Blog

Emeklilere En Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka Önerisi (GERÇEK ANALİZ)

Emeklilere En Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka Önerisi (GERÇEK ANALİZ)

Ülkemizde emekli kişi sayısı neredeyse 10 milyonun üzerindedir diyebiliriz. Kitle büyük bir kitle olunca özellikle bankalar emeklilere emeklilik kredisi kampanyaları düzenliyor. Bunlardan en sonuncusu hükümetin emeklilik maaşını taşımaya imkan vermesi ile birlikte yaşanan hediye ve promosyon kampanyalarıydı. Bunun dışında yine emeklilere özel kredi kampanyaları ile bankalar birbirleri ile yarışmaya devam ediyor. Emeklilerin aylık sabit gelirlerinin olması nedeniyle bankalar emeklilere belirli sınırlar içerisinde kredi verme konusunda kampanya üstüne kampanya yapıyor. Şimdi bu kampanyaları biraz daha yakın plandan inceleyerek, siz değerli okurlarım için emeklilere en düşük faiz uygulayan 5 banka önerisi yapmaya çalışacağım.

En Uygun Emekli Kredisi

Bankaların tekliflerine geçmeden önce küçük bir hatırlatmada bulunalım. Kredi çekme noktasında, hâli hazırda emekli maaşınızı aldığınız bankanızdan da bir teklif almanız yararınıza olabilir.  Hem her ay düzenli olarak ödemeler maaşınızdan kesilecek ve sürekli taksit ödemesi için bir takip yapmak durumunda da kalmayacaksınız. Ancak aylık taksitler ve toplam geri ödeme miktarı karşılaştırıldığında diğer bankalardan daha cazip teklifler geliyorsa, bu durumda tabii ki  cebimizi düşünerek, buna göre bir karar vermek daha doğru olabilecektir. Şimdi bankaların teklifine geçelim ve emeklilere özel kredi kampanyalarını karşılaştırmak için tüm bankaların 10 bin TL 36 ay vadeli kredi  tekliflerini ele alalım.

ING Bank Emeklilik Kredisi

Kişiye özel faiz oranı uygulayan ING Bank; bunu uygularken kredi başvurusunun kredi notuna göre bir faiz oranı belirler. Kredi notu yüksek olanlar daha uygun rakamlarla kredi çekerken, kredi notu düşük olanlar ise daha yüksek faiz oranına maruz kalacaktır. En düşük faiz oranı % 2.69 olmakta ve bu faiz oranı üzerinden 10 bin TL 36 ay vadeli kredide; aylık taksitler 474 TL ‘ye, toplam geri ödeme miktarı 17.055 TL’ye  denk gelecektir. 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır.

T.C. Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi

Yine en cazip tekliflerden birisi Ziraat Bankası ‘ndan geliyor. Emeklilere özel Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi kapsamında çekeceğiniz 10 bin TL 36 ay vadeli kredide; faiz oranı %2.35 olacaktır. Bu rakamlar üzerinden aylık taksitler 445,82 TL ‘ye, yıllık maliyetiniz yüzde 40.181‘e, toplam geri ödeme miktarı 16.020 TL ‘ye denk gelecektir. Masraf olarak 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır.

Vakıfbank Emeklilik Kredisi

Vakıfbank ‘ın 10 bin TL 36 ay vadeli kredi teklifinde; faiz oranı %2.70 olacak, aylık taksitler 474.59 tl toplam maliyet: 17.085 TL Masraf olarak ise; 50 TL kredi tahsis ücreti olacaktır.

Halkbank Emeklilik Kredisi

Halk Bankası ‘nın 10 bin TL 36 ay vadeli kredi teklifine bakacak olursak; faiz oranı yine % 2.68 aylık taksitlerin 461 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 16.885 TL olacaktır. Bu kredide Halk Bankası herhangi bir kredi tahsis ücreti almamaktadır.

QNB Finansbank  Emeklilik Kredisi

QNB Finansbank ‘ın 10 bin TL 36 ay vadeli kredi için sunduğu teklifte; faiz oranı %2.69  olacak, aylık taksitler 473.75 TL ‘ye, toplam geri ödeme miktarı 17.055 TL ‘ye denk gelecektir. Masraf olarak ise; 50 TL kredi tahsis ücreti olacaktır.Hayat sigortası 149 TL’dir.

Ayrıca QNB Finansbank tarafından da kişiye özel faiz uygulaması bulunmakta, bu faiz oranı için de kredi notu belirleyici kriter olarak ele alınmaktadır.

Paylaştığımız bu veriler güncel olarak sağlanmış olup, kesin bir karar vermeden önce ilgili bankadan faiz oranı ve ödeme planlarını teyit etmeniz cebiniz adına en doğru karar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir