Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır? | FUAT ÇAKMAK KREDİ DANIŞMANI

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

29.07.2019
A+
A-
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi alınan bankalar Türkiye’de katılım bankaları olarak hizmet verir. Katılım aslında bankaların kar ve zararına katılma prensibi ile çalıştığını ifade etmek için kullanılır.Özellikle faizsiz hizmet verdikleri için tercih edilen, kredilerine kadar tüm işlemlerinin kar zarara dayalı verildiği 5 katılım bankası Türkiye’de faailiyet göstermektedir. Bu bankalar sistem olarak müşterilerinden fon toplayıp, kredi olarak kullandırarak elde edilen karın müşterilerine dağıtılmasını temel alır. Faizsiz kredi kampanyaları özellikle İslami düşünceye sahip kişilere ve sebepsiz yere fazladan borçlanmak istemeyenlere hitap etmektedir. Faizsiz bankacılık kapsamında hizmet veren katılım bankaları; ihtiyaç finansmanı, konut finanasmanı ve araç finanasmanı gibi çeşitlerde kredi vermektedir.

Ziraat Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Ziraat Katılım Bankası faizsiz finansman olarak bireysel müşterilere 3 farklı ürün sunmaktadır. İhtiyaç, konut ve taşıt finansmaaylık kar oranı ile tamamen faizsiz müşterilere verilir. Ziraat Katılım Bankası, 2015 yılında Ziraat Bankası altında faaliyete başlamıştır. Ziraat Katılım Bankası düşük kar payı oranlı kredilerine başvurmak için Ziraat Katılım şubelerini, www.ziraatkatilim.com internet adresini ya da 0850 220 50 00 çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Ziraat Katılım faizsiz ihtiyaç kredisi; arsa finansmanı, yasa kapsamında ipotekli bireysel finansman, ipotekli bireysel finansman, bireysel işyeri finansmanı, dayanıklı tüketim, doğalgaz dönüşümü, cep telefonu, tablet, bilgisayar, umre, hac ve eğitim finansmanları çeşitleri altında sunulmaktadır. İhtiyaç kredisine ek olarak konut ve taşıt finanasman kampanya paketleri de bulunur. Tüm kredi türlerinde maksimum vade 60 aydır.

Albaraka Türk Faizsiz Kredi

1985 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası fazsiz kredisi; taşıt, konut ve ihtiyaç türlerinde sunulur. Farklı kampanyalarda 60 aya kadar vade seçenekleri ile sunulan kredilerden yararalanmak isteyenler mobil ya da internet şubesinden, Albaraka Türk şubelerinden, 0850 222 5 666 / 444 5 666 müşteri hizmetleri numaralarından başvuru yapabilirler. Ayrıca www.albaraka.com adresi üzerinde bulunan hesaplama aracını kullanarak da krediler için kar paylarını ve ödeme planlarını görebilirsiniz. Hesaplama araçları kısmından finansman hesaplama yapılabildiği gibi kar payı hesaplama da yapabilirsiniz. Kar payı ile paranızı bankaya yatırıp İslami kurallar uygun kazanç elde edebilirsiniz.

Albaraka Türk faizsiz kredileri; konut, 0 KM taşıt, 2. el taşıt, işyeri, arsa, 2B, eğitim, bebek ihtiyaçları, bina tamamlama, deniz araçları, devre mülk, devre tatil, diş sağlığı, doğalgaz, düğün, engelli, doğal enerji sistemleri, eşya, hac kiralama, konut kira, prefabrik, servis taşımacılığı, seyahat, sağlık, tadilat, taşınma, diğer teknoloji, umre, yabancıya konut ve yırt hizmeti finanasmanıdır. Tüm bu kredileri ve diğer bankacılık hizmetlerinizi faizsiz yapmak için Albaraka Türk Katılım Bankası’nı tercih edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi Kampanyaları

Kuveyt Türk Katılım Bankası faizsiz finansman hizmetlerini 1989 yılından beri Türkiye’de vermektedr. Faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan biri olan Kuveyt Türk her ihtiyaca özel farklı finansmanlar sunmaktadır. Kuveyt Türk finansmanlarını tamamen faizsiz olarak uygun kar oranlarıyla kullanabilirsiniz. Kar oranı kapsamında çalışan bankaya dilerseniz paranızı yatırıp kar da kazanabilirsiniz. Faiz mantığı ile değil müşterilere elde edilen karın dağıtılması kapsamında çalışıldığı için tamamen İslami kurallara uygun hizmet verilir.

Kuveyt Türk finansmanlarına başvuru yapmak için Kuveyt Türk şubelerine gidebilir, www.kuveytturk.com adresine giriş yapabilir, mobil şubeyi kullanabilir ya da 444 0 123 / 0850 251 0 123 numaralarından çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Faizsiz Vakıf finansmanları 2015 yılından bu yana Türkiye’de Vakıfbank adı altında Vakıfbank Katılım Bankası tarafından verilmeye başlanmıştır. Konut, taşıt ya da her türlü ihtiyacınız için kullanabileceğiniz bireysel ihtiyaç kredilerini faizsiz olarak Vakıf Katılım’dan alabilirsiniz. Vakıf Katılım üzerindenfinansmanlar uygun kar payı oranları ve 60 aya kadar varan vadelerle verilmektedir. Başvuru için Vakıf Katılım şubelerine gidebilir, www.vakifkatilim.com adresini ya da 0850 202 1 202 telefon numarasını kullanabilirsiniz. Ayrıca paranızı İslami kurallara uygun değrlendirmek için de Vakıf Katılım kar payı ile vadeye koyabilirsiniz. Hem kredinizi faizsiz çekebilir hem paranızı faizsiz değerlendirebilir hem de diğer tüm bankacılık işlemlerini faiz ödemeden yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Faizsiz Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz finansman kampanyalarından yararlanarak faiz ödemeden kredi kullanabilirsiniz. %100 yerli sermayeli ile Türkiye Finans 1991 yılında kurulmuştur. 1991 yılında Anadolu Finans adı ile başlayan banka 2000 yılında Faisal Finans ile birleşerek Türkiye Finans adı ile hizmet vermeye devam etmiştir. Uygun kar payı oranları ile taşıt, ihtiyaç ya da konut kredisi almak için Türkiye Finans şubelerine gidebilir, 444 2 444 / 0850 222 22 44 numaralarından çağrı merkezini arayabilir ya da www.turkiyefinans.com adresine başvurabilirsiniz. Faizsiz kredi kampanyalarından 60 aya varan vadelerle yararlanabilirsiniz. Finansman ihtiyaçlarınız için düşük kar oranlarını Türkiye Finans da bulabildiğiniz gibi kredi kartı, vadeli mevduat gibi tüm bankacılık işlemlerinizi de faizsiz yapabilirsiniz. Kar payının müşterilere dağıtılması mantığıyla çalışıldığı için Türkiye Finans hizmetleri İslami kurallara uygundur. İslami kurallar dışında da gereksiz faiz ödemek istemeyenler Türkiye Finans gibi katılım bankalarının hizmetlerini kullanabilirler.

ETİKETLER:
Fuat Çakmak
Fuat Çakmak
KOSGEB, Banka kredileri ve kredi kartları hakkında tüketicilerin doğru yönde bilgilendirilmesi için içerikler hazırlıyorum. Aklınıza takılan sorularınız olursa lütfen makale altındaki yorumlar kısmından yazarak bana ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abdullah dedi ki:

    paraya ihtiyacım var