Blog

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Türkiye’de kredi kartı kullanım oranlarında günden güne artışlar yaşanmaktadır. Garanti Bankası kredi kartı blokesi kaldırma işlemlerinde, bloke koyulan kredi kartının blokesinin kaldırılma durumu bulunmaktadır. Öncelikle şunu belirtelim kart bloke işlemleri, bankaların çalışma şartlarına göre belirlenmektedir ve sizlerin yapacağı birkaç işlem ile beraber, bloke kaldırma işlemi tamamlanmaktadır. Bu yazımızda sizlere Garanti Bankası kart bloke kaldırma nasıl yapılır sorusuna detaylı cevaplar vereceğiz.

Garanti Bankası kredi kartı bloke kaldırma

Kredi kartını sık kullanan müşteriler için bloke işlemi olması, çeşitli sorunların ortaya çıkmasını sağlayabilir. Kredi kartına uygulanan kart blokeleri genellikle ödemelerini geciktirmesi durumunda olmaktadır. Bankalar, müşterilerine kredi kartlarını “borç para” niteliğinde verir ve bunu geri alırlar. Eğer kredi kartı borcunuz 3 ay gecikir ve borcunuzu ödemezseniz banka sizleri avukata verir ve mahkeme süreci devreye girer. Bu süreç her banka için farklı olmakla beraber, minimum 3 ay olarak gerçekleşir. Eğer kredi kartınızda yasal olmayan bir işlem gerçekleşirse, kalıcı olarak bloke yapılır. Kalıcı blokelerde kart blokesi kaldırma için herhangi bir işlem yoktur ve kartınız tamamen kapanır. Eğer borcunuzu uzun süre boyunca ödemediyseniz, kartınızı ATM’ye taktıktan sonra kartınızı alır ve kart sizlere verilmez. Bunun için banka şubesine giderek borcunuzu mutlaka kapatmanız gerekiyor.

Geçici bloke tedbirinde ise kartınızın bildirim oluşturulması durumunda, 24 saat içerisinde bloke kaldırma işlemi yapılır. Eğer kart blokeniz kalkmadıysa 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir veya sizlere en yakın Garanti Bankası şubesine giderek bilgi alabilirsiniz. Garanti Bankası kart blokesi kaldırma işlemi ,internet bankacılığı üzerinden yapılmaz. Dediğimiz gibi borç ödendikten 24 saat içerisinde kart blokeniz eğer geçici bloke ise belirtilen süre içerisinde açılır. Eğer kaldırılmadıysa yukarıdaki yöntemleri kullanmanızı öneririz.

Garanti Atm Sim Kart Bloke Kaldırma 2018

Eğer cep telefonunuzu güncellediyseniz ve internet şubesine giriş yapmak istiyorsanız, numaranızı güncellemeniz gerekiyor. Her kartın kendine ait bir sim kartı bulunmaktadır. Eğer bloke işlemi olursa, bunu çeşitli kanallar aracılığı ile kaldırmanız gerekiyor. Bu yöntemlerden bir tanesi sizlere en yakında olan Garanti Bankası şubesine gitmektir. Şube çalışanları ile görüşmeniz durumunda, kart blokeniz kısa süre içerisinde kaldırılacaktır. Buna ek olarak 444 0333 numaralı hattı aramanız ile de, kart bloke kaldırma işlemi yapılmaktadır. Ayrıca Garanti Bankası ATM’leri bu işlemi yapabilmeniz için sizlere olanak sunuyor. Atm’lere de giderek sim kart bloke kaldırma yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir