Blog

Yıllık Kredi Kartı Aidat Ücretleri (2019 YILI)

Yıllık Kredi Kartı Aidat Ücretleri (2019 YILI)

Öğrenci kredi kartları ya da buna benzer meslek gruplarına özel kredi kartlarının haricinde, diğer tüm kredi kartları için bankaların hepsi yıllık kart ücreti almaktadır. Her 6 ayda bir iki parça şeklinde karttan kesilen bu ücret, her sene düzenli olarak ödenmek durumundadır. Bununla beraber, ek kart çıkartma durumlarında ise, kredi kartınızın yıllık ücretinin yarısı kadar ek kartınız için de aidat ödemek durumundasınız. Kısacası özel bir durum ya da kart özelliği olmadığı sürece yıllık kart aidat ücreti bankalar tarafından alınmaktadır.

[table id=2 /]

Garanti Bankası Bonus Kartı Yıllık Üyelik Ücretleri


Bonus kartları kapsamında birbirinden farklı birçok kredi kartı bulunuyor. Kartınızın niteliğine, limitine ve ek özelliklerine göre yıllık kart ücretleri arasında belli miktarlarda farklılık olmaktadır. Bonus Gold, Bonus Plus ve Altın Bonus kredi kartları için yıllık 119 TL ve ek kart ücreti olarak da 59 0TL ödemeniz gerekmektedir. Bonus Platinum ve Bonus Premium asıl kart ücreti ise 134 TL’dir. Bonus American Express asıl kart ücreti 134 TL iken ek kart ücreti ise 66,5 TL’dir. Bonus Card’a bağlı Amerikan Express kullanıyorsanız 31 TL vermeniz asıl kart için yeterlidir. Bonus Trik kredi kartının asıl kart ücreti ise 102, 5 TL’dir. Bonus Trink Gold ve Bonus Trink Plus için de 119 TL esas kart ücreti, 59 TL ise ek kart ücreti olarak verilmektedir. Bonus ile FB, GS, BJK ve Trabzonspor anlaşmasından olan kredi kartları içinse, 102,5 TL istenmektedir. FB, GS, BJK ve Trabzonspor Bonus Platinum kartları ise 134 TL’dir ve ek kart ücreti ise 66,5 TL’dir.

Akbank Axess Kredi Kartı Üyelik Ücretleri


Akbank bünyesinde yer alan kredi kartları için de, BSMV dahil olmak üzere senelik ücretler alınmaktadır. Axess bünyesinde bulunan öğrenci kredi kartı için ise ilk yıl ücret alınmamaktadır. Fakat sonraki seneler yalnızca asıl kredi kartı için hesabınızdan 25 TL çekilmektedir. Buna göre, Axess Klasik kartı için 108,5 TL olmakla beraber, ek kart için de 54 TL ödemeniz gerekiyor. Axess Gold için 122 TL ve ek kart ödemesi için de 61 TL ödemeniz gerekmektedir. Axess Platinum kredi kartı için 136 TL asıl kart ödemesi yapmanız gerekirken, ek kart için de 68 TL ödemeniz lazım. Axess Business/ Axess KOBİ kartları için ise ek kart ücreti alınmamakla beraber, asıl kart için 135 TL ödemeniz gerekmektedir.

İş Bankası Maksimum Kredi Kartı Yıllık Ücretleri


İş Bankası kapsamında, diğer bankalardan farklı olarak aidatsız Maksimum kart seçeneği de bulunmaktadır. Bunun haricindeki kart türlerinden ise BSMV ücreti dahil olmak üzere belli yıllık ücretler kesilmektedir. MasterCard Gold asıl kart için yıllık 88 TL ödemeniz gerekiyor. Aynı miktar temassız özellikli olan kart için de geçerlidir. Bununla beraber, MasterCard Gold ek kart ücreti ise 44 TL’dir. Mastercard Maximiles ve temassız kartları için ise yıllık 110 TL, ek kartları için de yıllık 55 TL ödemeniz gerekmektedir. Mastercard Maximiles Select kartları için yıllık 158 TL iken, ek kartlar için de 79 TL ödemeniz şart. TROY klasik kart için yıllık ücret ise 66 TL’dir. Visa özellikli İş’te Üniversiteli yıllık ücreti 25 TL olarak ödenmesi gerekiyor. Visa Premier ve temassız özellikli kredi kartları için de 88 TL yıllık aidat vardır.

Yapı Kredi WorldCard Yıllık Ücretleri


Yapı Kredi bünyesinde sağlanan World Card özellikli kredi kartları için, değişen kredi kartı ücretleri bulunuyor. Worldcard klasik kredi kartının ücreti, 83 TL iken, ek kart ücretleri ise 41,5 TL’dir. World Gold kredi kartı için ise, 95 TL esas kart ücreti ve 47,5 TL ek kart ücreti bulunmaktadır. Her iki kart türü için de temassız özellikten ek bir ücret alınmamaktadır. Öğrenci üzerine kayıtlı Play kredi kartı
için ise herhangi bir ücret alınmamaktadır. Adios kredi kartı için, 110 TL ana kart, 55 TL ek kart ücreti alınmaktadır. World Card Platinum için yıllık asıl kart 107 TL, ek kart ise 53,5 TL’dir.

Ziraat Bankası Kredi Kartları Yıllık Ücretleri


Ziraat Bankası kapsamında sağlanan kredi kartları için, diğer bankalara göre daha az bir ücret talep etmektedir. Özellikle GençKart kapsamında aidat ücreti alınmayan kredi kartları bulunuyor. Ziraat Genç Kart kapsamında yıllık 15 TL ücret alınmaktadır. Kart yenileme ücreti ise 10 TL’dir.  Ziraat Gold kredi kartı için, 39,5 TL yıllık ücret alınmaktadır. Klasik Ziraat kredi kartı için ise, 23,75 TL alınmaktadır. Ziraat Platinum kredi kartı için ise, 47,75 TL alınmaktadır.

QNB Finansbank CardFinans Yıllık Kart Ücretleri


Finansbank bünyesinde birçok kredi kartı bulunuyor. Standart kredi kartı için ilk sene ücret alınmazken sonraki senelerde yıllık kart ücreti alınmaktadır. CardFinans kredi kartı için yıllık 103 TL aidat alınmaktadır, ek kart için ise 51,5 TL ücret alınmakta. CardFinans Classic senelik aidatı 90,5 TL ve ek kart ücreti ise 45,25 TL’dir. Emeklilere özel Cardfinans kredi kartı için yıllık 29 TL ücret alınmaktadır. Cardfinans GO kredi kartı öğrenciler için oluşturulmuş olup ilk sene 10 TL, sonrasında ise 25 TL’dir.

TEB Kredi Kartı Yıllık Ücretleri


TEB bünyesinde bulunan Sade Kart için herhangi bir senelik ücret talep edilmemektedir. TEB Bonus Card için senelik 83,5 TL ve TEB Bonus Plus Card için 95,5 TL yıllık aidat alınmaktadır. TEB Bonus Premium kart için  108 TL yıllık ücret talep ediliyor. TEB Özel Platinum, Bonus Platinum, Platinum Doktor kredi kartları için ise senelik 145 TL’dir. TEB Platinum Worldcard kredi kartı için senelik 112 TL ücret ödemeniz lazım. Eğer TEB üniversite öğrencililerine özel Bonus Card’ı kullanıyorsanız senelik 8 TL ödemeniz şart.

Vakıfbank Kredi Kartı Yıllık Ücretleri


Vakıfbank bünyesinde bulunan, Kampüs kartlar ve TercihKart için herhangi bir senelik ücret alınmamaktadır. Öğrencilere özel Like Card için de senelik 12 TL ücret talep ediliyor. Klasik Vakıfbank kredi kartı için yıllık 86 TL’dir. Aynı şekilde taraftarlara özel kredi kartları ve Rail&Miles kredi kartları da 86 TL talep etmekte. Vakıfbank Gold özellikli kredi kartı için 106 TL ve Platinum için de 124 TL ücret alınmaktadır.

Denizbank Kredi Kartı Yıllık Üyelik Ücretleri


Afili Bonus Platinum Pilots, Aqua Bonus, TED Bonus kredi kartlarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bunun haricinde, PTT Bonus Gold kredi kartı için 81 TL, ek kart için ise 40,5 TL ücret alınmaktadır. PTT Bonus Platinum için de 90 TL’dir. Miles& More Gold kredi kartı için 107 TL senelik ücret alınıyor. Bonus Plus, Bonus Trink Plus, Sea& Miles Bonus Gold ve taraftarlara özel Bonus Gold özellikli kredi kartları ise senelik 107 TL’dir.

ING Bank Kredi Kartı Yıllık Üyelik Aidatı


Standart özellikli ING Bonus kredi kartı için kart başına senelik 102 TL, ek kart başına ise 51 TL ücret alınmaktadır. ING Bonus Plus için 118 TL, ING Bonus Premium 132 TL, ING Bonus Platinum ise kart başına aynı şekilde 132 TL senelik kart ücreti alınmaktadır. ING Pegasus Plus Klasik kartı için 59 TL, Pegasus Plus Premium için de 159 TL esas kart ücreti alınmaktadır. Ek kart için ise 79, 50 TL talep edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir