Garanti Bankası Kefilsiz 5.000 TL 48 Ay Vadeli Kredi Ödeme Planı ve Maliyeti

Garanti Bankası Kefilsiz 5.000 TL 48 Ay Vadeli Kredi Ödeme Planı ve Maliyeti

Garanti bankası 3 ay ile 48 ay arasında vade seçenekleri ile müşterilerine 5.000 TL kefilsiz kredi imkanı tanımaktadır; vereceği kredi için teminat şartı aranmıyor bu da maaş harici mülkü olmayanların son derece işine geliyor. Şubeye gitmeden cep telefonunuzdan Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz SMS ile başvuru yaparak gelirinizi, kimlik numaranızı yollayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz, başvurunuzun sonucu 5 dakika içerisinde gelecektir, olumlu sonuçlanırsa ön başvuruyu geçeceksiniz, kesin sonuç ise şubede yüz yüze yapılacak görüşme sonucunda belli olacaktır. Garanti bankası 12 aylık, 24 aylık, 36 aylık ve 48 aylık vadelerle 5.000 TL kredi imkanı tanımaktadır. Bu vadeler en çok tercih edilenlerdir, bunun haricinde ekstra vade seçenekleri de sunulmaktadır, ayrıca ihtiyaç kredisi 500 TL’den başlar, 5.000 TL’ye kadar devam etmektedir.

12 Aylık ve 24 Aylık Vadeli İhtiyaç Kredisi

12 aylık vadeli kredi için aylık ödemeniz gereken miktar 481 TL’dir, faiz oranı ise %1,89’dur. 5.000 TL olarak çekeceğiniz kredinin geri ödemesi ise 5.772 TL’dir, bu krediyi 1 yıl boyunca her ay ödemeniz gerekir, çekerken kefile ihtiyaç duymazsınız; teminat olarak herhangi bir mülkü göstermenize gerek yoktur. 24 aylık vadeli kredi için uygulanacak faiz oranı %1,89’dur, aylık ödemeniz gerek tutar ise 272 TL’dir. Vade arttıkça geri ödeyeceğiniz miktar artar, bankanın sizi bekleme süresi de aynı doğrultuda artış gösterecektir. 24 aylık vade seçeneğinde 6.528 TL geri ödeme yaparsınız ve bu ödemeyi 24 ay eşit taksitlerle kapatırsınız. Aylık ödeyeceğiniz tutar vade süresi uzadıkça azalır, bu da size ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

36 Ay ve 48 ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası 3 ay ile 48 ay arasında vadelendirme yapmaktadır, biz yazımızda en çok tercih edilenler 12, 24, 36 ve 48 olduğu için onlara değindik ancak 17 ay, 28 ay ve benzeri faizlendirmeler de mevcuttur. 36 ay vadeli 5.000 TL kredi almak isteyenler aylık 205 TL ödemelidir, kredi borcunu geciktirmeden ödeyenlerin kredi notu artacak, bir sonraki kredi için zemin hazırlamış olacaklardır. 36 aylık kredi için toplamda 7.380 TL geri ödeme mecburiyeti vardır, yani fazladan vereceğiniz para 2.380 TL’dir. 3 sene boyunca bu parayı belli taksitlerle ödersiniz; ara ara yapacağınız toplu ödemeler size ödeme kolaylığı sağlayacak; borcunuzun çok daha kısa bir sürede bitmesini sağlayacaktır.

 

48 aylık vadede ise yine %1,89 oranında faizlendirmeler uygulanır; 4 sene içinde borcunuzu geri ödemeniz gerekir. en uzun vade 48’dir, ancak bu oran 5.000 TL için geçerlidir. 100.000 TL gibi krediler için banka size çok daha uzun vade imkanları tanıyacaktır. Zaten yüksek meblağlar için ihtiyaç kredisi değil, taşıt, konut ve saire krediler sağlanmaktadır. 48 aylık vade için geri ödemeniz gereken tutar 8.256 TL’dir, aylık taksitiniz ise 172 TL olacak şekilde belirtilmektedir. Devlet bankaları çok daha uygun faizlendirmeler yaparken özel bankalar faiz konusunda biraz daha cimri davranır; ancak ödeme koşulları ve vadeleri değişkenlik göstermektedir.

Fuat Çakmak

Merhaba! Ben Fuat Çakmak. Sizler için 7 yıldır Bankacılık ve Finans konularında içerikler üretiyorum. Amacım tüketicilerin Bankacılık ürünlerinin kullanımında yaptığı veya yapacak olduğu doğru veya yanlış adımların değerlendirilmesi ve en önemlisi doğru yönde bilgilendirilmesini sağlamaktır. ********************************************************************** ✅ Abone olun: https://www.youtube.com/user/fuatefem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir