Blog

En Uygun Faiz ile Taşıt Kredisi Veren 7 Banka

En Uygun Faiz ile Taşıt Kredisi Veren 7 Banka

Taşıt kredileri, hemen her bankada bulunmakla beraber, farklı geri ödeme planları ve olanaklarına sahiptir. Kredi ve faiz oranları karşılaştırma sitelerinden de sizin için en uygun kredi türüne erişebilirsiniz. Taşıt kredileri de, kendi içinde sıfır km, 2.el ve araç tipine göre farklılık gösterebiliyor. Bankaların buna göre güncel kampanyaları oluyor genellikle. Herhangi bir kefil gerekmeden standart taşıt ya da motosiklet kredisi alabiliyorsunuz. Aracın değerine göre TL cinsinden değerini bankadan talep ederek çekebilirsiniz. Bankaların, faiz oranları ve sunduğu imkanlar doğrultusunda sizlere önerebileceğimiz birkaç banka kredisi söz konusu.

QNB Finansbank Standart Araç Kredisi


0 km ve 5 yaşa kadar olan araçların satın alımı için Finansbank kredi imkanı sunmaktadır. Yanı sıra, 6 ile 8 yaş arasında araçlar için de vade toplamı, 10 yılı geçmeyecek şekilde geri ödeme planı oluşturabiliyorsunuz. Satın almış olduğunuz aracın rehin belgesine göre TL cinsi üzerinden kredilerinizi talep edebilirsiniz. Araç kredileri için ortalama olarak 48 aya kadar taksit yapılabiliyor. Bütün binek araç modelleri ve hafif ticari araç türleri için standart araç kredisini kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir kefil koşulu olmadan kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi için gereken masraflarını da kredinize dahil ederek ödemelerini beraber bütün şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Geri ödeme planının size uygun olması adına, müşteri temsilcisiyle görüşerek daha spesifik bir plan tercih edebilirsiniz. Araç kredisi faiz oranları ise, %1,52 şeklinde belirtilmiştir. Kredi tahsis ücreti ise %0,5’dir. Maksimum vade sayısı ise belirttiğimiz gibi 48 aydır.

Akbank Taşıt Kredisi


Belgelenebilir bir gelirinizin olması durumunda, Akbank, herhangi bir kefil ya da bekletme süresi istemeden taşıt kredisi vermektedir. Taşıt kredisine başvuran kişilere ek olarak kredi hayat sigortası, kasko sigortası da yapılır. Kredinizin için talep etmiş olduğunuz vade/ taksit sayısının %50’yi aşmaması gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, gelir durumunuza dair belge ve duruma göre ikametgah belgesi ileterek araç kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Araç kredisi için maksimum 48 ay vade imkanı sunulmuştur. İster 2.el isterseniz de 0 km araç alımlarınız Akbank taşıt kredisini tercih edebilirsiniz. Taşıt kredisinin faizleri vade sayısına göre değişiyor. 12 ay vade için %1,53, 24 ay vade için %1,49, 36 ay vade içi %1,9 ve 48 ay vade imkanı için de aynı şekilde %1,49 sabit faiz imkanı sunulmaktadır.

İş Bankası Taşıt Kredisi


Hem 2. el araçlar hem de sıfır km araç alımları için İş Bankası kredisinden yararlanabilirsiniz. Herhangi bir kefil şartı olmasa da, şubeye göre kefil isteme hakkı da bulunmaktadır. Başvuru için, nüfus cüzdanı, gelir durumunuza dair belge, 0 km araçlar için alınması planlanan taşıta ait proforma fatura ve 2. el araç alımları için satış yapan kişiye ait Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi gerekmektedir. Eğer başvurunuzu internetten yapmadıysanız ek olarak başvuru formunuzu da iletmeniz şart. İş Bankası taşıt kredisi faiz oranları ise, sıfır km araçlar için 48 ay vadeye kadar %1,54 olarak belirlenmiştir. 2. el araç alımları için de aynı şekilde %1,54 oranın geçerlidir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi


Sıfır km araçlarınız için ya da 5 yaşına kadar olan taşıtlar için Ziraat Bankası araç finansmanını kullanabilirsiniz. Maksimum 48 aya varan taksit imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Taşıt kredisi için araç rehni teminat olarak alınmaktadır. Eğer banka gerekli görülürse ek bir teminat da istenebilmektedir. Taşıt kredisi ile beraber banka size, hayat sigortası ve kasko sigortası da yapmaktadır. Online, mobil, telefon bankacılığı ya da şube bankacılığı ile başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bankanın sitesinde yer alan hesaplama aracını kullanarak da taşıt kredisini hesaplayabilirsiniz. 48 ay vade için Ziraat Bankası’nın oranı %1,37’dir. Tabii alacağınız maksimum limit ve vade sayısına göre de faiz oranları artabilmektedir. Direkt banka müşteri temsilcisi ile görüşerek kendinize uygun bir taşıt kredisi ayarlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Araç Kredisi


Garanti’nin Taşıt kredisi ile, maksimum 48 aya varan kefilsiz araç kredisi alabiliyorsunuz. Garanti Bankası, hızlı onay garantisi de vermektedir. Bu şekilde kefil istenmeden belgelerinizi teslim ettiğiniz an, kısa süre içerisinde kredinizi alabiliyorsunuz. 2.el araçlarda ya da sıfır km araçlarda fark etmeksizin kullanabiliyorsunuz. Bazen, bankada dönemsel olarak marka bazında da kampanya yapabiliyor. Bunlardan yararlanarak da aracınızı satın alabilirsiniz. Gelir akışına göre de ödeme planınızı şekillendirebiliyorsunuz. Bunun için şubeye giderek doğrudan müşteri temsilcisiyle görüşmelisiniz. Ek olarak bazı 2. el araç kredileri için aracın yaşını da göz önünde bulundurarak kefil istenebilmektedir. Sıfır km araç kredileri için de kefil şartı yok fakat her şube inisiyatif kullanarak talep etme hakkına da sahiptir. Bireysel başvurular ve KOBİ başvuruları için verilen kredi oranları genel olarak 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için %70 oranındadır. 100 bin TL ve üzeri araçlar için de %50 şeklinde bir kredilendirme oranı belirlenmiştir. Bireysel taşıt kredileri için Garanti Bankası sabit faiz oranı kullanmaktadır. Buna göre, 6, 12, 24, 36 ve 48 taksit için de %1,55 faiz oranı kullanılmaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi


Vakıfbank kapsamında, üç farklı kredi kampanyası bulunuyor. Sıfır km araçlar, 2. el araçlar ve doğa dostu araçlar olarak kredi imkanları ayrılmaktadır. Vakıfbank, şimdiye kadar belirtmiş olduğumuz krediler içerisinde en uygun faiz imkanını sunanlardan biri. Hatta, bazı dönemlerde özel kampanyalar yaparak daha uygun faiz imkanları da sunabiliyor. Vakıfbank’ta da 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için %70, daha üst seviyedeki araçlar için de %50 kredilendirme oranı uygun görülmüştür. Toplamda 48 aya varan vade imkanıyla kullanıcılarına araç kredisi sunmaktadır. Hayat sigortası yapma zorunluluğu da bulunmuyor. Aynı şekilde birçok banka gibi, kefil şartı da konulmamış. Ödemelerinizi, eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli ya da değişken taksitli seçenekleri ile kullanabiliyorsunuz. Vade sayısına göre değişmekle beraber ortalama olarak %1,28 ile %1,30 arasında bir faiz imkanı sunmaktadır.

Halkbank Taşıt Kredisi


Halkbank kapsamında, yeşil ışık taşıt kredisi, standart taşıt kredisi ve KKTC’ye özel taşıt kredisi olmak üzere üç farklı araç kredisi kampanyası bulunmaktadır. Taşıt kredilerinde, diğer bankalarda olduğu gibi maksimum 48 ay vade imkanı sunulmaktadır.  İlk taksiti erteleme imkanı da bulunuyor. Hem sıfır  hem de ikinci el araçlarınız için taşıt kredisini kullanabiliyorsunuz. İnternet üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden ya da doğrudan şubeye giderek başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Krediye ek olarak hayat sigortası ve kasko da yapılmaktadır. Hayat sigortasının bedeli başvuru sahibinin, alacağı kredi oranına göre değişkenlik göstermektedir. Kefil şartı olmadan kredilerinizi alabildiğiniz gibi, şubelerin inisiyatif kapsamında sizden kredi alma imkanı bulunuyor. Faiz oranları ise 48 aya kadar vadeler için ortalama, %1,41’dir. 2.el araçlar için de %1,42 oranında aylık faiz oranı belirlenmiştir. Kredi için gerekli maliyet oranlarını da dahil ederek kredi ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Nüfus cüzdanı, başvuru formu, gelir belgesi ile beraber en yakın Halkbank şubesine başvurarak krediyi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir