Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Alma Adımları

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Alma Adımları

Banka hesabınızı istediğiniz zaman kontrol altına alabilmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Garanti Bankası ülkemizde en fazla müşteri kitlesine sahip olan ve her geçen gün gelişmeye devam eden bankalardan birisidir. Bu evrede bankanın internet bankacılığı bölümünün de son derece başarılı olduğunu görebiliyoruz. Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden birçok işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirme imkanınız vardır.

Garanti Bankacı internet bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat boyunca aktif olarak hizmet vermektedir. Bu şekilde istediğiniz her yerden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden klasik bankacılık işlemlerinizin birçoğunu gerçekleştirebileceğini gibi aynı zamanda yatırım işlemlerinizi gerçekleştirme imkanına da sahip olursunuz. İnternet bankacılığı her gün ve her saat kullanılabildiği için yaptığınız yatırımları anlık olarak takip etme imkanına da sahip olursunuz.

Garanti Bankası internet şubesine giriş yapmak isteyen kişiler Garanti Bankası’na ait olan kredi kartı veya paracard sahibi olması gerekir. İnternet şubesine giriş işlemleri için şifre alma işlemlerinizi tamamladığınız zaman hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Giriş

Garanti Bankası internet bankacılığı giriş işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu noktada ilk olarak şifre alması gerekmektedir. Şifrenizi almak için bankanın web sitesine girmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası’nın resmi web sitesine girdikten sonra takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-Web sitesinde yer alan bireysel internet şubesine bölümüne girmeniz gerekecektir.

-Bireysel internet şubesi altında yer alan “parola almak istiyorum” bölümüne tıklamanız gerekecektir.

-Parola Almak İstiyorum bölümüne tıkladığınız zaman karşınıza gelen sayfada kartınızın son 6 hanesini yazarak işlemlerinize devam etmeniz gerekecektir.

Bankanın müşterisi olmayan kişilerin takip etmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

-Bankanın müşterisi değilseniz “Müşteri Değilim” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

-Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan formu doldurmanız gerekecektir.

-Formda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeye özen göstermelisiniz.

-Bütün bilgilerinizi eksiksiz şekilde girdikten sonra onaylayarak başvuru formunuzun bankaya gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanın müşterisi olmayan kişiler bankanın müşterisi olmak istedikleri takdirde internet üzerinden başvuru yaptıkları zaman internet şubesine giriş yapabileceğiniz kit size kurye aracılığıyla gelecektir. İnternet şubesi için gerekli olan sözleşme seti size kurye aracılığıyla geldikten sonra hesabınıza giriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanın müşterisi olan fakat kartı olmayan kişilerin izlemeleri gereken adım ise şu şekildedir:

-Bireysel bankacılık bölümünde sağ tarafta yer alan “kartım yok” seçeneğine tıklamalısınız.

-Seçeneğe tıkladıktan sonra tekrar başvuru formu dolduracağınız sayfaya yönlendirileceksiniz.

-Yönlendirildiğiniz sayfada müşteri numaranızı, annenizin evlenmeden önceki soyadının 1’nci ve 2’nci harflerini ve doğum tarihinizi girmelisiniz.

-Yaptığınız başvuru işleminizi tamamladıktan sonra şifrenizi alabilirsiniz.

Sizlere farklı durumlar açısından internet bankacılığı şifresi alma yöntemleri hakkında detaylı bilgi paylaştık. Şifre alma işlemleriniz sırasında zorlanırsanız parola oluşturma işlemleriniz konusunda Garanti Bankası telefon şubesi olan 444 0 333 numarası üzerinden bilgi alabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra ise cep şifrematik, mobil imza veya şifrematik kullanmıyorsanız bankadan tek kullanımlık şifre almanız gerekecektir. Garanti Bankası’nın şifresinde kayıtlı olan cep telefonunuza internet şubesine girebileceğiniz tek kullanımlık şifreniz gelecektir.

Garanti İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri

Sizlere Garanti Bankası’nın internet bankacılığı üzerinden birçok bankacılık işleminizi gerçekleştirebildiğinizi belirtmiştik. Bu işlemlerden birisi de hesap hareketlerini inceleme işlemidir. Garanti internet bankacılığı hesap hareketleri inceleme işlemini yapmak isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak internet bankacılığı bölümünde bilgilerinizin girişinizi yaparak sistemine giriş yapmalısınız.

-İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra üst bölümde yer alan Hesap ve Ürün bölümündeki Hesap seçeneğine girmeniz gerekiyor.

-Hesap bölümünde bankaya ait olan hesaplarınızın bir listesini göreceksiniz. Burada hesap hareketlerini görmek istediğiniz hesabınızın üstüne tıklamalısınız.

-Hesap seçimini gerçekleştirdikten sonra bilgilerinizin bulunduğu ekran karşınıza gelecek. Bu ekranı aşağı doğru hareket ettirerek hesap hareketlerinizi görebilirsiniz.

Hesap hareketlerini incelediğiniz sırada hesabınızdan çıkan bakiyeler gri renkli olarak görülecek hesabınıza giren tutarlar ise yeşil renkli olarak görülecektir. Aynı zamanda yer alan Yazdır seçeneği sayesinde hesap hareketlerinizin çıktısını alma imkanını da sahip olursunuz.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme

Garanti Bankası’na ait olan hesaplarınızı istediğiniz zaman internet bankasından yönetebilme imkanına sahipsiniz. İnternet bankacılığından şifrenizi aldıktan sonra bu şifreyi değiştirme hakkını da banka sizlere vermiştir. Garanti Bankası internet bankacılığı şifrenizi değiştirmek için bankanın internet şubesine giriş işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Bankanın internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra burada yer alan Tanımlamalar bölümüne gelmeniz gerekir. Tanımlamalar bölümünden kullandığınız şifrenizi kendi belirlediğiniz şifre ile değiştirebilirsiniz. Şifrenizi değiştirdiğiniz sırada tercih ettiğiniz şifre bankanın kurallarına uygun olması gerekmektedir. Bu evrede ardışık sayılardan meydana gelen ve basit şifreler koymamanız güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.

Garanti İnternet Bankacılığı Kurumsal

Garanti Bankası bireysel müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli ve güvenilir hizmeti aynı şekilde ticari ve kurumsal müşterilerine de sunmaktadır. Bu evrede kurumsal internet bankacılığı bölümü sayesinde kurumsal hesaba sahip olan kişiler internete bağlı oldukları süre boyunca istedikleri zaman hesaplarını kontrol altında tutabilme imkanına sahip olurlar. Garanti internet bankacılığı kurumsal sayesinde bütün bankacılık işlemlerinizi çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerinizi hem daha kolay hem de daha hızlı gerçekleştirirsiniz. Aynı zamanda yapacağınız işlemlerden alınan işlem ücretleri de daha az olacaktır.

Garanti Bankası kurumsal internet bankacılığı üzerinden onayınızı bekleyen işlemleri görebilir, belirlediğiniz hesaplara ait olan 7 günlük işlemleri görebilir, ödeme günü – nakit akışı gibi hatırlamanız gereken işlemleri takvime not alabilir, nakit akışınıza göz atabilir, gelir – gider dengenizi kontrol  ederek hesaplarınızı kontrol altında tutabilir, müşteri ilişkisi yetkilisine posta kutusu üzerinden mail gönderebilir, kişiselleştirme bölümünden internet bankacılığını daha kolay kullanabileceğiniz bir hale getirebilir ve istediğiniz zaman direk olarak müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası kurumsal internet bankacılığının kullanılması evresinde müşterilerine birçok alternatifi bir arada sunmuş ve daha rahat bir kullanım için gerekli olan bütün adımları sağlamıştır. Bu yüzden kurumsal düzeyde ülkemizde hizmet veren en iyi bankalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Garanti İnternet Şubesi Kart İşlemleri

Garanti Bankası’nın internet şubesi üzerinden yapabileceğiniz birçok işlem yer almaktadır. Yapabileceğiniz işlemlerin arasında kart işlemleri de yer almaktadır. Garanti Bankası internet şubesi kart işlemleri bölümü bankanın müşterisi olan kişilere 7 gün 24 saat boyunca açık bir şekilde hizmet vermektedir. Bankanın internet bankacılığı bölümünden yapabileceğiniz kart işlemleri şu şekildedir:

-Kredi kartı borçlarınızı takip edebilir ve borç ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Kart harcamalarınızın takibini detaylı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

-Kartınıza ait olan bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

-Bankaya ait olan bütün hesaplarınızı görebilirsiniz.

-GSM TL yükleme, fatura ödeme ve vergi ödeme gibi işlemleri gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.

Garanti Bankası’nın internet bankacılığında kart işlemleri bölümüne giriş yapacağınız esnada tekrar bir şifre almaya gerek duymadan kredi kartı bilgilerinizi kullanarak giriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada banka sizlere bütün işlemlerinizi detaylı bir şekilde kontrol etme imkanını sunarken hızlı ve kolay bir şekilde kontrol etme imkanını da beraberinde sunmaktadır.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir