Emeklilere En Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka Önerisi (GERÇEK ANALİZ)


Ülkemizde emekli kişi sayısı neredeyse 10 milyonun üzerindedir diyebiliriz. Kitle büyük bir kitle olunca özellikle bankalar emeklilere yönelik bir çok kampanyaya imza atıyor. Bunlardan en sonuncusu hükümetin emeklilik maaşını taşımaya imkan vermesi ile birlikte yaşanan hediye ve promosyon kampanyalarıydı. Bunun dışında yine emeklilere özel kredi kampanyaları ile bankalar birbirleri ile yarışmaya devam ediyor. Emeklilerin aylık sabit gelirlerinin olması nedeniyle bankalar emeklilere belirli sınırlar içerisinde kredi verme konusunda kampanya üstüne kampanya yapıyor. Şimdi bu kampanyaları biraz daha yakın plandan inceleyerek, siz değerli okurlarım için emeklilere en düşük faiz uygulayan 5 banka önerisi yapmaya çalışacağım.

Buraya Dikkat  !

Bankaların tekliflerine geçmeden önce küçük bir hatırlatmada bulunalım. Kredi çekme noktasında, hâli hazırda emekli maaşınızı aldığınız bankanızdan da bir teklif almanız yararınıza olabilir.  Hem her ay düzenli olarak ödemeler maaşınızdan kesilecek ve sürekli taksit ödemesi için bir takip yapmak durumunda da kalmayacaksınız. Ancak aylık taksitler ve toplam geri ödeme miktarı karşılaştırıldığında diğer bankalardan daha cazip teklifler geliyorsa, bu durumda tabii ki  cebimizi düşünerek, buna göre bir karar vermek daha doğru olabilecektir. Şimdi bankaların teklifine geçelim ve emeklilere özel kredi kampanyalarını karşılaştırmak için tüm bankaların 10 bin TL 48 ay vadeli kredi  tekliflerini ele alalım.

ING Bank

Kişiye özel faiz oranı uygulayan ING Bank; bunu uygularken kredi başvurucusunun kredi notuna göre bir faiz oranı belirler. Kredi notu yüksek olanlar daha uygun rakamlarla kredi çekerken, kredi notu düşük olanlar ise daha yüksek faiz oranına maruz kalacaktır. En düşük faiz oranı yüzde 1,09 olmakta ve bu faiz oranı üzerinden 10 bin TL 48 ay vadeli kredide; aylık taksitler 281 TL ‘ye, toplam geri ödeme miktarı 13 bin 578 TL ‘ye denk gelecektir. 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır.


T.C. Ziraat Bankası

Yine en cazip tekliflerden birisi Ziraat Bankası ‘ndan geliyor. Emeklilere özel Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi kapsamında çekeceğiniz 10 bin TL 48 ay vadeli kredide; faiz oranı yüzde 1,19 olacaktır. Bu rakamlar üzerinden aylık taksitler 289 TL ‘ye, yıllık maliyetiniz yüzde 18,8924 ‘e, toplam geri ödeme miktarı 13 bin 922 TL ‘ye denk gelecektir. Masraf olarak 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şubeye Gitmeden Direk Hesaba Yatan Kredi (AYRINTILI ANLATIM)

Vakıfbank

Vakıfbank ‘ın 10 bin TL 48 ay vadeli kredi teklifinde; faiz oranı yüzde 1,20 olacak, aylık taksitler 290 TL ‘ye, toplam geri ödeme miktarı 13 bin 970 TL ‘ye denk gelecektir. Masraf olarak ise; 50 TL kredi tahsis ücreti olacaktır.

Halk Bankası

Halk Bankası ‘nın 10 bin TL 48 ay vadeli kredi teklifine bakacak olursak; faiz oranı yine yüzde 1,20, aylık taksitlerin 290 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 13 bin 920 TL olacaktır. Bu kredide Halk Bankası herhangi bir kredi tahsis ücreti almamaktadır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank ‘ın 10 bin TL 48 ay vadeli kredi için sunduğu teklifte; faiz oranı yüzde 1,26 olacak, aylık taksitler 294 TL ‘ye, toplam geri ödeme miktarı 14 bin 186 TL ‘ye denk gelecektir. Masraf olarak ise; 50 TL kredi tahsis ücreti olacaktır. Ayrıca QNB Finansbank tarafından da kişiye özel faiz uygulaması bulunmakta, bu faiz oranı için de kredi notu belirleyici kriter olarak ele alınmaktadır.

Paylaştığımız bu veriler güncel olarak sağlanmış olup, kesin bir karar vermeden önce ilgili bankadan faiz oranı ve ödeme planlarını teyit etmeniz cebiniz adına en doğru karar olacaktır.Etiketler:

YORUMLARINIZ

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Findeks Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Var mı?

Bankalara kredi başvurusu yapan kişilerin, başvuruları genel merkez tarafından değerlendirilirken iki önemli kritere çok dikkat edilir. Bunlardan birincisi gelir durumu...

Kapat
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır.
Gelir Belgesiz Kredi | Sicili Bozuk Olanlara Kredi | Hayvancılık Hibe Destekleri