Blog

En Uygun Kredi Seçenekleri Sunan 5 Banka

En Uygun Kredi Seçenekleri Sunan 5 Banka

Günümüzde kredi almak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle acil işler için çekilen ihtiyaç kredisi birçok kişinin hayatını kurtarmaktadır. Kredi doğru ve gerektiği zaman çekildiğinde oldukça faydalı olurken, borç batağındaki kişiler için sıkıntı yaratabilmektedir. Tabii ki kredi çekerken en uygun faizleri sunan bankaları tercih etmek de son derece önemlidir. Böylelikle kişiler aldıkları krediden daha fazla kar edebilir ve uygun miktarlarda geri ödeme gerçekleştirebilirler. Bu yazımızda en uygun kredi seçenekleri sunan 5 bankayı görebilecek ve kredi işlemlerinizi ona göre başlatabileceksiniz.

Vakıfbank Kış Kredisi

Kredi, bankalar tarafından belirli miktarlardaki faizlerle kişilere verilen borç paradır. Kredi almak için bankalara başvuru yapılır ve bankaların tasarrufuna göre kredi miktarı belirlenebilmektedir. Kredi alırken müşterilerin kredi notu esas alınarak bir değerlendirme yapılmaktadır. Vakıfbank, genellikle ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterilerine %1.36 faiz üzerinden bir kampanya başlatmıştır. 36 aya kadar çıkabilen vade seçenekleriyle Vakıfbank’ın en uygun faizli krediyi verdiğini ifade edebiliriz. Ayrıca 50 TL değerindeki dosya masrafıyla müşterileri sıkıntıya sokmaması da önemlidir.

A Bank Kış Kredisi

Kredi almak için belirlediğiniz bankaya giderek resmen başvurunuzu yapmanız esastır. Ancak bazı bankalar internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden kredi başvurusunu almaktadırlar. Burada müşterilerden bazı belgeler talep edilmektedir. A Bank, %1.37 faiz ile 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bununla birlikte herhangi bir kefil istemeyen A Bank, banka komisyonu ve teminat da almamaktadır. Tüm bunların yanında 50 TL dosya masrafı kredi alacak müşteriler için problem olmamaktadır. Nüfus cüzdanı, adres teyit eden bir ikametgah belgesi ve gelir belgesi ile başvurular tamamlanmaktadır. A Bank ihtiyaç kredisi başvurusunu şubelerinden ve telefon bankacılığı üzerinden yapmaktadır.

Halkbank Masrafsız Dost Kredisi

Kredi notu aslında bir müşterinin finansal kimliğini ifade etmektedir. Yani gelir durumu, bu zamana kadar çektiği kredi ve yaptığı kredi ödemelerini müşterilerin kredi notunu belirlemektedir. Kredi notu findeks gibi şirketler tarafından tutulur ve tüm bankalarla paylaşılmaktadır. Halkbank, tüm bunları göz önünde bulundurarak çok uygun faizlerle ihtiyaç kredisi vermektedir. Halkbank’ın yeni kampanyası masrafsız dost kredisi ile %1.38 faiz üzerinden 48 aya kadar vadelendirilmektedir.
Herhangi bir banka komisyonu talep etmeyen Halkbank, kredi notuna göre kefil isteyebilmektedir. Bu noktada kişilerin ilgili belgeleri bankaya sunmaları gerekmektedir. Halkbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisi için istediği belgeler; nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve bazı özel gelir kalemlerini gösteren evraklar. Ayrıca maaşını Halkbank üzerinden alan kişilerin gelir belgesi beyan etmelerine de gerek yoktur.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Bankaların farklı faiz politikaları uyguladıklarını söyleyebiliriz. Özellikle ihtiyaç kredisi alacak kişiler için en uygun faizle kredi alabilecekleri bankalardan birisi de Yapı Kredi Bankası’dır.
Yapı Kredi, %1.47 faiz oranı ile 36 aya kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Teminat veya kefil istemeyen Yapı Kredi Bankası, aynı zamanda herhangi bir komisyon da almamaktadır. Müşteriler, gerekli belgeleri toplayarak bankaya başvurularını yapabilir ve kabul edilmesi dahilinde kredilerini alabilirler.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank belirli miktarlar üzerinden ucuza ihtiyaç kredisi veren bir bankadır. QNB Finansbank müşterileri %1.48 oran ile ihtiyaç kredisi çekebilirler. Aynı zamanda banka krediyi 48 ay vadelendirmektedir. 50 Türk Lirası dosya masrafı bulunan bu kredinin herhangi bir komisyonu bulunmamaktadır. Bununla beraber başvuru esnasında kimlik belgesi, ikametgah belgesi ve gelir belgesi bankaya teslim edilmelidir. Başvuru onaylandıktan sonra kredi anında alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir