Blog

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2020

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2020

2019 yılında Zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli maddeler, en ucuz ve en uygun trafik sigortası yapılırken aracın yaşına, aracın modeline, aracın motor gücüne, ruhsat sahibinin yaşına, aracın daha önce kazası olup olmadığına, ruhsat sahibi daha önce kaza geçirmiş mi olduğuna bakarak fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca her aracın özelliğine göre trafik kazasına karışması durumunda da hasar varsa ve karşı tarafa verdiği hasar oranı da değişiklik gösterebilir. Bu fiyatlandırmalar siz başvurduktan sonra karşınıza çıkacaktır. Trafik sigortası yaptırmak zorunludur. Trafik sigortası olmayan bir araç hiçbir şekilde trafiğe çıkamaz. Eğer trafiğe çıkarsa bunun cezası olacaktır.

Geçen yıldan bu yana trafik sigortası fiyatlarında görülen artış, araç sahiplerinin bütçe açısından sıkıntı yaşamasına sebep olmuş ve fiyatların yükselmesi oldukça tepki uyandırmıştı. Son yıllarda sigorta sektörünün büyük ölçüde zarara uğraması trafik sigortası fiyatları artışında önemli bir etken olmuştu.

Yukarıda yazdığımız bilgiler dışında, aracın motoru aracın yaşı da trafik sigortası yaptırırken bir etkendir. Eski model araç sahipleri genelde yüksek sigortalardan şikayet etmektedirler. Ayrıca lüks model araçlar içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Lüks model araç sahipleri de sigorta fiyatlarından memnun değillerdir. Hal böyleyken en ucuza trafik sigortası yaptıracağınız şirketler hangileridir bunlara değinmek istiyoruz.

PTT Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

En ucuz zorunlu trafik sigortası yaptıran firmaların başında PTT sigorta gelmektedir. Bu sigortayı PTT şubelerinden yaptırabilirsiniz. Diğer sigorta firmalarından %10 civarında daha ucuz olan PTT sigorta ile zorunlu trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz.

PTT zorunlu trafik sigortası

Bu sigortanın özellikleri arasında eğer kazaya sebep olursanız karşı tarafın hasarlarını karşılayabilirsiniz. Ayrıca karşı taraftaki kişilerin ilk yardım, hastane masrafları, muayene ücretlerini bu sigorta üzerinden karşılayabilirsiniz. Eğer bir ölümlü kaza geçirirseniz ve aracınızın içindeki bir kişinin ölümüne sebep olursanız ölen kişinin defin masraflarıyla birlikte yardımından mahrum kalan ailesine de yoksun kalma zararını teminat altına alırsınız. Eğer aracınızın sigortasını PTT sigorta ile yaptırmak istiyorsanız en yakın PTT şubesinden ve ya https://www.pttsigorta.com/trafik adresine girerek başvuru yapabilirsiniz. Size gönderilecek teklifi kabul ederseniz sigorta işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Ak Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

Ak sigorta yaklaşık 50 yıldır bu sektörde hizmet veren sigorta şirketlerinin başında gelmektedir. Müşterilerine sunduğu cazip kampanyalar ile zorunlu trafik sigortasını Ak Sigorta ile yaptırabilirsiniz.

Ak Sigorta’dan teklif almak için hemen tıklayınız: https://www.aksigorta.com.tr/teklif-al/ad-soyad

Ak Sigorta zorunlu trafik sigortası

Ak Sigorta yaptıran müşteriler kazada çarpışmaya, arabanızın çalınmasına, aracınıza yanlış yakıt koyulması durumunda, sel afetleri ve dolu afetlerinde, yolda kaldığınız zamanlarda ve bir çok riske karşı sigorta yaptırabilirsiniz. Ayrıca sizi, yolcularınızı, karşı taraf yolcularını ve araç içindeki eşyanızı bile sigorta altına almaktadır. Ayrıca Ak sigorta yaptırmak için kredi kartına 9 taksit imkanı da sağlanmaktadır. Ak sigortaya başvurmak için  444 27 27 numaralı telefonu arayarak teklif alabilir ve ya en yakın sigorta acentesinden başvuru yapabilirsiniz.

Anadolu Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

Türkiye’de en çok tercih edilen sigortaların başında Anadolu Sigorta gelmektedir. En ucuz olmasa da diğer sigorta şirketlerine nazaran daha ucuz ve daha kapsamlı bir sigorta şirketidir. Ayrıca en güvenilir sigorta şirketlerinin de başında gelmektedir. Trafik sigortası çoğu zaman Kasko sigortası ile karşılaştırılmaktadır. Bu sebeple Anadolu sigorta Trafik sigortasında bir çok çeşit kampanya başlatmıştır.

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası Teklifi Almak için hemen tıklayınız: https://www.anadolusigorta.com.tr/tr/arac/trafik-sigortasi

Anadolu sigorta araç sahibinin kazadan sonra karşı tarafa verdiği bedeni ve maddi zararları güvence altına alan Trafik sigortasındaki sınırlı güvenceyi sınırsız güvence olarak değiştirmiştir. Kamyon ve otobüsler için hariç olan Sınırsız Trafik Sigortası ayrıca 500 bin liraya kadar manevi tazminat taleplerini de karşılamaktadır. Anadolu sigortanın Kaybetmek Yok sloganıyla başlattığı bu sınırsız trafik sigortası ile ülkenin öncü sigorta şirketleri arasındaki yerini de korumaktadır. Bu sigortaya başvurmak için yakınınızda bulunan bir sigorta şirketine girerek zorunlu trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgi için 0 850 724 08 50 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilir ve teklif alabilirsiniz.

 

Generali Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

Generali sigorta son zamanlar tercih edilen sigorta şirketlerinin başında gelmektedir. Generali sigorta zorunlu trafik sigortasında diğer sigorta şirketlerine göre uygun fiyatlar vermektedir. Üstelik internet sitesi üzerinden yapılan sigortalarda %10 indirim ve 4 taksit imkanı da sağlamaktadır. Generali sigortanın kapsadığı özellikler ise üçüncü kişilere verebileceğin bedeni zarar, üçüncü kişilere vereceğin maddi zarar ve başka bir araca vereceğin zararlarda sigorta sistemi devreye girmektedir.

Generali Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası teklifi almak için tıklayınız: https://teklif.generali.com.tr/Main/BenimKaskom/Basvuru.aspx?product=TrafficAssurance&pcid=b24ecff4-0ccc-46d9-91ce-df6c75133a43

İstanbul içi tavan fiyatlarında 1.basamak 2.836 TL 2. Basamak 2.269 TL 3. Basamak 1.701 TL 4. Basamak 1.134 TL 5.Basamak 964 TL 6.Basamak 794 TL ve son olarak 7. Basamak ise 624 TL olarak belirlenmiştir. Diğer büyük şehirlerde de fiyatlar hemen hemen aynıdır. Generali sigortaya başvurmak istiyorsanız internet sitesi üzerinden ve ya müşteri hizmetlerinden 0 850 555 55 55 numaralı telefonu arayarakbilgi alabilir ve teklif alabilirsiniz.

Ray Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

Ray Sigorta ulusal taşımacılık şirketleri olan THY, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT’nin girişimleri ile 1958 yılında kurulmuştur. Zorunlu trafik sigortanızı Ray sigorta ile yaparak kar etmiş olursunuz. En uygun ve en ucuz zorunlu trafik sigortası yaptıran firmaların başında gelen Ray Sigorta’ya hemen başvuru yapabilir ve anında fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken http://trafikteklifal.raysigorta.com.tr:8012/Home/Trafik adresine girerek teklif alabilir ve ya en yakın sigorta acentesine girerek hızlı bir şekilde sigorta poliçenizi alabilirsiniz. Bu sigortanın da kapsadığı özellikler, ölümlü ve yaralanmalı kazalarda, maddi hasarlı kazalarda, hırsızlıklarda sigortanız devreye girmektedir. Daha detaylı bilgi için Çağrı merkezi numarası 444 4 729’u arayarak bilgi alabilirsiniz.

Allianz Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

Allianz Sigorta ile zorunlu trafik sigortası yaptıran müşteriler genelde hep memnun kalmışlardır. Bu sıralarda Allianz sigorta ile trafik sigortası yaptıranlar sigortayı ucuza mal etmektedirler. Eskiden en pahalı sigortalar arasında yer alan bu sigorta şirketi şimdilerde ise müşterilerini sevindirerek fiyatlarda indirime geçmiştir. Özellikle daha önce Allianz sigorta ile çalıştıysanız sizin için daha güncel fiyatlar verilecektir.

Allianz Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası teklif al: https://www.allianz.com.tr/tr_TR/urunler/arac-sigortalari/zorunlu-trafik-sigortasi/hizli-teklif-formu.html

Bu sigorta şirketinden sigortanızı yaptırırsanız yol yardımı da hediye etmektedirler. Kaza durumunda ve ya arıza durumunda , aracınızın çalınması ve ya çalınmaya teşebbüs edilmesi durumunda, Yolda giderken lastiğiniz patladığında, Akü ve ya benzininiz bittiğinde, Anahtar kaybı ve ya anahtarı araç içinde unutma durumunda, kaza sonrası ve ya arıza sonrası aracın hareket etmeme durumunda ve güvenliği tehdit edecek unsurlar meydana geldiğinde yol yardım hizmetinden faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 444 45 46 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir ve teklif hazırlatabilirsiniz.

 

Halk Sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası 

58 yıllık deneyimiyle en köklü sigorta şirketleri arasında yer alan Halk Sigorta uygun fiyatlarıyla da en uygun zorunlu trafik sigortası yapan şirketler arasında da yer almaktadır. Halk Sigorta ile zorunlu trafik sigortanızı yaptırarak gönül rahatlığı ile trafiğe çıkabilirsiniz. Bu sigortada maddi teminat hakkın, Sağlık giderleri teminatı hakkı , sakatlanma ve ölüm teminatı, hasarlarınızı giderebilirsiniz. Bu sigortaya başvurmak için Halk Sigorta müşteri hizmetleri numarası 444 1 545’i arayarak teklif alabilirsiniz. Ayrıca en yakın sigorta acentesine giderek teklif alabilir uygun geldiği taktirde ise poliçenizi bastırabilirsiniz.

Halk Sigorta Zorunlu trafik sigortası tekli al: http://trafiknet.halksigorta.com.tr/

En Ucuz Trafik Sigortası

Araç sahibi olanlar  tarafından araçların güvence altına alınması için en ucuz trafik sigortası fiyatlarını veren araç kasko sigorta firmaları ile araç kasko sigorta poliçesi imzalanmaktadır. Trafik sigortası fiyatları aracın korunacağı risklere göre değişmektedir ve en ucuz trafik sigortası standart kasko paketi olmaktadır. Standart kasko paketi araçları çarpma, devrilme, çarpılma, yuvarlanma, düşme, yanma, çalınma ve çalınmaya teşebbüs risklerine karşı güvence altına almaktadır. Full kasko paketi ile araçlar tüm risklere karşı güvence altına alınmaktadır. Ayrıca ek teminatlar içeren araç kasko sigorta paketi de bulunmaktadır.

En ucuz trafik sigortası seçmek için araç sahipleri internet üzerinden birçok araç kaskı sigorta şirketinden fiyat teklifi alarak karşılaştırma yapmakta ve kendileri için en ucuz trafik sigortası fiyatlarını veren araç kasko sigorta şirketleri ile poliçe imzalayarak prim ödemelerine başlamaktadır.

Araç sahipleri aracın marka ve modeline göre, aracın durumuna göre araç kaskosu paketi seçmektedir. İsteğe bağlı sigortalar arasında bulun araç kasko sigortası risklerin gerçekleşmesi durumunda aracı korumakta ve araç kasko sigorta şirketleri tarafından zarar karşılanmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2020

Araçlarınız için yapılacak zorunlu trafik sigortaları bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Sizlerin yaşı, aracın yaşı ve modeli gibi birden fazla unsurun etkilediği fiyatlar her şirkette farklı olmakla birlikte, hazine bakanlığını belirlediği şekillerde rekabet ortamında sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Net olarak zorunlu trafik sigortası tutarı şudur demek yanlış olur. Bununla ilgili en doğru bilgileri size en yakın sigorta şirketlerinin acentalarını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. 500 TL ile 1500 TL aralığında değişkenlik gösteren sigorta fiyatları kredi kartlarınıza taksit yapılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir