Blog

İnternetten Alınan E Bordro Sistemi

İnternetten Alınan E Bordro Sistemi

Günümüzde hepimizin gittikçe parayı olan ihtiyacı artmaktadır. Günümüzün şartlarında para kazanmak ve parayı değerlendirmek insanların sayısı çoğaldığı gibi ticaret gibi direk kazanç getiren işlerde de başarılı olmak zordur. Bazı zamanlarda paraya olan ihtiyaç zorunluluktan ibarette olabilmektedir. Bir şeyi almanız gerekebilir, sağlık durumuyla alakalı bir sorun yaşayabilirsiniz, tatil planı ya da gereken eşyanın alınması, ihtiyaç doğrultusunda gereken bir araç veya çocuklarınızın huzuru için gereken ihtiyaçlar gibi durumlar oluşabilmektedir. Bu durumlarda direk olarak paraya ihtiyacınız olacaktır. Bu ihtiyaçların tamamını karşılamak için ilk olarak etrafınızdakilerden destek isteseniz de bulunduğumuz zamanda herkesin paraya ihtiyacı vardır. Gereken yardımı göremediğiniz zamanlar olacaktır. Bu durumlarda ilk olarak başvuracağınız yol bankalar olacaktır. En kolay şekilde istediğiniz miktarları elde etmenin en kolay yolu bankalar olduğu için insanları ihtiyaçları konusunda en çok çeken sistemde budur. Bir bankaya gittiğinizde sizlere çeşitli kredi olanakları, ödeme koşulları ve fırsatlar sunulacaktır. Bankalar müşteriden, müşteriye farklılık gösteren kampanyaları kişilere sunmaktadır. E bordro sorgulama, maaş bordrosu nereden alınır, işçi maaş bordrosu sorgulama gibi konular hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Müşteri Seçen Bankalar

Günümüzde bankalar müşterilerini adeta seçmektedir. Bunu açıklamak gerekirse; günümüzün teknolojisinde kredi notu sistemi birkaç yıldır bankaların kullandığı bir sistemdir. Kredi notu sistemi sayesinde kişilerin bankalarla arasındaki bütün finansman işlemleri, tüm bankalar tarafından görünmektedir. Bu durumda sizin yapmış olduğunuz geç ödemeler, var olan borçlarınız vs. bütün işlemleriniz bütün bankalar tarafından bilinmektedir. Bir bankaya başvurduğunuz zaman sizlerin ilk olarak kredi notlarınıza bakacaklardır. Kredi notları bankalar tarafından verilmektedir. Geç ödeme yapan ya da bankalarla arasında sıkıntılar yaşayan kişilerin kredi notları düşük seviyelerde olmaktadır. Kredi notlarınızı bankalara giderek cüzi bir miktar ile öğrenmeniz mümkün olacaktır. Kredi notları 0 ile 1900 arasında olmaktadır. Sizin kredi notunuz 1900’e ne kadar yakın seviyelerde olursa o kadar iyi durumdasınız demektir. Bankaların bir diğer önem verdiği konu ise kişinin gelir durumudur.

Maaş Bordrosu Önemli

Bankalara kredi talebinde bulunduğunuz zaman sizlere belli şartlar, koşullar ve belgeleri tamamlamanız sonunda kredi vereceklerdir. Bu taleplerinden en önemlisi maaş bordrosu olacaktır. Kredi çekme ya da bir para ihtiyacınız olduğunda ve bankaya gittiğinizde sizden istenen belgelerden en önemlisi aylık gelirinizi gösteren maaş bordronuzdur. Bu belge sayesinde ne zaman maaşınızı aldığınızı ve ne kadar maaş aldığınızı bankalar öğrenmektedir. Bu durumlara göre sizlere kredi imkanları verilecektir. Maaş bordronuzu istediklerinde eğer ki devlet dairelerinde çalışıyorsanız kolaylıkla bu belgeye ulaşabileceksiniz.

Bordro Nedir?

Maaşınızı almaya başladığınız andan bugüne kadar geçen zaman süresince almış olduğunuz maaşınızı ayrıntılı olarak göstermekte ve belirtmekte olan belgedir. Bu belgenin bir diğer ismi ise ücret bordrosudur.

Maaş Bordrosunda Neler Yazar?

  • Tarih olarak hangi günde maaş aldığınız,
  • Aylık olarak gelirinizin ne kadar olduğunu,
  • Kaç gün çalıştığınızı,

Göstermektedir. Kamu kurumlarında çalışan kişiler Maliye Bakanlığının, Maliye Kurumlarından bu belgeyi temin edebilirler. Özel sektörde iş yapanlar ise bu belgeyi çalıştıkları yerin muhasebe bölümünden alabileceklerdir.

İnternetten Alınan E Bordro Sistemi

​​E Bordro Nasıl Alınır

  • Öncelik olarak E- Bordro, devlet memurlarına verilmektedir.
  • İnternet üzerinden E-devlet sistemine giriş yapılmalıdır.
  • C. vatandaşlık numaranız ve şifrenizle birlikte sisteme giriş yapın.
  • E hizmetler ya da online sekmesinden maliye bakanlığı sekmesine geçiş yapın.
  • Maaş bordrosu sekmesine tıklayın.
  • Tarih seçeneğinde, bulunduğunuz tarihi işaretleyin.
  • E-bordro yazdır sekmesine girerek yazıcı yolu ile belgenizi çıkartın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir