Blog

HGS Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Numarası ve Şekli Nedir?

HGS Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Numarası ve Şekli Nedir?

Milyonlarca vatandaş tarafından kullanılan HGS sistemi hakkında merak edilen sorulardan biri de HGS müşteri hizmetleri direk bağlanma numarası ve şekli nedir sorusudur. İşte HSG müşteri hizmetlerine direk bağlanmanın detayları…

HGS müşteri hizmetleri telefon numarası kaç, hangi numara ile HGS müşteri hizmetlerine direk bağlanılır sorularının yanıtları son dönemde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Müşterilerin HGS müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için aramaları gereken numara ve direk bağlanma şekli hakkında tüm bilinmesi gerekenler haberimizin detaylarında yer alıyor.

HGS Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kısaltılmış adıyla HGS olarak bilinen Hızlı Geçiş Sistemi 2012 yılında uygulamaya konulmuştur. Bu tarihten itibaren pek çok otoyol ve köprülerden geçiş sırasında uygulanmakta olan bir ödeme sistemi olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. HGS sistemi, otoyol ve köprü geçişlerinde bazı stratejik noktalara yerleştirilen gişelere monte edilen anten yardımıyla, araçların üzerinde bulunan etiketi tanımlayarak etiketin kayıtlı olduğu hesaptan yol ücretini tahsil etmesi şeklinde çalışmaktadır.

HGS gişelerinde bulunan anten ve kameralar aracılığıyla bu etiketler sistemde okunmaktadır. Bu sayede gişelerde oluşan bekleme ve kuyruk sorunu ortadan kaldırılabilmiştir. Öte yandan otoyolları ve köprüleri kullanan vatandaşların hem trafik sorunları yaşamamaları hem de zamandan tasarruf ederek hızlıca bir çözümden yararlanmış olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca gişelerden araçların her geçişinde 4 farklı yön ve açıdan kameralar tarafından otomatik bir şekilde görüntüleri kayıt altına alınmaktadır.

  • HGS Müşteri Hizmetleri direk bağlanma telefon numarası: 0850 460 60 60’tır.

PTT Müşteri hizmetleri iletişim merkezi telefon numarası olan 444’lü numarayı aramadan yukarıdaki numarayı arayarak doğrudan HGS müşteri hizmetleri telefon numarası aracılığıyla müşteri hizmetlerine direk bağlanabilir, sorununuzun çözümünde vakit kaybına uğramadan etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

HGS Sistemi

İlk olarak köprü ve otoyol geçişlerinde ücretli yollar için kurulan gişelerde nakit kullanımı söz konusuydu. Daha sonra OGS sistemine geçiş yapıldı. Ancak OGS sisteminin ücreti pek çok vatandaş tarafından yüksek bulunduğu gerekçesiyle çoğunluk tarafından bu sistem tercih edilmedi. Bunun üzerine yetkililer KGS adında bir sistem getirdi. Fakat bu sistemin de teoride olumlu yanları varken pratikte epey vakit kaybına sebep olduğu görüldü. Yöntemin en büyük eksiği vatandaşlara zaman kaybı yaşatmasıydı. Tüm bu gelişmelerin akabinde son olarak HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi devreye sokularak tüm sorunların ortadan kaldırılması sağlandı.

HGS çağrı merkezinin gündüz veya gece fark etmeksizin dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet sunan HGS çağrı merkezi aracılığıyla aboneliğiniz hakkında merak ettiğiniz tüm konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca HGS sistemi ile ilgili olarak yaşadığınız problemler ve ihlaller hakkında soru ve sorunlarınızı da yetkililere iletebilirsiniz. Bunu yanı sıra istek ve önerilerinizi iletmeniz de mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir