Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

Garanti Bankası Cep Bank Para Gönderme Alma Adımları

Garanti Bankası Cep Bank Para Gönderme Alma Adımları

Garanti Bankası ülkemizin en eski özel banka işletmelerinden biri olması ve bütün bankacılık işlemlerini müşterileri için oldukça avantajlı bir şekilde sağlaması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Müşterilerine bankacılık işlemlerinde kullanabilecekleri birçok alternatif seçenek sağlaması da Garanti Bankası müşterilerin diğer avantajlarındandır. En sık talep edilen bankacılık işlemleri arasında yer alan havale ve EFT işlemleri Garanti Bankasının verdiği hizmetler arasında yer almakta ve böylelikle kişiler diledikleri şekilde para transferi işlemlerini yerine getirebilmektedir.  Garanti Bankası bu işlemlerin büyük bir çoğunluğunu tamamen ücretsiz olarak yerine getirmesi sayesinde ekonomik olarak da müşterilerin ekstra masraf yapmadan para transferi yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

Garanti Bankası Para Gönderme İşlemleri Hangi Şekillerde Yapılabilir?

Garanti Bankası fiziksel şubeleri, internet şubesi, resmi mobil uygulaması para gönderme ve alma işlemleri adına kullanılabilecek alternatifleri oluşturmaktadır. İnternet şubesi ve resmi mobil uygulaması olan Garanti Cep bankacılık işlemlerinin hemen hemen hepsinin gerçekleştirildiği ve kullanım kolaylığı sağlayan eksiksiz seçeneklerdir. Ayrıca müşteriler dilerlerse para transferleri işlemleri için Garanti Bankası’nın para girişi yapmaya izin veren ATM’lerini kullanma şansına da sahiptir. ATM’lerden para transferi işlemleri hem müşteriler için, yani Garanti bankası kartları ile hem de kartsız bir şekilde yapılabilmektedir.

CepBank ile Para gönderme işlemleri Nasıl Yapılır?

Kişiler, SMS ile para gönderme işlemi yapabilmekte ve gönderdikleri kişi de yine cep telefonunu kullanarak çekim yapabilmektedir. Bunun için para gönderen kişinin Garanti Bankası müşterisi olması yeterlidir. Kişiler para gönderme işlemini yapacakları telefon numarasının kullandıkları banka hesabına bağlı olması halinde bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Para gönderilecek kişinin cep telefonu numarası,  Rakamla gönderilecek miktar, CepBank Şifresi bilgilerinin aralarında bir boşluk bırakılarak 3333 numarasına SMS gönderilmesi ile para gönderme işlemi tamamlanmaktadır. Kişiler bu işlemi yapabilmek için CepBank kullanımını aktifleştirmiş olmalıdır. Para gönderme işleminin tamamlanamasının ardından ise alıcı, gönderici kişinin adını ve parayı ATM cihazlarından çekmesine izin verecek şifreyi içeren bir SMS almaktadır. Bu şifre ile çekim 24 saat içerisinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Para gönderme seçenekleri arasında en hızlı şekilde işlem yapılmasına işlem veren CepBank Garanti Bankası müşterilerinin rahatlıkla kullanabilmesine imkan tanıyan bir sistemdir.

Alıcı kişi, cep telefonuna iletilen bu şifre ile tamamen kartsız olarak en yakın Garanti Bankası ATM’sine giderek Giriş butonuna basmalı ve ardından karşılaşılan ekrandan CepBank para çekme seçeneğini seçmelidir. Daha sonra alıcı kişi kendine gelen SMS’in içerdiği, göndericinin cep telefonu bilgileri, kendi cep telefonu numarasını ve gönderilen para tutarını ve para çekimi işlemi için gereken şifreyi girerek işlemi tamamlayabilmekte ve çekim yapabilmektedir.

Garanti Cep Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası bankalar arasında mobil uygulaması en fazla sayıda işlem yapılmasına izin veren alternatiflerden birini oluşturmaktadır. Böylelikle müşteriler halihazırda Garanti Bankası müşterisi olmaları halinde Garanti Cep’e erişebilmeleri için bankaya giderek fiziksel şubelerden erişim izni vermelerinin ardından bu hizmetlerden rahatlıkla faydalanabilmektedir. Birçoğu ücretsiz olan bu işlemler arasında para gönderme ve alım işlemlerinin yanı sıra kredi başvuruları, bakiye ve varsa kredi kartlarına dair hesap özeti sorgulama ve dönemlik borç sorgusu gibi işlemler bulunmaktadır.

Akıllı cihaz sahipleri hem Android hem de IOS işletim sistemleri için Garanti Cep’i platformların kendi uygulama mağazalarında aratarak kolaylıkla bulabilmekte ve cihazlarına indirerek kullanımlarına başlayabilmektedir. Garanti Cep’i indirmek ve kurmak tamamen ücretsiz olmasıyla ve bu imkanları müşterilere tanıması sayesinde son derece kullanışlı bir uygulama olmaktadır. Ayrıca uygulama içi arayüz de herkesin kullanabileceği sade bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede bankacılık işlemlerinin büyük bir kısmını şubeye gitmeye gerek kalmadan yapmak mümkündür ve bu şekilde yapılabilecek işlemlere para gönderme ve alım işlemleri de dahildir.

Güvenli ve hızlı bir kullanım imkanı sağlayan Garanti Cep müşterilerin giriş işlemleri esnasında telefonlarına gelen şifre ile giriş yapabilmelerine izin vermektedir. Böylelikle kişilerin hesaplarına başka kişilerin erişmesinin önüne geçilebilmekte ve hesap bilgileri korunmaktadır. Garanti Cep hem yurtiçinde hem de yurtdışında iken kullanılabilen bir uygulamadır ve kişilerin giriş yapabilmeleri için SMS ile gönderilecek olan güvenlik şifrelerini alabilmeleri için telefonlarının yurtdışında kullanıma açık olması gerekmektedir. Bu durum Garanti Cep üzerinde sağlanan hizmetlere erişebilmek için yeterlidir.

Garanti Cep ile EFT İşlemleri Nasıl Yapılır?

Elektronik Fon Transferi anlamına gelen EFT, birçok banka tarafından müşterilere alabilecekleri hizmetler arasında sağlanmaktadır. EFT işlemi kişilerin kendi kullandıkları bankadan başka bir bankada hesabı olan kişilere para göndermelerine imkan vermektedir. Kişiler günlük hayatları içerisinde para göndermeleri ya da almaları gereken birçok durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Ülkemizin en güvenilir özel bankacılık alternatiflerinden biri olan Garanti bankası bu para gönderme işlemleri arasında bulunan EFT işlemlerini de müşterilerine sunmaktadır.

EFT yapabilmek için Garanti Bankası müşterisi olmak gerekmektedir. Fiziksel banka şubeleri,  müşterilerin EFT işlemlerini gerçekleştirebilecekleri ilk adrestir. Bunun yanında kişiler  Garanti Cep uygulamasını, kullandıkları akıllı cihazların uygulama marketlerinden tamamen ücretsiz bir şekilde ve oldukça kolay olarak telefonlarına indirerek kurabilmektedir. Daha sonra ise uygulama içerisinde yer alan ilgili alanlara gerekli kişisel bilgilerini girmeleri halinde hesap bakiyeleri ve bankada bulunan hesapları ve kredi kartlarına dair birçok bilgiyi görüntüleyebilmek mümkün olmaktadır.  Garanti Cep kullanabilmek için kişilerin halihazırda banka ile temasa geçerek uygulamaya erişim talebinde bulunmuş ve internet bankacılığı kullanmak için gerekli işlemleri yaptırmış olmaları gerekmektedir. Garanti Cep üzerinde bulunan hizmetler arasında para gönderme işlemlerinden olan havale ve EFT’nin yanında kredi başvuruları gibi diğer bankacılık hizmetleri de yer almaktadır.  Garanti Cep üzerinden yapılacak para gönderimleri hızlı bir şekilde alıcıların hesaplarına aktarılmaktadır. Kişiler internet üzerinden para gönderimi yapıyor olacaklarından ötürü alıcıların IBAN numaralarına ve belirli diğer bilgilerine sahip olmaları ve bunları işlem esnasında istenilen alanlara girmek durumundadır. Garanti bankası mobil kullanımla gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri için günlük haftalık ve aylık olarak belirli limitler uygulamaktadır.

Garanti Bankası Cep Bank ile Havale İşlemleri Nasıl Yapılır?

Para gönderme işlemlerinden en sık kullanılan ikincisi hava işlemidir. Aynı bankanın iki müşterisi arasında gerçekleşen para transferi işlemleri havale olarak adlandırılmaktadır. EFT işlemine benzer olarak kişiler para gönderecekleri kişinin belirli başlı bilgilerine sahip olmalıdır. Garanti Cep üzerinde sunulan hizmetler arasında yer alan havale işleminin gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır. Kişiler bunun için Garanti Cep uygulamasını halihazırda telefon ya da akıllı cihazlarında bulundurmalıdır. Cep uygulamasının kullanılabilmesi için bankaya da bir ön talimat verilmesi gerekmekte ve bunu yapmak için fiziksel şubelere gidilmesi gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmiş kişiler ise uygulamaya rahatlıkla giriş yapabilmektedir.

Uygulamanın kurulumunu halihazırda gerçekleştirmiş kişiler, giriş bilgilerini kullanarak Garanti Bankası’nda yer alan hesaplarına, kullandıkları Garanti Bankası kredi kartlarına, varolan kredilerine dair bilgilere ve daha birçok alana erişebilmektedir. Birçok bankacılık işleminin tamamen ücretsiz ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyan Garanti Cep, aynı zamanda havale yapmaya da olanak tanımaktadır. EFT işlemine benzer adımlarla Garanti Cep uygulaması üzerinden havale işlemi yapmak oldukça kolay olmakta ve kişilerin yapacakları transferlere herhangi bir işlem ücreti ödemelerine gerek kalmamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir