK müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talebinize iletebilirsiniz.
  • Yapı Kredi: Yapı Kredi, kredi kartı konusunda başta gelen bankalardan biridir. Bu banka üzerinden kredi kartı müracaatında bulunmak isteyen vatandaşlar SMS ile müracaat işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir