Blog

İşimi Büyütmek İstiyorum

İşimi Büyütmek İstiyorum

Günümüzde birçok kişi bir işle uğraşırken aynı zamanda işini büyüterek hem kendini hem iş yerinin ismini hem de gelirini yüksek seviyelere ulaştırmak ister. Bu konuda istekleri olanlara verilmekte olan işini büyütmek isteyenlere kredi imkanları ülkemizde mevcuttur. Bir iş yeriniz mevcut ve bu iş yerini büyütmek istiyorsanız ilk olarak karar vereceğiniz şey işyeriniz büyüdüğündeki kar oranlarınızın seviyesini hesaplayarak atacağınız adımdır. İş yeri ne kadar büyürse o kadar gideriniz olacaktır. Bu gideri karşılamak için sunduğunuz ürün ya da herhangi bir pazarlama ne kadar potansiyellidir ve ne kadar büyüyecektir bu konuda araştırmaları kendiniz yapmalı ve bir karar vermelisiniz. Bu yazımızda şirket büyütme yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Şirketimi büyütmek istiyorum diyenler bu makalemizi okumaya devam etmeliler.

Değişimleri Takip Edin Gelişmeler Hakkında Bilgi Sahibi Olun

İşini büyümek isteyen kişiler dünyamızdaki değişimlerini takip ederek hareket etmelidirler. Bu değişimlere ayak uydurarak hareket eden kişiler her zaman büyük adımlar atabilecek potansiyeli kazanmışlardır. Küçük bir işletme nasıl büyür? İşte önemli olan bu sorunun cevabını kendinizin verebilmesidir. Bugüne kadar ki değişimleri takip etmeyen kişiler her zaman için işlerinde başarısız olmuştur. Bunun sebebi ise en ufak değişim bile gelişmişlik ve güncellik anlamına gelmektedir. Güncellik olan yerde sizin kendinizi güncellememeniz durumunda siz her zaman için tercih dışı kalırsınız. Yeniliklere ve değişimlere uymadan bir şey elde etmek neredeyse imkansızdır. Her zaman kendinizi geliştirerek ilerlemeniz ve işinizle alakalı olan bütün gelişimleri takip etmelisiniz.

Bilgi Edinin

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde her türlü bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Artık tek tık ile bütün bilgiler elinize gelmektedir. Sadece yapmanız gereken ise kendi yaptığınız ve ilgilendiğiniz iş hakkında gelişmeleri takibe almak ve yaptığınız işi yapan büyük kurum ve kuruluşlarla irtibatta olmaktır. İşinizi büyüten örneklere bakarak davranmanız ve çalışma koşullarına kadar öğrenmeniz her zaman için size artı olacaktır. Günümüzde işini büyütmek isteyen vatandaşlar belli koşul ve şartları yerine getirmeleri halinde devletimizden destek bile alabilmektedirler. Bu konuda da gelişmeleri takip ederek hareket etmelisiniz. Bilgi edinirken yaptığınız işte de bir değişim yapmalısınız. Bu değişimi sağlamak için her zaman yeni teknolojiyi ve gelişimi takip etmelisiniz. Rakip olduğunuz işletmeler arasında ön plana çıkabilmek için yenilikleri ilk sizin getirmeniz ve ilk sunumu sizin yapmanız gerekmektedir.

Müşteri Kitlenizi Öğrenin

Her işte olduğu gibi sizin de belirli bir müşteri kitleniz vardır. İşyerimi büyütmek istiyorum diyenlerin en dikkat etmesi konulardandır. Bu müşteri kitlesi ya sattığınız markaya göre hareket edenler ya da sattığınız ürünlerin kalitesine ve fiyatlarına göre hareket edenlerdir. Bu konuda bir araştırma yapın ve müşteri kitlenizdeki potansiyeli ölçün. Gerçekten müşteri kitlenizde potansiyel müşteriler yani yüksek geliri olan ve sürekli alışveriş yapabilen müşteriler var ise işinizi büyütmek için geç kalmayın. İşinizi büyüttükten sonra pazarlama konusunda kendinizi geliştirin.

İş büyütme geliştirme

Satış Konusunda Gelişim Sağlamak İçin Gerekenler

 • Günümüzde insanların en çok alışveriş yaptığı yer internettir. İnternet alanına açılarak satışlarınızı yapabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi kısa sürede ulaştırmak için gereken şirketlerle irtibatta olun.
 • Ürün hakkındaki şikayet ve yorumları bilgileriniz ile cevaplayın.
 • Ürün alan kişilere ya da almak isteyen kişilere, ürününüzü en doğru şekilde anlatın.
 • Müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarabilmek için çalışan sayınızı dengeleyin.
 • İyi bir reklam bu zamanda her şeydir. Reklamınız iyi bir şekilde oluşturun.
 • 7/24 şikayet alabilecek ya da talep sağlanabilecek bir sistem oluşturun.
 • Müşterilerle irtibatınızda hiçbir zaman bir saygısızlık ya da olumsuzluk olmamasına özen gösterin.
 • Ürünlerinizi güncel tutun ve pazarlama konusunda sürekli kendinizi geliştirin.
 • Güvenilir bir hizmet verdiğinizi hissettirin.
 • Kurallar dışında hareket etmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir