Blog

Ev Hanımlarına Kredi ( BODROSUZ )

Ev Hanımlarına Kredi ( BODROSUZ )

Bankaların ve bu bankaların sunduğu kredilerin insan yaşamındaki önemi hafife alınmayacak derecededir. Zira herhangi bir maddiyat ihtiyacı doğduğunda bu ihtiyacın giderilmesin bakımından yardımımıza koşmaktadır.  Bankalara değişik ihtiyaçlar amacıyla ziyarete gittiğimizde bankaların şahsımıza yönelik birtakım istekleri ve incelemeleri bulunmaktadır.  Lakin bankaların vakit geçtikçe artması ve aşağı yukarı her vatandaşın banka borcu olmasından dolayı; Bankalar kredi imkânı sağladıkları vatandaşlar hususunda portföy düşüklüğü gerçekleşmesi gerekmesine rağmen talep kapsamında gözle görülür bir azalma gerçekleşmektedir. Bu durum sonucunda bankalar birtakım değişik portföy incelemelerine başladılar.

Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Dünyanın en meşakkatli uğraşlarından birini gerçekleştiren ve herhangi bir maaş kazanmayan ve bu işlerini her durumda sürdüren ev hanımlarının da tartışmasız birtakım ihtiyaçları olmaktadır. Bazı durumlarda azda olsa çokta olsa bir miktar paraya ihtiyaç duyabilmektedirler. Bundan dolayı birtakım bankalar aracılığıyla nakit para amacıyla müracaatta bulunabiliyorlar. Genel olarak devlet desteği içerisinde ev hanımlarına yeni imkânlar geliştirmek hedefi doğrultusunda bankalar kredi kapsamında geniş desteklerde bulunmaktadırlar. Ev hanımları müracaat ettiklerinde hibe ya da sıfır faizli kredi fırsatlarından yararlanabilmektedirler.

Ev Hanımlarının Kredi Çekme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Günümüzde bankalar ev hanımları içinde kredi kullanma fırsatı tanımaktadırlar. Bu hususta müracaat eden ev hanımları için elbette ki doğrudan kredi yardımı vermiyorlar. Belirttiğimiz üzere stratejik bir taktik doğrultusunda yalnızca ev hanımlarının maddi yetersizliklerinin giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu yöntem sonucunda gerekli koşulları taşıyan ev hanımlarına kredi kullanma imkânı sağlamaktadırlar. Bu koşullar kapsamında elbette ki nakdi kıymeti olabilecek bir gayrimenkulünüz olması gerekmektedir.  Şahsınıza münhasır gayrimenkul aracılığıyla belgeleyeceğiniz kira kontratınızı kazanç şeklinde sunabilirsiniz. Şayet gayrimenkulünüz kira değil de şahsınız üzerineyse ipoteklendirme şartıyla kredi imkânından faydalanabilmektesinizdir.  Lakin şahsınıza münhasır belgeleyebileceğiniz herhangi bir gayrimenkulünüz ve benzeri bir malvarlığınız yok ise varisiniz varsa gelir belgesi veya eşinizin maaş bordrosuyla birlikte müracaat etmeniz gerekmektedir.

Eş Aracılığıyla Kredi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ev hanımıysanız ve ipoteklendirebileceğiniz herhangi bir gayrimenkulünüz ya da bir malvarlığınız bulunmamaktaysa ve babanızdan veya eşiniz üzerinden yapılacak bir maaş devri bulunmamaktaysa, tek şansınız eşinizin sağ ve bordrolu çalışan durumunda bulunması olacaktır.
  • Eşinizin maaş bordrosunu kullanarak müracaat işlemini yapabiliyorsunuz ve bu maaş kapsamında kullanılan, hâlihazırda ödenmeyi sürdüren bir kredi mevcut değilse ve mevcut kredi maaşın yüzde ellisini geçmiyorsa, eşinizin bordrosu kullanılarak arzuladığınız kredi meblâğsını onaylatabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi

Şartlar Nelerdir?

  • İş yeri tarafından verilecek maaş bordrosunun temin edilmesi,
  • İkametgâh adresinin temin edilmesi,
  • Elektrik, su ya da doğalgaz faturasının temin edilmesi,
  • Müracaat edecek şahsın nüfus cüzdanının temin edilmesi,
  • Gelire Sahip kişinin nüfus cüzdanının temin edilmesi,
  • Eşinizin müracaat anında yanınızda olması,

Gibi şartlar aranmaktadır.

Ev Hanımlarının Kredi Çekmesi Doğru mudur?

Ev hanımlarının bu koşullar kapsamında kredi kullanmak istemeleri şayet istihdam yardımı amacıyla olmayıp şahsi ihtiyaç doğrultusunda ise pek doğru bir tercih olduğunu söyleyemeyiz. Ev hanımlarının ihtiyaç kredilerinin incelenmesi ve hizmet şartlarının araştırılması sonucunda ortaya çıkan aslında gelire sahip kişinin kredi isteğinden fazla farkı bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir