Gelir Belgesiz Maaş Bordosu Olmadan Kredi Veren Bankalar | FUAT ÇAKMAK KREDİ DANIŞMANI

Gelir Belgesiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır, Hangi Bankalar Verir ?

19.08.2019
A+
A-
Gelir Belgesiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır, Hangi Bankalar Verir ?

Bir kredi çekmeden önce bankaların istediği iki ana belge nüfus cüzdanı ve gelir belgenizdir. Ancak son dönemde bankalar bu konuda biraz daha esnek davranmaya başladı. Tabii ki nüfus cüzdanı halen isteniyor ancak bu esneklik gelir belgesi konusunda. Ben de bu yazımızda siz değerli okurlarım için gelir belgesiz maaş bordrosu olmadan kredi veren 5 banka şeklinde oluşturduğum listemi paylaşmaya çalışacağım. Ancak bundan önce bankalara neye göre gelir belgesiz veya maaş bordrosuz kredi verir bir bakalım.

Denizbank ‘tan max. 55 Bin TL Belgesiz Kredi

Herhangi bir kefil ya da evrakın istenmediği bu kredi türününde; vade süresi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Başvuru için ister Açık Deniz internet bankacılığı, ister Denizbank şubelerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra cep telefonunuzun kısa mesaj (SMS) bölümünden; KREDİM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra on bir haneli TC kimlik numaranızı yazıp, 3280 ‘e göndermek suretiyle de Denizbank ‘tan gelir belgesiz ve bordrosuz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Denizbank kredi faiz oranı ve maliyet hesaplama

Minimum Kredi Geri Ödeme Süresi 12 Ay, Maksimum Kredi Geri Ödeme Süresi 60 Ay olup; Bir yıla ait faiz oranı 28.08%, Tahsis Ücreti Yasal %0.5, Maksimum Yıllık Faiz Oranı 40.8550% olarak belirlenmiştir.

Şirket Ünvanı: DenizBank A.Ş.Sorumlu KişilerDenizBank Üst Yönetim
Ticaret Sicil No: 368587
Merkezinin Bulunduğu Yer: Büyükdere Cad. No:141 34394 Esentepe-İSTANBUL
Bankamız MERSİS No:0292-0084-4960-0341
Vergi Numarası: 2920084496
Bize Ulaşın: https://www.denizbank.com/bilgi-limani/bildirimde-bulunacagim.aspx
Telefon No: 0 (212) 348 20 00
Yer Sağlayıcı DenizBank A.Ş.Denetim Mercii: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(Yeni sekmede aç)
Üyesi olduğu sektörel kuruluşlar: Türkiye Bankalar Birliği
Kayıtlı e-Posta (KEP) Adresi: denizbank.haberlesme@hs04.kep.tr

Akbank ‘tan Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesi ibraz edemeyenler ya da etmek istemeyenler Akbank ‘tan 30 bin TL ‘ye kadar kredi çekebilmektedir. Vade süresi bu kredide 60 aya kadar uzayabilmekte olup faiz oranı %1.83’tür , başvuru kanalları ise Akbank şubeleri, SMS kredi başvurusu, Akbank Direkt internet bankacılığı ve mobil bankacılık ‘tır. SMS ile hemen başvuruda bulunmak için TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra 4425 ‘e kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Akbank kredi hesaplama

Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş.

Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul

Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

Ticaret Sicil No: 90418

Sorumlu Kişi: Akbank T.A.Ş Üst Yönetimi

E-Mail Adresi:Bize Ulaşın

Telefon: 4442525

Yer sağlayıcı:Akbank T.A.Ş. (Yer Sağlayıcı Belge No: 632)

Yetkili Denetim Organı:Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)

Web Adresi :www.bddk.org.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)

Kayıtlı E-Posta ​(KEP) adresi ​:akbank@akbank.hs03.kep.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)

MERSİS Numarası :0015001526400497​

Türkiye  İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası da gelir belgesiz bir şekilde tüketicilere kredi vermekte olup, bu kredinizin onaylanması için önemli şartlardan birisi de kredi notunuzun yüksek olması gerektiğidir. 60 aya varan vadelerle İş Bankası ‘ndan kredi başvurusu yapmak için ister banka şubelerine, ister ATM ‘lerine, isterseniz de İş Bankası ‘ nın resmi internet sitesi olan www.isbank.com.tr adresi üzerinden müracaatta bulunabilirsiniz.

 • Minimum Kredi Geri Ödeme Süresi 1 Ay, Maksimum Kredi Geri Ödeme Süresi 60 Ay olup; Bir yıla ait faiz oranı 26.40%, Tahsis Ücreti Yasal %0.5, Maksimum Yıllık Faiz Oranı 38.1122% olarak belirlenmiştir.

İş Bankası kredi hesaplama

Şirket Ünvanı  : T. İş Bankası A.Ş.
Genel Müdürlük Adresi: İş Kuleleri 34330 Levent Beşiktaş-İstanbul
E-Mail Adresi: İletişim Formu
Telefon: 0850 724 0 724
Tebligata elverişli KEP adresi: isbankasi​@hs02.kep.tr

Mersis Numarası: 0481005859000909

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank ‘ın, ihtiyaç kredilerinde daha önce bir çok kez bahsettiğimiz üzere kredi notuna göre faiz oranı belirleme noktasında bir politikası bulunmaktadır. Bununla birlikte gelir belgesi ibraz etme durumu olmayanlar için de Mini Kredi olarak adlandırılan bir paketi bulunmakta, bu pakette faiz oranları ise yüzde 1,49 olarak belirlenmiştir. Başvuruları ING Bank şubeleri, ING Bank internet sitesi www.ingbank.com.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İNG Kredi hesaplama

ING Bank Mini İhtiyaç Kredisi ile 5.000 TL ve altı ihtiyaçlarınızı 5 dakikada başvuru yaparak karşılama fırsatına sahipsiniz. %1,48 faiz oranı ve 60 ay vade seçeneğiyle sunulan bu mini kredi kapsamında sizden gelir belgesi ve kefil şartı istenmez.  5.000 TL altına sunulan %1,99’luk bu oran kredi puanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi notunun önemli olduğu bu kredi başvurularını İNG Bankasının resmi sitesinden yapabilirsiniz. Ana sayfada diğer menüsü altında yer alan krediler başlığı altından bu krediye başvurunuzu yapabilirsiniz.ING Bank müşterisiyseniz veya değilseniz ingbank.com.tr İnternet Sitesinden Kredi başvurusunu başlatabiliyorsunuz. ING Başvuru Formu adresinden formu doldurduğunuzda, kredinizin cevabı çok hızlı bir şekilde değerlendirilir ve size bildirilir.  Internet Bankacılığı dışında, bankanın ING Mobil adlı mobil uygulamasından da yine başvuru yapabiliyorsunuz . Krediniz onaylandığında nakit kredinizi anında kullanabiliyorsunuz.

ŞİRKET TÜRÜ: A.Ş.
MERSIS: 2332942165428742
TİCARET SİCİL MEMURLUĞU: İSTANBUL
TİCARET SİCİL NUMARASI: 269682
TİCARET ÜNVANI: ING BANK A.Ş.
ADRES: Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi, No:8, 34467 Maslak-Sarıyer / İSTANBUL SARIYER / İSTANBUL
VERGİ DAİRESİ: İSTANBUL – Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı
VERGİ NUMARASI: 8760042243
SEKTÖR: Bankaların faaliyetleri
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon :0212-2866100
İnternet Adresi :www.ing.com.tr

Bankalara Neye Göre Gelir Belgesi İstemez

Takdir edeceğiniz üzere bankalar her zaman kendisini sağlama almaktadır. Kredi verirken gelir belgesi istemelerinin sebeplerinden birisi de; kişinin gelir durumunu tespit etmek ve sonrasında da olası bir ödenmeme durumunda maaşına haciz koymaktır. Kısacası alacağını tahsil etmek adına kendini garantiye almaktır. Gelir belgesi ya da maaş bordrosu istemedikleri kişiler ise; genel itibariyle kredi notu yüksek olan kişilerdir. Yani banka yine bu anlamda riske girmemektedir. Kredi notunuzun yüksek olmasınını yanı sıra adınıza  kayıtlı bir gayrimenkul, araba, arsa, vs. olması da bu işi kolaylaştıracaktır.

Bu şartlar altında genelde bankaların büyük bir bölümünün kredi verdiğini söyleyelim. Şimdi gelir belgesi maaş bordrosu kredi veren bankalara bir bakalım.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

2019 yılı itibariyle belgesiz kredi veren bankalar;

 • İNG Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • İş Bankası
 • Denizbank

Fuat Çakmak
Fuat Çakmak
KOSGEB, Banka kredileri ve kredi kartları hakkında tüketicilerin doğru yönde bilgilendirilmesi için içerikler hazırlıyorum. Aklınıza takılan sorularınız olursa lütfen makale altındaki yorumlar kısmından yazarak bana ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ali dedi ki:

  Iyi gunler acil 50000 lazim 5378xx5754

  1. harun dedi ki:

   ticari t plaka almak istiyorum bukonuda koskeb den nasıl alabilirim