En Uygun Faizle 48 Aylık Vadede Otomobil Kredisi Hangi Bankalardan Sağlanır?


Otomotiv üretici firmaların 0 km araba satışlarını artırmak adına düzenlediği kampanyalar ile birlikte bankaların da taşıt kredisi konusunda kampanyalar düzenlemesi nedeniyle her yıl otomotiv sektörü rekorlar kırarak yoluna devam ediyor. Tabii ki bunda cazip taşıt kredilerinin de payı çok büyük. Ülkemizde de genel itibariyle yaz ayları araç alım satımı ve 0 km araçlar ile ilgili kampanyalar açısından hareketli bir dönem diyebiliriz. Bu anlamda araç almayı düşünenler için bu yazımızda; En uygun faizle 48 aylık vadede otomobil kredisi hangi bankalardan sağlanır sizlere sunmaya çalışacağız.

Otomobil Kredisi Çekmeden Bilmeniz Gerekenler

Bir otomobil kredisi çekmeden önce; kredi sürecinde karşılaşacaklarınızı da iyi bilmeniz gerekiyor. Bunların ilki; çektiğiniz kredi nedeniyle aracınıza ipotek koyulacağı konusu. İkincisi ise; çekeceğiniz kredi teklifinin, satın alacağınız araç için kasko ve trafik sigortasını, banka ile anlaşmalı sigorta şirketinden yaptırıp yaptırmayacağınıza göre değişmesi. Yine vade sürelerinin 48 ay olduğu, kredi finansman oranının yüzde 80 (ikinci el araçlar için bu daha düşüktürü) civarında olduğu gibi hususları da bilmek gerekiyor. Özellikle finansman oranı konusunda çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu konu bankadan bankaya fark edebiliyor. Dolayısıyla çekeceğiniz krediniz ile elinizdeki peşinat miktarı beğendiğiniz ve karar verdiğiniz aracı almak için yetmeyebilir. İyi hesap yapmalı ve bankanızın otomobil kredisi finansman oranını iyi öğrenmelisiniz.

Otomobil Kredisi Teklifinde En Cazip Teklifi Sunan 5 Banka

1-Vakıfbank

Vakıfbank ‘tan 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisi çekmek isteyenler için; Faiz Oranı % 1,11 olurken, aylık Taksitler 849 TL ‘ye denk gelecek, kredi masrafı da takribi 150 TL civarında olacaktır. Toplam geri ödeme miktarı ise; 40 bin 948 TL ‘ye tekabül edececktir.

2-T.C. Ziraat Bankası

T.C. Ziraat Bankası ‘nınn 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisinde ise; Faiz Oranı : % 1,13, Aylık Taksitler 854 TL, masraflar 150 TL olacak, bu haliyle Toplam Geri Ödeme Miktarı da 41 bin  142 TL ‘ye denk gelecektir.

3-Halk Bankası

Halk Bankası ‘nın 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisi teklifine baktğımızda ise; Faiz Oranı  % 1,15, Aylık Taksitler 858 TL ‘ye denk gelirken, alınacak 150 TL masraf ile birlikte toplam geri ödeme miktarı 41 bin 374 TL olacaktır.

4-Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın otomobil finansmanında; 40 bin TL 48 ay vadeli teklife baktığımızda, kâr oranının Kâr Oranı yüzde 1,25, Aylık Taksitler 881 TL, finansman masrafı 150 TL, Toplam Geri Ödeme Miktarı 42 bin 450 TL olduğunu görmekteyiz.

5-Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası 40 bin TL 48 ay vadeli otomobil kredisi detayları incelendiğinde; faiz Oranının yüzde 1,27, Aylık Taksitlerin 885 TL, kredi masraflarının 150 TL olduğunu, Toplam Geri Ödeme Miktarının ise 42 bin 666 TL olduğunu görüyoruz.

 

Otomotiv Şirketlerinin Finans Kurumları

Her ne kadar bankaların tekliflerini sizlere kısaca paylaşsakta; özellikle sıfır km araç alacak kişilerin, otomotiv üreticileri firmalara ait olan finans kurumlarından da bu konuda bir teklif alması doğru olacaktır. Çünkü dönemsel olarak bazı modellere özel olarak cazip kredi kampanyaları düzenlenebilmektedir. Özellikle sıfır faizli kredi kampanyalarının çok olduğunu belirtelim. Arabanızı almak için belli bir miktar peşinat sahibiyseniz üstünü firmaların sıfır faizli araç kredileri ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bazı otomotiv üreticilerinin finans kurumları olmamakla birlikte; bu açığı bazı bankalar ile anlaşarak kapatma yoluna gitmekteler. Bu firmalardan da teklif almayı ihmal etmeyiniz.

En Uygun Faizle 48 Aylık Vadede Otomobil Kredisi Hangi Bankalardan Sağlanır?
Yazımızı beğendiniz mi?


Etiketler:

YORUMLARINIZ

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Halkbankası Esnaf Kredisi Başvuru için Gerekli Evraklar ve Başvuru Şartları Nelerdir?

Son dönemde KOBİ ‘lere yönelik olarak özellikle KOSGEB  destekli bir çok kampanya yürütülüyor. Bunlar arasında sıfır faizli krediler, düşük faizli...

Kapat
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır.
Gelir Belgesiz Kredi | Sicili Bozuk Olanlara Kredi | Hayvancılık Hibe Destekleri