Blog

48 Ay Vadeli En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar (MALİYETLER)

48 Ay Vadeli En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar (MALİYETLER)

Otomotiv üretici firmaların 0 km araba satışlarını artırmak adına düzenlediği kampanyalar ile birlikte bankaların da taşıt kredisi konusunda kampanyalar düzenlemesi nedeniyle her yıl otomotiv sektörü rekorlar kırarak yoluna devam ediyor. Tabii ki bunda cazip taşıt kredilerinin de payı çok büyük. Ülkemizde de genel itibariyle yaz ayları araç alım satımı ve 0 km araçlar ile ilgili kampanyalar açısından hareketli bir dönem diyebiliriz. Bu anlamda araç almayı düşünenler için bu yazımızda; En uygun faizle 48 aylık vadede otomobil kredisi hangi bankalardan sağlanır sizlere sunmaya çalışacağız.

Otomobil Kredisi Çekmeden Bilmeniz Gerekenler

Bir otomobil kredisi çekmeden önce; kredi sürecinde karşılaşacaklarınızı da iyi bilmeniz gerekiyor. Bunların ilki; çektiğiniz kredi nedeniyle aracınıza ipotek koyulacağı konusu. İkincisi ise; çekeceğiniz kredi teklifinin, satın alacağınız araç için kasko ve trafik sigortasını, banka ile anlaşmalı sigorta şirketinden yaptırıp yaptırmayacağınıza göre değişmesi. Yine vade sürelerinin 48 ay olduğu, kredi finansman oranının yüzde 80 (ikinci el araçlar için bu daha düşüktür) civarında olduğu gibi hususları da bilmek gerekiyor. Özellikle finansman oranı konusunda çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu konu bankadan bankaya fark edebiliyor. Dolayısıyla çekeceğiniz krediniz ile elinizdeki peşinat miktarı beğendiğiniz ve karar verdiğiniz aracı almak için yetmeyebilir. İyi hesap yapmalı ve bankanızın otomobil kredisi finansman oranını iyi öğrenmelisiniz.

Otomobil Kredisi Teklifinde En Cazip Teklifi Sunan 5 Banka

1-Vakıfbank

Vakıfbank ‘tan 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisi çekmek isteyenler için; Faiz Oranı % 1,85 olurken, aylık Taksitler 1.363 TL ‘ye denk gelecek, kredi masrafı da takribi 454 TL civarında olacaktır. Toplam geri ödeme miktarı ise; 65 bin 638 TL ‘ye tekabül edececktir.

2-T.C. Ziraat Bankası

T.C. Ziraat Bankası ‘nınn 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisinde ise; Faiz Oranı : % 1,89, Aylık Taksitler 1.376 TL, masraflar 450 TL olacak, bu haliyle Toplam Geri Ödeme Miktarı da 66 bin  266 TL ‘ye denk gelecektir.

3-Halk Bankası

Halk Bankası ‘nın 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisi teklifine baktığımızda ise; Faiz Oranı  % 1,85, Aylık Taksitler 1.363 TL ‘ye denk gelirken, alınacak 454 TL masraf ile birlikte toplam geri ödeme miktarı 65 bin 638 TL olacaktır.

4-Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın otomobil finansmanında; 40 bin TL 48 ay vadeli teklife baktığımızda, kâr oranının Kâr Oranı yüzde 1,85 Aylık Taksitler 1.363 TL, finansman masrafı 438 TL, Toplam Geri Ödeme Miktarı 65 bin 638 TL olduğunu görmekteyiz.

5-Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisi detayları incelendiğinde; faiz Oranının yüzde 2,20, Aylık Taksitlerin 1.480 TL, kredi masraflarının 105 TL olduğunu, Toplam Geri Ödeme Miktarının ise 71 bin 125 TL olduğunu görüyoruz.

 

Otomotiv Şirketlerinin Finans Kurumları

Her ne kadar bankaların tekliflerini sizlere kısaca paylaşsakta; özellikle sıfır km araç alacak kişilerin, otomotiv üreticileri firmalara ait olan finans kurumlarından da bu konuda bir teklif alması doğru olacaktır. Çünkü dönemsel olarak bazı modellere özel olarak cazip kredi kampanyaları düzenlenebilmektedir. Özellikle sıfır faizli kredi kampanyalarının çok olduğunu belirtelim. Arabanızı almak için belli bir miktar peşinat sahibiyseniz üstünü firmaların sıfır faizli araç kredileri ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bazı otomotiv üreticilerinin finans kurumları olmamakla birlikte; bu açığı bazı bankalar ile anlaşarak kapatma yoluna gitmekteler. Bu firmalardan da teklif almayı ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir