Blog

Kimin Aradığını Öğrenme Yöntemleri 2017

Kimin Aradığını Öğrenme Yöntemleri 2017

Kimin Aradığını Öğrenme Yöntemleri 2017

Günümüzde en sık karşılaştığımız durumlardan bir tanesi de arayan numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu öğrenmektir. Rehberde kaydı bulunmayan numaralar çoğu zaman kişiyi merak içinde bırakmaktadır. ‘’Telefonum kapalıyken beni arayan numaraları nasıl öğrenebilirim?’’ diyorsanız bu problemin çözülmesi için değişik birkaç yöntem vardır. Telefon kapalıyken kim aramış merak eden kişiler ilk olarak herhangi bir ücreti bulunmayan arayan kim uygulamalarını indirerek bu numaraların kimin üzerine kayıtlı olduğunu öğrenebilmektedirler. ANDROİD ve İOS marketlerinde bulunan değişik çeşitlerde arayan kim aplikasyonlarını kullanarak arayan numaranın kim olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Arayanın kim olduğunu gösteren ücretsiz programlar yalnızca bu işlemle kısıtlı değildir. Aynı zamanda editörlerin tercih ettiği birtakım özel uygulamalar dâhilinde bazı farklı ilave özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerin içeriğinde numara engelleme ya da numaradan gelen mesajları engelleme ve benzeri özellikler de bulunmaktadır.

 

Uygulamalar ve Editör Tercihleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Arayanın kim olduğunu gösteren ücretsiz uygulamalar cep telefonunuz bakımından herhangi bir probleme sebep olmamaktadır.
  • Uygulamalardan daha evvel faydalanan kişilerin internet sitelerinde veya forumlarda yazdığı kullanıcı yorumlarının araştırılması sizin için iyi olacaktır.
  • Editörlerin seçtiği programları indirme gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır, arzu ettiğiniz takdirde istediğiniz programı uygulama marketinden bularak kaç yıldız aldığını inceleyip yıldız puanına bakarak indirebilirsiniz.

 

Uygulamalar Ne İşe Yarar?

Bilinmeyen numarayı öğrenme servisi ile beraber birtakım önemli numaraları da bu programlar sayesinde öğrenebilmektesinizdir. Mesela acil numaralar, bilgi servisleri, önemli numaralar gibi özel hizmet imkânları da sunmaktadırlar. Bunları örneklemek gerekir ise;

  • Gideceğiniz hastanenin numarasını öğrenebilirsiniz.
  • Yol üzerinde benzin ihtiyacınız olduğunda en yakın benzin istasyonunun adresini öğrenebilirsiniz.
  • Şayet otomobiliniz muayene istasyonuna gidecek ise istasyonun adresini öğrenebilirsiniz.
  • Otomobilinizin yol üstünde arızalanması gibi durumlar da en yakında ki muayene istasyonunun adresini öğrenebilirsiniz.

Bunlar gibi hizmetler olarak örneklendirebiliriz. Bu hizmetler dolayısıyla bilinmeyen numara sorgulama işlemlerinin yanında daha geniş kapsamlı bir program haline gelmiştir.

Teknolojik Programlar

Bulunduğumuz çağ teknoloji çağı olarak isimlendirilmektedir. Çağımızda bireyin günlük yaşamını pratikleştirecek bu ve bunun gibi programlar kullanıcılara büyük destek sağlamaktadır. ANDROİD veya İOS aracılığıyla bütün cihazlarda faydalanılabilen kim aramış programları gelecek senelerde çok daha yaygın bir statüye kavuşacak gibi gözükmektedir.

 

Eski Yöntemlerle Numara Sorgulama

Eski zamanlarda bilinmeyen numara sorgulama işlemi günümüze istinaden oldukça meşakkatli bir işti. Cihaz işleminin her sene bastığı kalın rehberin faydası olmuyor ve her vakitte kullanıcılara fazlasıyla yük oluyordu. Yıllar geçtikçe ev telefonu ya da cep telefonu aracılığı ile arayarak öğrenilmekteydi. Bilinmeyen numara sorgulama bugüne bakıldığında teknolojik servisler ile halledilebilecek bir düzeye gelmiş bulunmaktadır. Kişiler telefon aracılığıyla bilinmeyen numaralar hizmetlerini aramanın yerine günümüzde daha kolay metotları kullanmaktadır. Bilinmeyen numara hizmetleri kişilerden numara bilgisini vermeleri karşılığında büyük ağırlıklarda ödeme talep etmektedirler. Bu ödemelerden bıkan vatandaşlar günümüzde cihazlarına temin ettikleri bu uygulamalar aracılığıyla ücretsiz bir şekilde herhangi bir numara sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Vodafone arayan kim nasıl öğrenilir ya da kim aramış Türk Telekom gibi her türlü işleminizi bu uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Arayan kim mesajı gelmiyor diyen kişiler ise ilgili hizmetle irtibata geçerek durumu bildirebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir