Blog

Girişimcilere Verilecek Destekler 2017

Girişimcilere Verilecek Destekler 2017

Girişimcilere Verilecek Destekler 2017

Genç girişimcilerimizin ve işletmelerin hâlihazırdaki gelişimini desteklemek amacıyla verilen birçok girişimcilik destekleri bulunmaktadır. Girişimcilik günümüzde ülke ekonomimizde gittikçe daha önemli bir hal almaktadır. Girişimcilik arttıkça ülkemizdeki işsizlik oranı düşecek ve bunun yanında ülkemizin milli ekonomisi yükselişe geçecektir. Bundan dolayı, girişimciliğin her zaman desteklenmesi ve yaygınlaştırılması ülke ekonomisi açısından büyük faydalar sağlayacaktır. Ülkemiz kurumlarından KOSGEB, TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı girişimciliği yurt genelinde yaygın hale getirmek ve işletmelerin ilk senelerini atlatabilmelerine yardım etmek amacıyla birtakım destekler vermektedir. Örnek vermek gerekir ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, üniversite mezunu kişilerin teknolojik temelli iş planları için 12 ay süre ile 100 bin lira üst sınır ile Teknogirişim Sermaye Desteği sunmaktadır.

İŞKUR Desteği

Kuruluş işlemlerine yardımcı olmak iş yeri düzenlemesi için resmi hizmetler, onaylar, izinler, lisanslar ve sigorta belgeleri kapsamında en fazla 2 bin liraya kadar verilmektedir. İşletme yardımı işletim giderlerinin %60 oranını geçmemek kaydıyla senede maksimum 4 bin liraya kadar verilmektedir. Kuruluş yardımı, makinenin, malzemelerin, yazılımın, donanımın ve benzeri ana faaliyetler ile ilgili büro ekipmanlarının tutarı için girişimciye destekler verilmektedir.

Girişimciler Örgütü Nedir?

Girişimciler Örgütü ya da kısa adıyla EO, 1987 senesinde kurulmuştur. Üye olmanın sağlayacağı imkânlar kapsamında, zorlandığınız vakitlerde yardım almak, şahsi bir danışman yardımı, büyük ölçekli ağ faaliyetlerine erişim, sağlık hizmetleri ve liderlik yeteneklerinizi arttırmanıza destek olmaktadır.

KOSGEB Destekleri Hakkında

  • KOSGEB destekleri 2017 yılında da girişimcilerle buluşmaktadır.
  • KOSGEB belirlediği desteklerde etkin durumdaki bütün girişimcileri desteklemektedir.
  • Bu desteklerden faydalanmak için 32 saat sürecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve eğitimin ardından sertifika almanız gerekmektedir.
  • Genç girişimci adaylarının üniversite mezunu olması gerekmemesi KOSGEB destek şartlarından bir tanesidir.
  • Genç girişimci kredisi nasıl alınır diyorsanız sertifikanızı aldıktan sonra KOSGEB destekleri için gerekli belgeleri hazırlamanız ve bunun ardından da işinizi kurarak iş planınızı KOSGEB’e sunmanız gerekmektedir.
  • İlgili kurul birtakım koşullar kapsamında iş planınızı incelemektedir. İş planınızın onaylanması ve destek verilmesinin kararlaştırılması durumunda tarafınızdan taahhüt alınacaktır.

Kurucular Kartı Nedir?

20 binin üzerinde girişimci, yenilikçi ya da iş dünyası profesyonelleri, otel, seyahat, iş ve yaşam ürünlerinde ya da servislerinde özel indirim imkânları veren bir organizasyondur. Bu fazlasıyla önemli olan destekler genel olarak yönlendirme yolu ile verilmektedir.

Genç Girişimci Konseyi Nedir?

Genç Girişimci Konseyi, 40 yaş ya da daha düşük yaştaki girişimcileri ilgilendiren bir davet organizasyonu olmaktadır. Forumlar üzerinden 7/24 yardım, ürün ya da servisler için indirimler, marka kurma ve medya şansları oluşturmak için içerik geliştirme ve dağıtımında destek verecek ekip ve ücretsiz üyelik imkânı sunmaktadır.

 

Genç Başkanlık Örgütü Nedir?

YPO ismiyle de tanınan Genç Başkanlık Organizasyonu 1950 senesinde kurulmuştur. Bu kuruluşun amacı 45 yaş ya da daha altındaki kişilere genel eğitim ve ağ oluşturma imkânı vermektir. Üyeler bu hizmetlerin yanı sıra farklı faaliyetlere ve tecrübeli kişilerden tavsiye alma şanslarına sahip olmaktadırlar.

Genç Başkanlık Örgütü

YPO olarak da bilinen Genç Başkanlık Organizasyonu 1950’de kuruldu. Sahipleri işlerini kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanan 45 yaş altı ve altındaki insanlar için küresel eğitim ve ağ oluşturma fırsatları sunuyor. Üyeler ayrıca çeşitli etkinliklere ve büyük ağlarından tavsiye isteme fırsatına erişebilirler. Organizasyon aynı zamanda aile üyeleri ve çiftler için rehberlik de sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir