Blog

ICBC Turkey  Konut Kredisi (Güncel Faiz Oranları)

ICBC Turkey  Konut Kredisi (Güncel Faiz Oranları)

ICBC Turkey piyasada özel teşvikle kurulmuş bir banka olan ve aynı zamanda piyasaya yeni katılan bir bankadır. Fakat son zamanlarda aktif ettiği mevduat faizi ve düşük kredi faizi oranlarıyla dikkatleri üzerinde tutmuştur. Listelerdeki en uygun faiz veren bankanın olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız banka yeni olduğu için birçok kişi bu bankaya karşı antipatik bir şekilde yaklaşmaktadır. Bu çok yanlış bir algı olabilir çünkü piyasada en güvenilir olan bankalar arasındadır. ICBC Turkey bankası son zamanlarda birçok kişiyi de ayrıcalıklı olarak düşük faiz oranlarıyla ev sahibi yapmıştır. Kullandırdığı kredilerde düşük faiz oranları olması, düşük dosya masrafı ve ipotek ücretleri gibi durumları aktif etmesi, vatandaşları bu bankayı tercih etmeye doğru yöneltmiştir. Peki konut kredilerinde uygulanan faiz oranları nelerdir ve ICBC Turkey Bankası’ndan konut kredisi çekilir mi? Gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

Yeni Evim Kredisi’nin Avantajları Nelerdir?

Yeni Evim Kredisi ICBC Turkey Bankası’nın kısa bir zaman önce başlatmış olduğu kredi kampanyası olarak bilinmektedir. Bu kredinin tamamen amacı herkesi ev sahibi yapmak ve kiracılık pozisyonundan kurtarmaktır. Sizlerde kredi notunuz iyiyse bu krediyi alabilir ve esnek ödeme planlarıyla geri ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yeni Evim Kredisi ayrıca sizlerden düşük dosya masrafları almaktadır ve mevzuat gereği evin belirli bir kısmına kredi çıkarmaktadır. Peki Yeni Evim Kredisi nasıl alınır sorusuna cevap verelim.

Yeni Evim Kredisi Nasıl Alınır?

ICBC Turkey’in sunmuş olduğu Yeni Evim Kredisi’ni alabilmek için tüm başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı en yakın şubeler ve ATM şubeleri, internet ve mobil bankacılık gibi sistemler üzerinden başvurular alınmaktadır. Online olarak başvuru yapmak ve formu doldurmak için buraya tıklayınız. Krediniz onaylandıktan sonra sizler en yakın şubeye giderek krediyi kullanabilirsiniz. Herhangi bir kefil aranmadan yalnızca kredi notunuz ve aylık gelirinize bakarak krediler kullandırılır. Evin ekspertiz ücreti belli olduktan sonra ortaya bir rakam çıkar ve 3 iş günü içerisinde kredi alım tamamlanır.

Yeni Evim Kredisi Güncel Faiz Oranları Ve Vadeler

Yeni Evim Kredisi’ni 120 aya kadar vade yaparak alabilirsiniz. Ayrıca bu kredide değişken bir faiz uygulaması bulunmuyor. Diğer bankalarda olduğu gibi vade veya tutara göre bir faiz değişkenliği olmuyor. Yani aktif olan faiz oranı %1.01 olarak belirlenmiştir ve her tutara bu faiz uygulaması yapılmaktadır. Sizler için 200.000 TL 60 ve 120 ay vadeli örnek hesaplaması yaptık. Bu hesaplamada BSMV tutarı muaftır ve ekstra ücretler kısmında yazan tutarlar, ekspertiz ve ipotek rehin ücretini kapsamaktadır.

 

Yeni Evim Kredisi Örnek Hesaplama
Kredi Tutarı Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Diğer Masraflar Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
 200.000 TL  60 AY  %1.01 1000 TL   687 TL   4.461 TL   269.349 TL
 200.000 TL  120 AY  %1.01 1000 TL   687 TL 2.283 TL  347.684 TL

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir