Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

Garanti Bankası Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Garanti Bankası Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Kredi çekmek isterseniz ve sebep konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi olsa dahi fark etmeksizin oturduğunuz yerden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesi aracılığı ile, SMS yoluyla veya bankalardan da anında kredi çekebilir, harcamalarınızda kullanabilirsiniz. Krediyi çekmek isteyen kişiler SMS yoluyla başvuru yapıp dakikalar içerisinde cevap alabilirler, bu ön onaydan geçtikleri anlamına gelir. Ancak işlem bununla sonlanmaz, yüz yüze olan görüşmede kredinin alınıp alınmayacağına karar verilir. Bankanın ikinci onayına giderken yanınızda belli başlı evraklar almanız gerekir, bunlar nüfus cüzdanınız, belgelenmiş durumda olan maaş geliriniz, yaşınız büyükse ve emekliyseniz; emeklilik kağıdınız, bir şirketiniz varsa şirket sahibi olduğunuzu gösteren belgeniz, çiftçi iseniz çiftçilik belgesi veya kiranız varsa kira gelirinizin belgesini kredi başvurusu yaptığınız bankaya getirmelisiniz.

Garanti Bankası Anında Kredi Vadesi 48 Aya Kadar

Tüm bunlar bankanın size kredi vermesini kolaylaştıracak etkenlerdendir. Örneğin banka teminat olarak sizden bazı belgeler isteyecektir; ve yanınızda götüreceğiniz yukarıdaki belgelerden birkaçı ( Kira, emekli maaşı vs.) geliriniz olduğunu kanıtlar niteliktedir. Garanti bankası 12 aylık vade imkanından 48 aya kadar uzanan vade imkanını müşterilerine sağlar, bu çekeceğiniz kredi miktarına da bağlıdır. Anında ihtiyaç kredileri için Garanti Bankası genel olarak 12 ay vade vermektedir ve faiz oranları %1,29’dan başlar, artarak devam eder.

Anında Krediye Nasıl Başvuru Yapılır?

Garanti Bankasından kredi çekmek isteyenler için, aralarına boşluk bırakarak T.C Kimlik numaranızı, bankadan talep ettiğiniz kredi miktarını ve maaşınızın kaç TL olduğunu bir kısa mesajda belirtmeniz gerekmektedir. Kısa mesajı Garanti Bankasının SMS numarası olan 3390’a yollamanız gerekmektedir. Bunun yanında anında krediye Garanti Bankasının resmi internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz; bunun için isterseniz şahsi hesabınızdan isterseniz de şirket hesabınızdan başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Garanti bankası ATM’lerinden Giriş yapıp kartsız işlem kısmını seçmeniz gerekir. Ardından bireysel destek kredisi bölümüne gelip talep ettiğiniz tutarı tuşlamanız gerekmektedir. 444 0 335 numarası Alo Garanti’dir, hem anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz hem de detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Garanti Anında Kredi

Garanti Bankası Anında Kredi Başvuru Şartları?

  • Garanti Bankasından anında ihtiyaç kredisi talebinde bulunmak isteyen kişilerin krediyi ödemek adına bankaya sunmaları gereken belgelenebilir gelire sahip olmaları şarttır, bu teminat görevi görecektir.
  • İhtiyaç kredisi adı altında çekilebilecek kredi cinsi Taşıt, Konut, İhtiyaç ya da Avans olabilir, bu anlamda kredi tutarlarında değişkenlik gösterecektir. Örneğin konut kredisine verilecek tutar ile ihtiyaç kredisine verilecek tutar aynı değildir. İhtiyaç kredisi için hemen her banka 20.000 TL civarında bir tutar verirken konut kredisi 100.000 TL gibi miktarlardan başlamaktadır.
  • Anında kredi çekmek isteyen kişiler SMS yoluyla kolayca başvuru yapabilir, SMS sırasında sizden istenen maaş bilgisini mutlaka belgeleyebileceğiniz tutarda girmeye özen gösterin, çünkü ilk başvuruda onay alırsanız ikinci başvuru için gerekli evraklarda maaş bordronuz ile beraber şubeye gitme zorunluluğu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir