Blog

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019

Yaz ve tatil döneminin yaklaşması ile tatil kredileri de bankalar tarafından müşterilere sunulan kredi paketleri arasında yer almaya başlamış durumdadır. Bankaların sunduğu tatil kredileri genel olarak yapılacak olan tatil sürecinin ekonomik olarak daha rahat bir şekilde karşılanabilmesini amaçlamakta ve her banka farklı şart ve faiz oranları ile krediler sağlamaktadır. Bu kredilerin kullanımı ile tatil süresi boyunca ortaya çıkacak masrafların karşılanmasına yönelik ihtiyaçlar kolaylıkla giderilebilmekte ve geri ödemesi de son derece makul süreçlerde yapılabilmektedir.

Bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında verilen tatil kredileri için uygulanan geri ödeme süreçleri ve faiz oranları bankalar arasında farklılık gösterse de genel olarak ihtiyaç kredisi prensip ve planları kullanılmaktadır. Tatil kredilerini müşterilerine sağlayan bankalar arasında Garanti Bankası, Akbank, Yapıkredi, Denizbank, QNB Finansbank, ING Bank ve İş Bankası gibi büyük bankalar bulunmaktadır. Büyük ve güvenilir bankalardan oluşan bunların verdikleri faiz oranları ve maksimum kredi miktarları birbirinden farklı olmaktadır. Ayıca banka müşterilerinin çeşitli bankacılık hizmet ve imkanlarından faydalanıyor olmaları durumlarında özel kampanya ve faiz indirimleri de uygulanabilmektedir. Tatil kredileri, geri ödeme süreci olarak bankalar tarafından 6 ay ile 36 ay arasında değişen bir ödeme planı ile sunulmaktadır. Bankalar bu kredilerin başvuru işlemleri esnasında diğer bireysel ve ihtiyaç kredileri kapsamında olduğu gibi kredi notu ve gelir seviyesi gibi değerlendirmeler yapmakta ve bu durumda kredi onayı almak konusu bankadan bankaya farklılıklar teşkil etmektedir. Kimi bankalar tatil kredilerini verirken daha esnek davranmakta ve müşteri memnuniyetini gözeten politikalar izlemektedir.

Garanti Bankası Tatil Kredisi

Tatil kredileri için iki farklı tarife belirleyen Garanti Bankası,, maaş işlemlerini banka üzerinden yürüten müşterileri için 6 Bin TL seviyesine kadar tatil kredilerini sunabilmektedir. Diğer bir tatil kredisi imkanı olarka ise Garnati Bankası müşterisi olmayanlar hedeflenmektedir. Garanti Bankası müşterilerine verilen 6 Bin TL’lik tatil kredisinin faiz oranı aylık %1,29 olarak belirlenmiş ve aylık taksit tutarı olarak ise 317,12 TL ödenmektedir. Bu kredi için ödenecek taksitler toplamda 24 ay boyunca yatırılmaktadır. Garanti Bankası müşterisi olmayan kişilere verilen faiz oranları ise değişkenlik göstermekte ve aylık %1,32 seviyesinden başlatılmaktadır. Kredisini daha düşük geri ödeme süreci kullanarak geri ödemek isteyenler için ise uygulanan faiz oranlarında bir değişiklik oluşmamaktadır.

Akbank Tatil Kredisi

Akbank Tatil kredisi kapsamında müşterilerine sundğu seçenekler arasında ödeme erteleme imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Krediyi aldıktan sonra ilk taksidin ödenmesini 3 ay kadar ileri alma imkanı veren bankanın verdiği kredi tutarları değişkenlik göstermekte ve maksimum 10 Bin TL seviyesinde olabilmektedir. Alınacak kreditutarına göre faiz oranları belirlenmekte ve buna bağlı olarka da aylık ödeme taksit tutarları hesap edilmektedir. Diğer bankalardan farklı olarak daha uzun bir geri ödeme planının da sunulduğu kredilerin geri ödemesini 36 aya varan vadede yapmak mümkündür. Kredi başvurularında da kolaylık gösteren bir banka olan Akbank müşterilerinin maaş bordrosu ve nüfus cüzdanları ile kredi başvurularını şubeler üzerinden kabul etmektedir.

İş Bankası Tatil Kredisi

İş Bankası bir devlet bankası olması sebebiyle vatnadaşların tatil kredileri de dahil olmak üzere her türlü nakit ve maddi ihtiyaçlarını karşılamak adına verilen kredilere en sık başvurduğu bankalardan bir tanesidir. Vatandaşlara hem bireysel hem de kurumsal alanda alacakları krediler konusunda sağlanan kaliteli hizmet ve uzun geri ödeme planları İş Bankasında mevcuttur. Güvenilirliğinin yanında sunduğu krediler için belirlediği uygun faiz ve geri ödeme seçeneklerini tatil kredileri konusunda da koruyan İş Bankası 10.000 TL’ye kadar verilecek kredilerde 36 aylık geri ödeme planı çerçevesinde aylık faiz olarak %1.54 oranını belirlemiştir. Müşteriler dilerlerse ödeme planını diledikleri gibi kısaltabilmekte ve buna bağlı olarak faiz oranlarındaki değişiklikleri gözlemleyerek kredilerini daha uygun ve kolay ödeyebilecekleri şekillerde talep edebilmektedir. 48 ay geri ödemeli olarak verilecek krediler için aylık taksit tutarı 316 TL olarak belirlenmiş ve toplam ödenecek tutar ise 15.219 TL olarak hesaplanmıştır. Başvurular için bankanın internet şubesi, İşCep uygulamasını kullanma imkanı mevcuttur.

Yapıkredi Tatil Kredisi

10.000 TL tutarındaki kredileri 36 ay vade imkanı ile almanın mümkün olduğu Yapıkredi, müşterilerine son dereceuygun faiz oranları da sağlamaktadır. Faiz oranları için genel bir rakam vermeyen banka müşteri özelinde faiz oranı belirlemesi yapmakta ve kredi ödemelerinin hesaplanmasını da yine kişisel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bireysel krediler kapsamında yer verilen tail kredileri için başvuruları internet üzerinde yer alan Yapıkredi resmi uygulaması üzerinden ve de resmi internet sitesinden yapma imkanı da müşterilerin değerlendirebileceği seçenekler arasında yer almaktadır.

Denizbank Tatil Kredisi

Denizbank Türkiye’nin en eski özel bankalarından olmasının yanı sıra bünyesinde bulundurduğu bankacılık hizmetlerinin çok sayıda müşteri tarafından tercih edilmesi ile bilinmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi sınıfında müşterilerine sağladığı tatil kredileri için belirlenmiş maksimum geri ödeme süreci 36 ay olmaktadır. Diğer bankalara göre müşterilerin daha kısa sürede geri ödeme yapmak istemesi durumunda faiz oranlarının değişiklik göstermiyor oluşu da Denizbank’ı avantajlı kılmaktadır. En düşük 12 ay en yüksek ise 36 ayda geri ödenebilen tatil kredileri için verilen aylık faiz oranı %1,84 olarak belirlenmiştir. Bu şekilde yapılacak kredi başvurularının değerlendirmesi için de 1 iş günü içerisinde sonuçlandırmalar yapılmaktadır. Müşterilerin alabilecekleri kredi tutarları diğer bankalara benzer olarak maksimum 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

QNB Finansbank Tatil Kredisi

Müşterilerine sunduğu çeşitli bankacılık hizmetleri arasında sıklıkla talep edilen bireysel kredileri ve ihtiyaç kredilerini de bulunduran QNB Finansbank tatil kredisi kousunda da gereken desteği sağlamaktadır. 10.00 TL’ye kadar yapılacak tatil kredi başvurularında 36 aya kadar geri ödeme imkanı verilebilmesinin yanı sıra verilen faiz oranı da aylık olarak %1.48 olarak belirlenmiştir. Müşteriler geri ödeme sürecinde aylık taksit tutarı olarak 10.000 TL için 311 TL ödemekte ve böylelikle toplam ödeme miktarı 14.994 TL olmaktadır. Ayrıca QNB Finansbank müşterisi olan kişiler kredi başvurularında daha düşük faiz oranlarını kullanarak daha da avantajı şekilde tatil kredilerini alma imkanına sahiptir.

 

ING Bank Tatil Kredisi

10.000 TL seviyesine kadar ve yine bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında verilen tatil kredileri için ING Bank da değerlendirilebilecek uygun alternatifler arasında yer almaktadır. Bankanın 10.00 TL için 36 aya kadar geri ödeme planı sunabilmesinin yanı sıra uyguladığı aylık faiz oranı %1,64 olarak belirlenmiştir. Bu şekilde alınacak bir kredinin geri ödemesi için aylık olarak 324 TL yatırılması gerekmekte ve böylelikle alınan tatil kredisinin toplam ödemesi 15.597 TL olmaktadır. Son derece uygun birçok kredi imkanı ve fırsatının bulunduğu ING Bank kredi başvurularının en kolay gerçekleştirildiği bankalardan bir tanesi olması ile de son derece hızlı kredi almaya imkan sağlamaktadır. İnternet şubesi üzerinden ve ING Bank’ın resmi mobil uygulamasını kullanarak 10.000 TL’ye kadara tatil kredisi başvuruları yapılabilmekte ve anlık denebilecek şekillerde değerlendirme yapılmasının ardından onaylanan krediler müşterilerin hesaplarına hemen aktarılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir