Blog

İş Yeri Açma Kredisi Fırsatları

İş Yeri Açma Kredisi Fırsatları

İş Yeri Açma Kredisi Fırsatları 

Ülkemizde birçok kişi bir iş yeri kurarak kazancını buradan sağlamak istemektedir. Bu kişilere devletimizin desteğiyle birlikte KOSGEB aracılığı sayesinde birçok kredi imkanları sağlanmaktadır. Günümüzde bir iş yeri kurmak için bir birikimin olması kesinlikle çok önemlidir. Bir birikimi olan kişi iş yeri kurarken daha iyi hesaplamalar yaparak ve kendine duyduğu güvenle işlerine başlayarak büyük bir adım atar. Girişimci kişilere sağlanan destekler sayesinde birikimi olmasa bile bir birikim sağlayan KOSGEB aynı zamanda iş yeri olan kişilerin işlerini büyütmeleri içinde birçok yardım ve destekte bulunmaktadır. Bu faizsiz kredi imkanlarından ve hibe desteğinden faydalanabilmek için KOSGEB’in hazırlamış olduğu şartlara uymak yeterli olacaktır. İş yeri açma kredisi vermekte olan tek kurum KOSGEB olduğu için bu konuda bir girişimcilik yapmak istiyorsanız ilk olarak KOSGEB’in sağladığı destekleri iyi incelemenizi ve bu konu hakkında bilgi sahibi olan KOSGEB ile iletişimde olmanızı öneririz.

KOSGEB Fırsatlarına Eğitim Şartı

KOSGEB aracılığı ile verilmekte olan iş yeri açma desteklerinden faydalanabilmek için KOSGEB’in hazırlamış olduğu eğitimden geçmeniz en büyük şartlardan biridir. KOSGEB tarafınca hazırlanmış olan ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini almanız bu fırsatlardan yararlanabilmeniz için büyük şarttır. Bu eğitim Türkiye’de bulunan bütün il ve ilçelerde gerekli kişi sayısına ulaşıldıktan sonra yapılmaktadır. Gerekli kişi sayısına ulaşan il ya da ilçelerin hepsinde bu eğitim verilecektir. Hazırlanmış olan bu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında başarı ile tamamlamanız durumunda sizlere bir girişimci belgesi verilecektir. KOSGEB imkanlarına başvururken bu belge zorunlu kılınacaktır.

KOSGEB İş Yeri Açana Ne Kadar Destek Sağlıyor?

Bulunduğumuz 2017 senesinde KOSGEB belirli şartlar ve kriterlerin sağlanmasıyla birlikte 18 yaşını dolduran ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilere desteklerine devam etmektedir. Bu destekler ise;

  • İş yeri açan kişiye 50.000 TL hibe kredi vermektedir. Bu verilen hibe sayesinde iş yeri açacak kişinin birçok masrafı karşılanmaktadır.
  • Bu hibe desteğinin dışında 100.000 TL olarak faizsiz kredi imkanı vermektedir.
  • Faizsiz kredi imkanlarını verirken bir yıl ödemesiz olarak sağlamaktadır.
  • Akbank ve Halkbank bu iş yeri açma kredisi kullanmak isteyenlere kendi bünyesinde 1 yıl yani 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vade seçenekleriyle birlikte kredi imkanı vermektedir.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Başvurusu

Günümüzde birçok girişimci kişi kendisine ait bir iş yeri açmak istemektedir. Bu iş yerini en az maliyetle açabilmek için KOSGEB’in imkanlarından yararlanması çok faydalı olacaktır. Gerekli evrakları tamamlamanız ve gereken şartları yerine getirebiliyor olmanız durumunda bu kredi imkanlarından ve yardımlarından faydalanabilirsiniz. Bu kredilere başvuru yapabilmek için bulunduğunuz il ya da ilçede sizlere en yakın olan KOSGEB binasına giderek yetkili kişilerden ayrıntılı bilgileri öğrenebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. KOSGEB, Bilim, Sanayi Devrimi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Gereken Evraklar

  • Belirli olan başvuru tarihinde başvuru yapmalısınız.
  • Kurs Katılım Belgeniz,
  • Girişimcilik Belgeniz,
  • Başvuran kişinin esnaf olması halinde E-KOBİ ve beyanname kaydı,
  • İş Planı,
  • KOSGEB binalarında sizden özel olarak istenen evrakların tamamı gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir