Blog

İş Bankası Konut Kredisi (Güncel Faiz Oranları)

İş Bankası Konut Kredisi (Güncel Faiz Oranları)

Bu yazımızda sizlere 2018 yılı sonuna az bir süre kalmışken güncel İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını açıklama gereği duyduk. Zira piyasada yüzde 3’lere varan konut kredileri varken bile İş Bankası konut kredisinin %2.30 oranlarında seyretmesi şükredilir bir hal almıştır.

Türkiye İş Bankası toplumda sürekli kendini geliştiren ve yeniliklere açık olan, aynı zamanda teknolojiyi de üst düzeyde kullanan özel sermayeli bir bankadır. Türkiye İş Bankası teknolojiyi hızlı bir şekilde yansıtırken, aynı zamanda tüm vatandaşlara herhangi bir ayrım yapmadan finansman destekleri sunmaktadır. Araç, konut veya diğer mal gruplarına sahip olmak isteyenlere sunulan finansman desteklerinde, avantajlı faiz oranları devreye girmektedir. Ayrıca Türkiye İş Bankası’nın sunmakta olduğu konut kredileri, yoğun olarak talep edilmektedir. Banka sayesinde binlerce kişi ev sahibi olmuş ve avantajlı geri ödeme planlarıyla, kredi ödemelerini gerçekleştirmiştir. ‘’Ev Kredisi Kampanyası’’ adı altında başlattığı kampanya, tüm hızıyla devam etmektedir.

Ev Kredisi Kampanyası Avantajları Nelerdir?

İş Bankası tarafından tüm vatandaşlara sunulmakta olan Ev Kredisi Kampanyası herkesi konut sahibi yapmayı hedef almıştır. Kredinin en büyük özelliği ise, ekstra masrafların çok aza indirgenmiş olmasıdır. Yani bireyler bu kredi ile beraber, düşük ödemeler ile konut sahibi olmaktadır. Ev Kredisi Kampanyası 2019 yılına az bir süre kala devam etmekte ve birçok birey bu krediye başvuru yapmaktadır. Peki Ev Kredisi Kampanyası ile konut kredisi nasıl alınır?

Ev Kredisi Kampanyası ile Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ev Kredisi Kampanyası ile konut kredilerinin öncelikli olarak başvurularının yapılması gerekmektedir. Başvurular genel olarak tüm Türkiye İş Bankası şubelerinden, İş Cep, ATM, telefon bankacılığı gibi sistemler üzerinden veya resmi internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak için, buraya tıklayabilirsiniz. Krediyi almak için, güzel bir sicilinizin olması yeterli bir durumdur. Eğer siciliniz temiz ve kredi notunuz iyiyse, krediniz kısa bir süre içerisinde onaylanmaktadır. Kredinin teslim edilme süreci ise, genel olarak 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Almak istediğiniz eve karar verdikten sonra ekspertiz gelir ve evin değeri biçilir. Biçilen değere göre, finansman desteği aktarılır.

Ev Kredisi Kampanyası Faiz Oranları Ve Vadeler

Ev Kredisi Kampanyası’nda uygulanmakta olan vade sayısı 120 aya kadar ulaşmaktadır. Dilerseniz 36, 60 ay gibi vadeyle konut sahibi olabilir dilerseniz de 10 yıllık süre zarfında bu krediyi alabilirsiniz. Bu kredinin en büyük özelliği ise, vade sayısı veya çekilen tutar arttıkça, faiz oranının artmıyor olmasıdır. Bu kredide uygulanmakta olan faiz oranı %2.30 olarak belirlenmiştir. Aşağıda sizler için 200.000 TL tutarında çekilen bir krediyi 60 ay ve 120 ay olmak üzere ele aldık. Aşağıda yapılan hesaplama üzerinde BSMV muaftır ve ekstra masraflar yazan alan, ekspertiz ücretini ve ipotek rehin ücretini kapsamaktadır.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama 200 Bin TL 60-120 Ay

Ev Kredisi Kampanyası Örnek Kredi Hesaplaması
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 200.000 TL  60 AY  %2.30 1000 TL   1.859 TL   TL   370.739TL
 200.000 TL  120 AY  %2.30 1000 TL  1.859 TL 4.922 TL  590.564TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir