Blog

Ev Hanımlarına Kredi (Tüm Detaylar 2019)

Ev Hanımlarına Kredi (Tüm Detaylar 2019)

Artan ihtiyaçlar ve ödenmesi gereken borçlardan ötürü ev hanımları da kredi veya kredi kartı alıp alamayacaklarını merak etmektedirler. En başta ifade edilmesi gereken husus, ev hanımlarının hem kredi hem de kredi kartlarını gelir belgesiz maaş bordrosuz kefilsiz alabiliyor olmasıdır. Yani bankaların bunun için belirlemiş oldukları bir kural bulunmamaktadır. Sadece ev hanımlarına kredi  verilirken biraz daha detaylı bir araştırma yapılmaktadır ve bazı ek belgeler talep edilmektedir.

 

Ev Hanımlarına Kredi Fırsatı

Özellikle üzerine herhangi bir mal bulunan ev hanımlarının ufak çaplı ihtiyaç kredilerini alabileceklerini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra 500 TL ile 1000 TL arasında değişen limitlerde kredi kartı sahibi olabileceklerini de eklemeliyiz. Tabii ki net bir gelire sahip olmadıkları için limitler düşük tutulmaktadır. Ancak ödemeler aksatılmadan yapıldığında limitin artabileceğini ekleyelim. Son olarak ev hanımlarının eşlerinin aldığı maaş da kredi kartı limitini etkileyebilmektedir.

Ev hanımları kredi almak için çalışan herhangi bir bireyi kefil yapmalarına gerek yoktur. Ancak eşleri gibi yakın kişilerin kefil olması durumunda kredinin alımı çok daha kolaylaşmaktadır. Yine bir yerden sabit bir gelire sahip olan ev hanımlarının rahatlıkla kredi veya kredi kartı alabileceklerini belirtelim. Ayrıca hiçbir geliri bulunmasa bile ev hanımlarının çok ufak limitlerde bu taleplerini gerçeğe dönüştürebileceklerini de ekleyelim. Birçok banka, daha fazla müşteri kazanabilmek ve kredi verdiği kişi sayısını arttırmak amacıyla ev hanımlarına da belirli sınırlar içerisinde kredi vermektedir. Bunun yanı sıra kredi kartını da aynı şekilde alabileceklerini ifade edebiliriz.

Ev Hanımlarına Kredi

Bu yazıyla birlikte ev hanımlarına hem kredi hem de kredi kartı veren bankaları öğrenebilecek ve başvurularınızı ona göre yapabileceksiniz. Burada yazan bankalar dışında da başvuru yapabilir ve başarılı sonuç alabilirsiniz. Bunu da unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Aktif Bank

Aktif Bank, ev hanımlarına kredi veren kurumlardan bir tanesidir. Hatta bilinenlere göre banka herhangi bir gelir belgesi veya kefil de istememektedir. Yine de alınacak kredi miktarı çok yüksek olamayacağı için ev hanımlarının gelir gösteren bir belge ile başvuru yapmaları işlerini kolaylaştırmaktadır. Bu bankanın daha çok kredi üzerine yoğunlaştığını ancak kredi kartı verdiğini de ifade etmeliyiz.

CEPTETEB

Ev hanımları CEPTETEB üzerinden kredi sahibi olabilirler. Kefil aramayan bu bankanın %1.54 faiz oranı üzerinden kredi dağıttığını da belirtmeliyiz. Ayrıca ihtiyaç kredisi adı altında 48 ay vadeli 30.000 TL’ye varan krediler verdiğini de ifade edelim. Genellikle ev hanımlarından ek belgeler talep etmeyen Cepteteb’in yine de kredi miktarına göre bazı teminatlar isteyebileceğini eklemeliyiz. Ev hanımları ilgili başvuruları Cepteteb üzerinden yapabilir ve başvuruları olumlu sonuçlandığında kredilerini çekebilirler.

Odeabank

Ev hanımlarına ve net bir geliri olmayan kişilere kredi verebilen Odeabank, 35.000 Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Aynı zamanda %1.59 faiz üzerinden 48 aya kadar kredi çekebilir ve sıcak para ihtiyacınıza kavuşabilirsiniz. Odeabank kredi başvurularını sadece şube üzerinden değil, internet aracılığıyla da yapmaktadır. Böylelikle şubeye gitme derdi olmadan başvurularınızı yapabilir ve başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Odeabank üzerinden ev hanımlarının kredi kartı alabileceklerini de dile getirmeliyiz.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası, ev hanımlarına ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Ancak banka, sabit geliri bulunmayan ev hanımlarından kefil veya ipotek izni isteyebilmektedir. Bankanın istediği şartları sağlayan tüm ev hanımları başvurularını yaptıktan sonra sonuç alabilir ve kredilerini çekebilirler. Türkiye İş Bankası %1.54 faiz üzerinden 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi dağıtmaktadır. Ev hanımları türlü sorunlarını halletmek adına bu bankaya giderek başvuruda bulunabilirler.

QNB Finansbank

Katarlı bir şirket tarafından satın alınan Finansbank yeni dönemde ev hanımlarına özel kredi fırsatları da sunmaktadır. Bankanın talep ettiği koşulları yerine getiren ev hanımlarının 48 aya kadar kredi kullanabileceğini ifade edebiliriz. Banka %1.53 faiz üzerinden aylık 315 TL gibi bir miktar ile 10.000 TL’lik kredi kullandırmaktadır. Bunun yanı sıra ev hanımının gelir durumu ve mal varlığına göre alabileceği kredi limiti de değişkenlik göstermektedir.

Son olarak Ziraat Bankası, Denizbank ve Vakıfbank gibi bankaların da ev hanımlarına kredi kullandırabildiğini eklemeliyiz. Ancak her bankanın ev hanımlarından istediği farklı belgeler olabilmektedir. Buna da dikkat etmelisiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı 

Ev hanımlarının kredi kartı almaları mümkündür. Bankalar, ev hanımının durumuna bakarak belirli limit aralığında kredi kartı vermektedir. Ev hanımlarının daha çok 500 TL ile 1000 TL arasında değişen limitlerde kredi kartı alabileceğini yinelemeliyiz. Ev hanımlarına kredi kartı hizmeti veren bankalar;

Akbank

Akbank, istediği şartları sağlayan ev hanımlarına kolay bir şekilde kredi kartı vermektedir. Sadece 7 gün içerisinde kredi kartı onayını verebilen bankanın düşük yıllık aidatlarla bu hizmeti sunduğunu eklemeliyiz. Akbank Axess kredi kartı alan ev hanımlarının yıllık ödeyecekleri kart aidatı ortalama 90-100 TL civarındadır. Bunu da özel olarak ifade etmeliyiz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası’nın Bonus isimli kredi kartını ev hanımları da elde edebilmektedir. Daha çok düşük limitlerle verilen bu kartın aidatı 90 Türk Lirası’dır. Hiçbir gelire sahip olmayan ev hanımları, Garanti Bankası’nın kredi kartına başvurarak yaklaşık 500 TL limitle kredi kartı elde edebilirler.

Vakıfbank

Genellikle devlet bankaları da ev hanımlarına kredi kartı desteği sunmaktadır. Bunların arasında yer alan Vakıfbank, 1000 TL’ye kadar geliri olmayan kişilere kredi kartı verebilmektedir. Daha önce geliri olmayan üniversite öğrencilerine sunduğu kredi kartı ile bilinen Vakıfbank’tan ev hanımları da yararlanma imkanına sahiptirler.

Son olarak ING Bank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi ve Halkbank’ın ev hanımlarına kredi kartı verebildiklerini ifade edebiliriz. Başvurunuzu yaparak sonucu bekleyebilir ve kart alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

Çalışmayan ve herhangi bir resmi geliri olmayan bayanlara, bankalara bazı durumlarda kredi olanağı sunmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi almak aslında zor bir durum olsa da, bayanlara yönelik bazı teşvik olanakları sunuluyor. Gelir belgesiz ve herhangi bir masraf olmadan kredi almak isteyen bayanlara, 2018 yılına az bir süre kala, bankalar kredi vermeye devam edecektir. Kamu sermayeli ve özel sermayeli olan bankalar, bu olanağı sağlayan öncü bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle Akbank, Denizbank, İNG Bank ve Şekerbank gibi bankalar, bayanlara gelir belgesi olmadan kredi imkanı sunmaktadır. Büyük bir potansiyele sahip olan ev hanımları, böylece bazı durumlarda kredi alabilecektir. Şimdi ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir ve ev hanımları nasıl kredi alır gibi sorulara yanıtlar vereceğiz.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları nelerdir?

Ev için gerekli olan malzemeler, çocukların sürekli artan gereksinimleri ve kişisel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımları genel olarak, aylık taksitle kredi alamadıkları için şikayet bildirimi açarlar. Oysa ki bankalar, ev hanımlarına özel bazı kredi imkanlarını sunmaktadır. Bankaların düzenlediği bu kredi kampanyalarına genel olarak internet üzerinden ve SMS ile gelir belgesiz başvuru yaparak, istediğiniz krediyi almak için ilk adımı atabilirsiniz. Tabi öncelikli olarak uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi başvurusunu yaptıktan sonra, bayanlar banka şubelerine çağırılır ve gerekli finansman desteği, banka şubelerinde gerçekleşir.

Bankalar internet üzerinden yapılan başvurularda, bayanlara kredi olanağı ve kredi kartı fırsatı sunmaktadır. İşin aslı aslında bankaların bir onay sürecini aktif etmesidir. KKB aldıkları risk raporu ile beraber, bayanlara yönelik bir raporu izlerler ve kredi onayı buna göre gelir. Tabi bu bankadan gelen onay mesajının devamında, istenen bazı evraklar olacaktır. Ayrıca gereken bu evrakları ve şartları tamamladıktan sonra, kredi verilecektir.

Bankalar bazı mevzuatları yerine getirmeden ev hanımlarına herhangi bir şekilde kredi olanağı sunmaz. Bu olanaklar için değerlendirme süreci olacaktır. Bankalar kredi başvurularında gelir belgesini talep ettiği için, kendi gelir belgelerini götüremezler çünkü yoktur. Fakat eşlerinin gelir belgesi istenir. Ayrıca eşinin aktif bir kredi durumu var ise, kredi aynı durumda onaylanmayabilir. Bu durumda uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Eğer eşinizin kredi borcu var ise, ipotek yolu ile istediğiniz krediyi alabilirsiniz. Bankalar bu tür kredilere aslında pek olumlu yaklaşırlar ve taşınmaz bir ipotek üstüne kredi verirler. Ayrıca kira geliriniz varsa da bu ek gelir olarak gösterilebilir. Yani siz bankaya gidip benim kira gelirim var ve bunu belgeliyorum derseniz, kredi alma durumunuz olacaktır. Tüm bu şartları genel olarak ev hanımlarının kredi alma sürecini hızlandırmaktadır.

BKNZ: https://www.fuatcakmak.com.tr/ev-hanimina-kredi/

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir