Blog

  • Anasayfa
  • GENEL

İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Alma Adımları

İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Alma Adımları

Bankalar gerek banka şubelerindeki yoğunluğu azaltmak gerekse insanların işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesi için internet bankacılığını oluşturmaktadır. İş Bankası da internet bankacılığı noktasına ülkemizde ilerleme kaydetmiş olan bankaların arasında yer almaktadır. İş Bankası’nın internet bankacılığına giriş işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler ilk olarak internet bankacılığı giriş şifresini alması gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifresi hızlı ve kolay bir şekilde alınabildiği için bütün işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İş Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemini bankanın online şubesine giriş yapabilmek için yapmak zorundasınız. Bu şifre sizin online bankacılığa girişiniz sırasında güvenliğiniz için sizden talep edilen bir paroladır. İş Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemleri için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

-İlk olarak İş Bankası’nın resmi web sitesine giriş yapmalısınız.

-Bankanın resmi sitesine girdikten sonra sağ üst bölümde yer alan Bireysel butonuna tıklamalısınız.

-Karşınıza çıkan sayfada yer alan “Anında Şifre  Şifrem Yok” seçeneğine tıklamanız gerekir.

-Karşınıza şifre alabilmeniz için bilgi girişi yapmanız gereken bir sayfa gelecektir. Bu sayfada müşteri numaranızı ya da TC kimlik numaranızla cep telefonunu girerek şifre talebinde bulunmanız gerekir. Belirttiğiniz cep telefonu numarası bankanın sisteminde kayıtlı olan numara olmalıdır.

-Cep telefonunuz yazdıktan sonra ekranda yer alan 6 haneli kodu doğrulama kodu alanına yazmalısınız.

-Üçüncü aşamaya geldiğimiz zaman ise sizlerden mobil onay kodu talep edilecektir. Banka bu kodu bir önceki adımda yazmış olduğunuz cep telefonu numaranıza gönderecektir.

-Onay kodunuzu yazdıktan sonra son aşamada ise sizden kart bilgileriniz talep edilir. Kart bilgilerinizi istenilen alanlara girdikten sonra devam etmelisiniz. Son aşamada internet şubesine giriş için kullanacağınız şifreyi belirleyeceksiniz. Bu şifreyi unutmamak için bir yere not etmeniz daha iyi olacaktır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Giriş

Türkiye İş Bankası internet bankacılığı giriş işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına cep telefonlarınız üzerinden veya bilgisayarlarınız üzerinden rahat bir şekilde girme imkanına sahipsiniz. Giriş yapacağınız esnada sizden müşteri numaranız eğer müşteri numaranızı bilmiyorsanız TC kimlik numaranız talep edilmektedir. Ek olarak internet bankacılığına giriş şifrenizi de girmeniz gerekecek. Bu yüzden şifre alma işlemini giriş yapmadan önce halletmeniz gerekmektedir. İş Bankası internet bankacılığı giriş işlemi için bankanın resmi web sitesine girdikten sonra eğer bireysel müşteriyseniz bireysel bölümüne eğer ticari müşteriyseniz ticari bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Bu bölümlere tıkladığınız zaman sizden müşteri numaranız veya TC kimlik numaranız ile şifreniz talep edilecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz sonrasında cep telefonunuza giriş işlemi esnasında kullanacağınız tek kullanımlık bir kod gelecektir. Bu kodu yazdıktan sonra hesabınıza giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Bireysel

İş Bankası’nda müşteri tipleri bireysel ve ticari olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bankanın bireysel müşterilerine sunmuş olduğu birçok avantajının yer aldığını görebiliyoruz. Bankanın bireysel internet şubesi üzerinden de birçok işlem yapılabilmektedir. Bankanın bireysel bankacılığı üzerinden müşterilere sunulan bazı imkanlar şu şekildedir:

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

-Bireysel müşteriler internet şubesinin temasını kendi zevklerine uygun olacak şekilde değiştirme hakkına sahiptir. İnternet şubesine yakınlarının veya arkadaşlarının fotoğraflarını yükleyerek onlara istedikleri gibi para aktarma işlemlerini yapabilirler.

-Hesabınızda yaşadığınız bütün gelişmeleri Bildirim alanı üzerinden gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

-Canlı borsa verilerini ücretsiz bir şekilde takip etmek isterseniz Borsa İşlem Platformu üzerinden bunu yapabilme imkanınız vardır.

-İş Bankası internet bankacılığını her zaman güvenilir bir platform olarak sunduğu için dünya standartlarında güvenilirliğe sahip olarak işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz.

-Kredi başvuruları ve kredi kartı başvurularınızı gerçekleştirerek mevcuttaki başvurularınızı takip edebilirsiniz.

-Hesap açma ve hesap kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Bankanın Facebook – Twitter gibi sosyal medya hesaplarıyla etkileşim kurabilme imkanına sahip olursunuz.

-Hesap hareketlerinizi detaylı bir şekilde inceleme imkanınız vardır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Değiştirme

İnternet bankacılığı için kurduğunuz şifreyi ilerleyen tarihlerde değiştirmek isteyebilirsiniz. İş Bankası sizlere şifre oluşturma evresinde bir süre limiti tanımaktadır. Belirlediğiniz bu limit dolduğu zaman şifrenizi tekrar yenilemeniz gerekir. Eğer siz bu sürenin dışında şifre yenileme işlemi yapmak istiyorsanız ilk olarak bankanın resmi internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Hesabınıza giriş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra kişisel bilgilerinizin bulundu bölümden şifrenizi değiştirme imkanına sahip olursunuz. Türkiye İş Bankası internet bankacılığı şifresini değiştirmek isteyen kişiler eğer bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirmek istemezlerse İş Bankası’nın telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirler. 0850 724 0 724 numarası üzerinden bankanın müşteri hizmetleri bölümü ile iletişime geçerek müşteri temsilcisine bağlanıp şifre değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası bu noktada müşterilerine gerekli olan bütün desteği sunmaktadır. Şifre tanımlama işlemleriniz sırasında bankanın koymuş olduğu kurallara uygun bir şekilde şifre tanımlaması yapmanız gerekecektir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İş Bankası’nın internet bankacılığı bölümüne giriş yapacağınız sırada şifrenizi üst üste yanlış girerseniz banka şifrenize bloke koyacaktır. Bu banka tarafından sizin güvenliğiniz için düşünülmüş bir işlemdir. Banka şifrenize bloke koyduğu zaman ise internet ve mobil şubeye giriş işlemleriniz sırasında sizlere SMS ile gönderilen tek kullanımlık parola artık gönderilmemeye başlar. Aynı zamanda giriş işleminiz sırasında banka sizlere şifrenizin bloke olduğuna dair uyarı mesajı verecektir. İş Bankası internet bankacılığı şifreniz bloke olduğu zaman yapabileceğiniz bazı işlemler vardır. Bu işlemler şu şekildedir:

-İlk olarak bankanın size yakın olan bir şubesine giderek şifrenizin bloke olduğunu ve yeni şifre almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

-İkinci seçeneğiniz ise banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile bankanın müşteri hizmetleri bölümünü aramaktır. Müşteri hizmetlerine şifrenizin bloke olduğunu ve yeni şifre almak istediğinizi belirttiğiniz zaman banka bu noktada size yardımcı olacaktır.

-Son olarak bankanın size yakın olan bir ATM’sine giderek tekrar internet bankacılığı şifresi talep edebilirsiniz. ATM’de yer alan şifre işlemleri bölümünden bunu gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır.

İş Bankası İnternet Şifremi Unuttum

Türkiye İş Bankası’nın internet bankacılığına giriş yapmak için kullandığınız şifrenizi unuttuğunuz zaman yeni bir şifre talebinde bulunma imkanınız vardır. Birçok kişi özellikle çok fazla internet bankacılığı kullanmayan kişiler zaman zaman internet şubesine giriş işlemleri sırasında şifresini unutabilmektedir. Bu noktada şifrenizin bloke olmaması için üst üste yanlış şifre girmek yerine yeni şifre talebinde bulunma seçeneğini düşünmeniz gerekmektedir.

Şifrenizi unutan İş Bankası müşterileri internet bankacılığına giriş esnasında yer alan Anında Şifre bölümünden internet bankacılığına giriş yapabilmek için yeni şifre talebinde bulunabilirler. Bu sizlere çok kolay ve hızlı bir şekilde yeni şifre talebinde bulunabilme imkanını sunmaktadır. Fakat bazı durumlarda Anında Şifre bölümünden de internet bankacılığı şifresi alamama ihtimaliniz vardır. Bu tarz durumlarda İş Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 0 724 numarasını arayarak sırasıyla 5 – 1 – 1 rakamlarını tuşladığınız zaman internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Bu yöntemler içerisinden hangisi sizin için daha kolay geliyorsa onu tercih ederek şifrenizi alma imkanınız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir