Blog

Kesin Onaylı Kredi (ÖN ONAYSIZ KREDİ)

Kesin Onaylı Kredi (ÖN ONAYSIZ KREDİ)

Kredi ihtiyacı olan müşterilerin kredi başvuruları bankalar tarafından değerlendirmeye alınırken, hem şube bazında hem de bankanın genel merkezi tarafından farklı değerlendirmeler aktif olmaktadır. Özellikle ön onay şartı olmayan başvurular genel merkez tarafından değerlendirmekte ve ona göre bir karar verilmektedir. Bankaların online teknolojik imkanları kullanmaya başlaması ile beraber kesin onaylı  kredi başvuruları anında kredi onayı çıkacak şekilde alınmaktadır. Bankaya gitmeden kredi almak ve banka kredisi için beklemek istemeyenlere ön onaylı kredi veren bankaların araştırmasını yaptık ve kesin onaylı kredi veren bankaları sizin için tespit ettik.

Bankalar, müşterilerin memnun olması için, tek bir SMS ile kredi onayı veriyor Aşağıda sayacağımız bankalar güncel olarak kesin onaylı kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bunlar;

  • DenizBank
  • AkBank
  • Garanti Bankası
  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • VakıfBank
  • Yapı Kredi Bankası
  • TEB

Bankalarda Kredi Onayını Kim Veriyor?

Kredi başvurusu yapan müşterileri, yapmış oldukları kredilerin kimler ya da hangi merciler tarafından değerlendirmeye alındıklarını merak etmektedir. Çünkü, kredi onayı verilmeyen bireyler, bankaya gittiklerinde bir muhatap bulamadıkları için şikayet belirtirler. Bu konuda en çok merak edilenlerin başında; banka müdürü isterse müşteriye kredi verebilir mi sorusudur. Banka müdürü kredi verme yetkisi aslında yoktur ditebiliriz. Şube onaylı kredi veren bankaların olması ile beraber kesin onaylı kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu çekilecek olan kredi limitlerine ve vadeye göre değişme göstermektedir.

Şube Onaylı Kredi Nasıl Çekilir? 

Düşük limitli kredileri genel olarak banka şubesi onay verirken, yüksek limitli kredi başvurularını da ya banka bölge müdürlüğü ya da bankanın genel müdürlüğü onay işlemini yapmaktadır. Bankalarda kredi verme yetkisi kimlere aittir gibi bir soru soruyorsanız eğer; bu konuda bankaların standart ve  kesin bir kural olduğunu söylememiz mümkün değildir. Her banka kendi içinde şubelere değişik yetkiler veriyor. Ama genel bir ifade ile düşük kredileri şubeler onaylarken, yüksek meblağlı olan krediler ise Genel Müdürlüğün onayına gitmektedir.

Gelir Belgesiz  Kredi Nasıl Çekilir?

Bankaların sunmuş olduğu en büyük kredi avantajlarından biri de gelir belgesi olmadan tamamen ön onaylı kredi sağlamasıdır. Kişinin kredi notunun iyi durumda olması ile banka bu müşterilerinden maaş belgesiz istemeden ve şubeye gitmeden kredi fırsatı sunmaktadır Yukarıda saydığımız bankalara internet üzerinden yapılan kredi başvurusu sonrasında, ön onaylı krediler sizlerin hesaplarına aktarılır.

Şuradan detaylı bilgi alabilirsiniz: https://www.fuatcakmak.com.tr/kefilsiz-gelir-belgesiz-10-000-tl-kredi-veren-bankalar/

Bankaya Gitmeden Kredi Çekmek İçin Ne Yapılmalı?

Kredi başvurusunu şubelere gitmeden yaptığınız zaman bilgileriniz özenle incelenir ve kredi notunuzun yüksek olması ile beraber krediniz onay alır. Onaylanan krediyi bankanın şubesine giderek hemen hızlı bir şekilde kullanma hakkınız vardır. Denizbank ve QNB Finansbank haricinde ön onaylı kredi veren bankalardan da aslında ön onay alabilirsiniz.

Çünkü ilk başvuru esnasında bankalar eğer kredi notunuzu yüksek görürse sizlere kredi vermemek için başka bir neden yok ise kredinizi onaylayacaktır. Ön onayın değiştirilmesinin bazı ekstra sebepleri de olmaktadır. Bunlardan biri internet veya SMS ile başvuru yaptığınızda belirttiğiniz gelir veya vatandaşlık numaralarınızın farklı oluyor olmasıdır. Özellikle gelirinizi belgelemeniz gerektiği için kesin onaylı kredi veren bankalar üzerinden kredi almak üzere gittiğinizde ilk başvurunuzdaki gelirinizi belgeleyemezseniz banka doğal olarak kredinizi vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir